Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

początkujący owady

- - - - -  
Patyczak - początki !

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
13 odpowiedzi na ten temat

#1 Flyleaf

Flyleaf
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2016 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Leszno

Napisany 22 luty 2017 - 19:50

Witam, w poniedziałek otrzymam kilka sztuk patyczaków wraz z pokarmem. Niestety nie wiem jaki to gatunek (koleżanka z pracy przyniesie bo jej syn się już nie chce nimi opiekować... tak więc zdjęcie do identyfikacji zamieszczę w poniedziałek/wtorek). Troszkę poczytałem i doszedłem do wniosku, że na początek moje akwarium 60l starczy. Sprawy mnie nurtujące:
1. Na dnie torf, gałązki które będą się znajdować w terrarium - jakiekolwiek gałązki? wysuszone? odkażanie w solance rozumiem zagotowanie w wodzie z NaCl?:)
2. Jako, że przyjęcie patyczaków wyszło nagle (zawsze chciałem patyczaki lub modliszki nigdy się nie zdecydowałem a w tej sytuacji nie mogłem odmówić) nie posiadam terrarium tylko akwarium (jestem zapalonym akwarystom do tego posiadam 2 Aksolotle, żółwia wodno-lądowego...). Z tego co doczytałem dla patyczaków akwarium pasuję jak najbardziej, ale chodzi mi o wentylacje. Czy otwarte akwarium (przykryte siatką/moskitierą, co by nie uciekały patyki) wystarczy do odpowiedniej wentylacji?
3. Wilgotność, wystarczy zraszanie wodą raz dziennie po całości?
4. Jedzonko, dostane odpowiednie jedzonko wraz z owadami, ale czy muszę chodzić po lasach i szukać odpowiednich liści? Niby to nie problem zamiast biegać po bieżni wybiorę się na treningi do lasku, ale nie jestem pewien czy nie pomylę żadnych liści. Stąd pytanie czy można to gdzieś zakupić? lub hodować odpowiednie roślinki w domu? W Leszczyńskich sklepach zoologicznych nie ma takich rzeczy niestety.
5. I ostatnie chyba, jak to wygląda z rozrodem?

PS: Proszę o odpowiedź szczególnie co do terrarium bo chce mieć już gotowe na przybycie nowych domowników. No chyba, że będzie potrzebny gatunek do odpowiedzi na te pytania to zacznę budować w poniedziałek/wtorek...

Podobne tematy: Patyczak - początki !     x

#2 Patyczakxd

Patyczakxd
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2696 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Ostrów Wielkopolski

Napisany 22 luty 2017 - 20:24

Bez zdjęć powiedzenie czegokolwiek będzie ciężkie, uniwersalnym podłożem będzie torf lub włókno kokosowe. Z gałązkami z drzewa ja bym się powstrzymał ponieważ łatwo łapią pleśń. Do dobrej wentylacji wystarczy ci gaza jałowa, zwykła za kilka zł. Wilgotność również zależy od gatunku także tutaj muszę poczekać na jpg ale zazwyczaj jedno spryskanie ścianki dziennie wystarczy. Jedzenie również zależy od gatunku ale zazwyczaj jest to łatwo dostępna roślinka także bez problemu. Rozród wśród owadów jest zazwyczaj duży jeden z największych występuje u patyczaków rogatych czyli najbardziej popularnych patyków dla początkujących. 

#3 Flyleaf

Flyleaf
  • Terrarysta

Napisany 22 luty 2017 - 20:40

no nic to czekam do poniedziałku...:))

#4 Patyczakxd

Patyczakxd
  • Terrarysta

Napisany 22 luty 2017 - 20:58

Jak coś pisz! :D

#5 Flyleaf

Flyleaf
  • Terrarysta

Napisany 28 luty 2017 - 08:59

niestety z tego, że na L4 i z właścicielką rozmawia moja kobieta to wczoraj dowiedziałem się, że patyki trafią do mnie dopiero na początku marca koło 8-10 :D

#6 dune

dune
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1241 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 28 luty 2017 - 18:18

i dobrze, do tego czasu  zdażysz odszukac jakąś jeżyne zimozieloną w lesie ;)

