Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

żywienie

- - - - -  
Hodowla świderków/zatoczków w akwarium z Żółwiem

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
11 odpowiedzi na ten temat

#1 Amai

Amai
  • Terrarysta
  • Z nami od: 898 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 28 luty 2017 - 16:23

Witam wszystkich serdecznie!

Od kilku tygodni jestem posiadaczem małego żółwia chińskiego. Żywię go przede wszystkim ślimakami świderkami które dostaję za darmo w sklepie zoologicznym (oczywiście ochotka, kiełż itp. też są jego jadłospisem)  jednakże mam z tym pewien problem a mianowicie nie bardzo mam gdzie trzymać większe ilości ślimaków (zbiornik dla ślimaków nie wchodzi w grę) a trzymanie ich w słoikach jest po prostu uciążliwe.... Zastanawiam się nad wpuszczeniem kilku/kilkudziesięciu ślimaków do akwarium w celu stworzenia im warunków do rozmnażania - tak, wiem, ze rozmarzają się one w zastraszająco szybkim tempie i istnieje prawdopodobieństwo, że w niedalekiej przeszłości będę miał plagę ślimaków jednakże nie w tym problem - łatwiej mi te ślimaki wyłowić i wywalić niż jeździć do sklepu zoologicznego i prosić ich aby poczekali przed zamknięciem sklepu na mnie abym odebrał sobie pokarm dla mojego żółwia. Rozumiecie... pracę zaczynam zanim oni otwierają sklep a kończę niewiele wcześniej niż oni go zamykają i ta walka z czasem dla kilku świderków mnie meczy dlatego wolę plagę niż brak pokarmu, problem w tym, że mój żółw to straszny żarłok! dam mu dwa ślimaki zje dwa ale podejrzewam ze gdybym mu dał 20 to i z tą liczbą przez cały dzień by sobie poradził... Czytałem, że żółwia nie wolno przekarmiać gdyż jest on w stanie "umrzeć z przejedzenia" (proszę o zweryfikowanie tej informacji) i tak sobie myślę, ze gdy wpuszczę wszystkie ślimaki na raz to on po prostu w jedną noc się z nimi uwinie a potem będą problemy zdrowotne... Dodam, ze świderki wprost uwielbia i nawet te największe nie stanowią dla niego problemu za to rzadko kiedy zwraca jakąkolwiek uwagę na rybki które pływają wokół niego. 

Co myślicie o wpuszczeniu ślimaków do akwarium z żółwiem? Czy ktokolwiek z Was zrobił kiedykolwiek podobny eksperyment? Czy jeśli wpuszczę ślimaki do zbiornika to będzie potrzebne dodatkowe dokarmianie żółwia?

Z góry dziękuję, za odpowiedzi i czekam na porady 

Pozdrawiam

Podobne tematy: Hodowla świderków/zatoczków w akwarium z Żółwiem     x

#2 joanna27 W hodowli

joanna27
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2611 dni
  • Polska / Małopolskie / Brzesko

Napisany 01 marzec 2017 - 07:10

na spokojnie wpuszczaj ile wlezie. Zolwie jak maja polowac na swoj pokarm nie sa skore do przejedzenia, bo to lenie :) Oczywiscie, ze pewnie w pierwsza noc bedzie pogrom, ale slimaki sa na tyle zdrowym pokarmem, ze nic zolwiowi nie grozi. Ja do akwa Sternotherus potrafilam wpuszczac tysiace swiderkow i jakos nigdy sie plagi nie doczekalam

#3 Amai

Amai
  • Terrarysta

Napisany 01 marzec 2017 - 14:17

joanna27 a powiedz mi jeszcze czy w tym czasie kiedy wpuszczę świderki do akwa i będą one widoczne na powierzchni to dokarmiać osobno żółwia czy niech sobie sam poluje a raz na jakiś czas ochotka/kiełż ?

#4 joanna27 W hodowli

joanna27
  • Terrarysta

Napisany 01 marzec 2017 - 21:40

Raz na jakis czas..

#5 Jędrek

Jędrek

Pomocny w dziale żółwie i budowa, osprzęt

• Pomocny
  • Z nami od: 5808 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Grudziądz

Napisany 02 marzec 2017 - 23:11

O ile dobrze pamiętam, zatoczki chyba lepiej się mnożą, a jeśli w akwa nie będzie mnóstwa zakamarków, to żółw będzie chyba trzymał populacje pod kontrolą.

#6 Radagast

Radagast

Czarodziej jaszczurczy

• Koordynator działów
  • Z nami od: 1867 dni

Napisany 03 marzec 2017 - 11:48

Według mnie to Ty nie nadążysz, bo żółw wszystko zje.

Miałem różne wodno-lądowe, koniecznością było utrzymywanie osobnego zbiornika (60L) z rybkami i ślimakami. I też mi się wydaje, że zatoczki szybciej się mnożą niż świderki, ponadto są łatwiejsze do rozgryzienia przez zwłaszcza młode żółwie.

#7 Amai

Amai
  • Terrarysta

Napisany 03 marzec 2017 - 12:45

A więc tak wygląda sprawa.... No cóż ^^ Jakoś sobie dam radę z tym wszystkim - póki co za rybkami nie pływa i raczej się nimi mało interesuje (to straszny leń) ale z tymi ślimakami to rzeczywiście może być problem... czas się zaopatrzyć w ślimaki od ludzi itp. Dziękuję Wam bardzo za rady i odpowiedzi 

#8 Radagast

Radagast

Czarodziej jaszczurczy

• Koordynator działów
  • Z nami od: 1867 dni

Napisany 03 marzec 2017 - 12:50

W dużym mieście jak Kraków przeglądaj OLX i Gumtree. Ja ciągle brałem rośliny, ślimaki, rybki, za darmo albo się zamieniałem za coś, gdy miałem żółwie. Ale nie obyło się bez małego akwarium, żeby to wszystko nie zostało pożarte od razu.

A, i jeszcze jedno, miałem hodowlę raka marmurkowego. W zwykłym pojemniku z napowietrzaczem, na podłodze w kuchni obok lodówki. Raz na jakiś czas klują się setki młodych, ale dla nich też akwarium jakieś albo pojemnik potrzebne, żeby się nawzajem nie jadły. To jest dopiero świetna karmówa dla takich żółwii.

#9 joanna27 W hodowli

joanna27
  • Terrarysta

Napisany 03 marzec 2017 - 19:10

slimaki mimo wpuszczania setkami-a uwierzcie ze w litrowym sloiku zmiesci sie setki slimakow nigdy nie mialam plagi. Niestety nie jestem w stanie powiedziec ktore sie lepiej mnoza ;) Jesli jestes z krakowa moge Ci podeslac kontakt do dziewczyny ktora za koszt ok 20 zl sprzedaje takie sloiki ;) raz wiekszy raz mniejszy ale zawsze w porzadku

#10 Amai

Amai
  • Terrarysta

Napisany 05 marzec 2017 - 11:53

@Radagast zaskoczyłezaskoczyłeś mnie tą informacją o młodych raka marmurkowego! Jak pisałem wcześniej miejsca za bardzo nie mam na drugie akwarium ale popytam znajomego który kiedyś miał hodowlę raka więc może Jakieś kontakty zostały :)

@joanna27 jeśli to nie problem to poproszę na PW kontakt do tej dziewczyny :) mam już namiar na hodowlę zatoczków w KRK ale dodatkowy kontakt też się przyda :)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).