Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

tematy ogólne

- - - - -  
Wielkoszczur

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 kloda

kloda
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1686 dni
  • Polska / Śląskie / Katowice

Napisany 14 luty 2017 - 19:32

Witam,

od pewnego czasu zastanawiam się nad jakimś gryzoniem. Zajmuję się szkoleniem psów, także do detekcji zapachów; przyszedł mi do głowy pomysł zakupu wielkoszczura i spróbowania z nim pracy węchowej. Gdzie mogę znaleźć więcej informacji na ich temat? Gdzie znajdę dobrą hodowlę, w której maluchy od początku są socjalizowane z człowiekiem? Czy ktoś z Was ma wielkoszczura i mógłby opisać wspólne życie ;) ?

Pozdrawiam,

Klaudia

Podobne tematy: Wielkoszczur     x

#2 GosiaW

GosiaW
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1855 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 15 luty 2017 - 10:41

1.Tutaj masz link do opisu:
http://www.faunaflora.com.pl/archiwum/2012/listopad/teraz3.php

Cytat: "Bywają również [wielkoszczury] szkolone do wyszukiwania min lądowych (wyczuwają zapach materiałów wybuchowych, znajdując je, drapią w ziemię; są przy tym na tyle lekkie, że nie powodują detonacji miny, tzw. Hero RATs lub Landmine Rats w Tanzanii, Mozambiku, czy Tajlandii. Treningi prowadzi belgijska organizacja pozarządowa APOPO. Niedawno rozpoczęto też projekt wykrywania przez tresowane wielkoszczury zakażenia gruźlicą u ludzi (węchowe wykrywanie prątków gruźlicy w próbkach plwociny wyszkolony gryzoń sprawdza 40 probówek w czasie ok. 7 minut). Wielkoszczury nie przywiązują się do trenerów, a jedynie wykonują zadania w zamian za nagrodę w postaci smakołyku (banan, orzeszek), co ułatwia późniejszą pracę z różnymi osobami. Pełne szkolenie trwa ok. 9 miesięcy, a rozpoczyna się kiedy zwierzę osiąga wiek 4 tygodni."

2. Możesz też spróbować tutaj:
http://www.terraristik.com/tb/list_classifieds.php

-->wpisujesz w wyszukiwarkę: Cricetomys gambianus

3. Może ktoś miałby na giełdzie w Ostravie ("Fauna trhy"), wiele osób z tego forum jeździ na giełdę (zobacz dział: http://www.terrarium.pl/forum/167-wspolne-przejazdy-wspolne-zamowienia/)

4. W Czechach napewno są jakieś hodowle, tam też możesz poszukać:

wpisujesz w Google: "cricetomys gambianus chovatelska stanica" i masz hodowle. Z Czechami nie ma problemu się dogadać, a tam ceny nie są jakoś wygórowane.

Mam nadzieje że pomogłem :wink:

#3 kloda

kloda
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1686 dni
  • Polska / Śląskie / Katowice

Napisany 15 luty 2017 - 22:59

Dziękuję :) Rozejrzę się w Czechach i porozmawiam z hodowcami. Gdyby ktoś miał wielkoszczura i mógłby coś o nim napisać (ale widzę, że nie jest zbyt popularny ;)) albo polecić konkretną hodowlę w Europie - proszę o kontakt. Nie spieszy mi się z zakupem, chce najpierw zdobyć jak najwiecej informacji ;)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).