Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

żywienie

- - - - -  
Karmienie Straszyków Diabelskich oliwką europejską?

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 Patyczakxd

Patyczakxd
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2721 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Ostrów Wielkopolski

Napisany 19 luty 2017 - 23:28

Witam, czy Straszyki diabelskie zjedzą liście oliwki europejskiej? 

Podobne tematy: Karmienie Straszyków Diabelskich oliwką europejską?     x

#2 MKphasma

MKphasma
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1808 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 20 luty 2017 - 09:36

Nie zjedzą, a jakby zjadły to prawdopodobnie marnie się to dla nich skończy. Oliwka europejska nie występuje na obszarach w których te owady występują w naturze, więc nie powinniśmy z nią eksperymentować, polecam po prostu ligustr (Ligustrum spp.)- popularny żywopłot, jedyną znaną mi alternatywę dla ich naturalnego pokarmu.

#3 ścinek W hodowli

ścinek
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5700 dni
  • Polska / Śląskie / Katowice

Napisany 21 luty 2017 - 09:49

Nie zjedzą, a jakby zjadły to prawdopodobnie marnie się to dla nich skończy. Oliwka europejska nie występuje na obszarach w których te owady występują w naturze, więc nie powinniśmy z nią eksperymentować, polecam po prostu ligustr (Ligustrum spp.)- popularny żywopłot, jedyną znaną mi alternatywę dla ich naturalnego pokarmu.

Nie przesadzajmy... cytując wikipedię nt. Ligustru "Występuje w Europie, w zachodniej Azji i północno-zachodniej Afryce, poza tym zawleczony i zdziczały na innych kontynentach." - Do Ameryki Południowej został jeśli już zawleczony tak więcj nie jest on również natrualnie występującą rośliną w Peru a tym bardziej nie jest rośliną którą żywi się w naturze.

Witam, czy Straszyki diabelskie zjedzą liście oliwki europejskiej? 

Karmienie oliwką europejską jak większością roślin z rodziny oliwkowatych ma spore szanse na powodzenie. Wbrew temu co mówi MKphasma wcale nie muszą zdechnąć a wręcz przeciwnie, tak więc spróbuj a się przekonasz. 

EDIT: Po chwili grzebania w internecie na angielskich stronach jestem niemal pewien, że jeśli zaczną oliwkę jeść to nic im nie będzie, gdyż jest to sprawdzone przez wielu hodowców i roślina ta jest przez nich rekomendowana (nie bazujmy tylko na opisie z TCP, błagam)

Pozdrawiam

Edytowany przez ścinek, 21 luty 2017 - 09:58.

#4 Patyczakxd

Patyczakxd
  • Terrarysta

Napisany 21 luty 2017 - 11:08

Okej, mam drzewko oliwkowe w domu także byłem ciekaw bo czytałem, ze jedza większość z rodziny oliwkowatych a oliwka europejska jest chyba najbardziej popularna.

#5 MKphasma

MKphasma
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1808 dni

Napisany 23 luty 2017 - 10:51

Z tego co wiem to jedyne zastępcze pokarmy, znane mi z rzetelnych zagranicznych stron to znany nam już Ligustrum sp. , Aucuba japonica i Rubus spp., z którym eksperymentują niektórzy hodowcy.

To że ligustr nie jest ich naturalnym pokarmem to wiadomo z mojej poprzedniej wypowiedzi.

Oliwka jest z natury rośliną kseromorficzną, posiada grubą kutykulę i włoski, co może powodować zaczopowanie układu pokarmowego owadów. Trudno mi jednoznacznie powiedzieć jaki to będzie miało skutek na P. schultei. Znam dobrze przypadek M. rosea gdzie to eksperyment z udziałem kseromorficznego lauru spowodował, że chociaż owady przyjmują pokarm to znacznie krócej żyją. krócej żyją.

Pozdrawiam.

#6 Patyczakxd

Patyczakxd
  • Terrarysta

Napisany 23 luty 2017 - 14:48

Młode liście oliwki nie są twarde więc spróbuje ;)

#7 Kloss

Kloss
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1683 dni

Napisany 24 luty 2017 - 16:56

Gadanina, skoro karmią się w naturze na oliwkowatych to jak najbardziej oliwki warto spróbować. Ja swoje przez kilka pokoleń trzymałem wyłącznie na innym przedstawicielu oliwkowatych- forsycji. Rosły i rozmnażały się równie dobrze jak karmione ligustrem, a może nawet lepiej.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).