Twoje terrarium bedzie dobre, na dno ręcznik papierowy, lub zeby było ladniej, torf lub kokos

nie widac tak bardzo odchodów ale i jajka trudniej wybrac

To bardzo proste w obsłudze zwierzaki a wystrój terrarium moze stanowic ozdobę

Generalnie im wystarczy gałązka jezyny w jakims pojemniczku z wodą, będą sobie po niej spacerowały i ją obżerały

Jak obeżrą, trzeba dac nową, mozna trzymac zapas w w wodzie w lodówce, bardzo dobrze sie przechowuje

ABSOLUTNIE nie polecam skarmiania bazylią sklepową hiszpańską ani zadnymi sałatami 

wszystko to naszprycowane nawozami, srodkami ochrony roslin i iinym swiństwem

Warto isc na spacer i odszukac  jeżynę, którą napewno bedą jadły, bo pewnie sa to zwykłe patyczaki rogate

Jak napisał  @Patyczakxd z rozmnazaniem jest kłopot ;) bo patyczak rogaty rozmnaża sie bardzo chętnie i trzeba bardzo pilnowac usuwania jaj, inaczej jest plaga owadów

#7 Patyczakxd

Patyczakxd
  • Terrarysta

Napisany 28 luty 2017 - 20:22

Co do sałaty to się nie zgodzę, jeśli dobrze ją umyjemy jest to dobry pokarm w zimę ;)

#8 dune

dune
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1241 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 28 luty 2017 - 21:51

Nie umyjesz zawartości sałaty, tego czym nasiakla w niezdrowym procesie przyspieszonego wzrastania
Ale można wysiewac sałatę i bazylię w domu, jeśli ktoś bardzo nie lubi zimą spacerować po lesie, choć to bardzo przyjemne ;)
Jeszcze poziomki zachowują liście pod śniegiem lub liscmi z drzew, leśne i działkowe
Poziomkami tez karmilam patyczaki ale krótko . I tylko patyczaki rogale
Inne jeżynożerne straszyki nie chciały

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowany przez dune, 28 luty 2017 - 21:52.

#9 Flyleaf

Flyleaf
  • Terrarysta

Napisany 09 marzec 2017 - 08:10

OK, dzisiaj rano dotarły w końcu patyki:) terrarium zrobiłem z akwarium. Jak się okazało mój znajomy ma patyczaki i straszyki australijskie (dobrze nazywam? nie jestem pewien... a teraz jeszcze chce zakupić jakieś red wings) także mam od kogo wiedze czerpać. pozwole sobie sam odpowiedziec na moje pytania i prosze mnie poprawic gdybym cos mial zle:)

1. reczniczki papierowe - lepiej widac jajeczka
​2. terrarium - podrzuce zdjecia do oceny

3. zraszanie raz dziennie? i rozumiem ze na scianki

4. jedzonko już wiem ze jezyna (na dniach ide do lasku) a od koleżanki dostałem liscie debu. ona skarmiala mrożonymi od xx czasu i nie było problemu także na początek dostaly to co miały a na dniach skocze po jezyne.

5. rozmnazanie już wszystko wiem, poczytałem :)

teraz zdjęcia.

787519bfbe2ad90cm.jpg

74ce5d8a701105afm.jpg

7e86445e33df9d37m.jpg

#10 GosiaW

GosiaW
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1857 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 09 marzec 2017 - 08:38

Te jajka i ręczniki to możesz sobie darować - chyba że chcesz zmieniać podłoże co dwa dni. Wsyp torf, albo drewienka bukowe. Jajka możesz zostawić w terrarium, po dwóch miesiącach powinny być młode. Sam tak robię i rzeczywiście działa ;-)
Jeżynki wybieraj takie długie i wsadź im dużo, możesz też rośliny umieścić w małym słoiczku (z dziurką w wieczku) z wodą, wtedy jeżyny dłużej będą świeże, i wilgotność napewno będzie większa.

Edytowany przez janu5, 09 marzec 2017 - 08:40.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).