Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

żywienie

- - - - -  
Dorosly wąż zbożowy i ilość myszy mu podawana, czy jest prawidłowa?

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
20 odpowiedzi na ten temat

#11 piotrek2351

piotrek2351
  • Terrarysta
  • Z nami od: 560 dni
  • Polska / Opolskie / Opole

Napisany 05 luty 2019 - 07:38

Co masz do tego podłoża? Mój boa jest na takim już ponad 3 lata i ma się znakomicie.

Podobne tematy: Dorosly wąż zbożowy i ilość myszy mu podawana, czy jest prawidłowa?     x

#12 adamkraka W hodowli

adamkraka

Marudny Koordynator w działach nie tylko wężowych

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2262 dni

Napisany 05 luty 2019 - 10:17

Heniek od trzrch lat jeździ po kilku głębszych i go jeszcze nikt nie złapał... Teraz odpowiedz sam sobie czy dostrzegasz podobieństwo?

#13 piotrek2351

piotrek2351
  • Terrarysta

Napisany 05 luty 2019 - 19:51

Śmieszny jesteś

#14 adamkraka W hodowli

adamkraka

• Koordynator działów

Napisany 05 luty 2019 - 20:51

Jestem całkiem poważny.

A Ty poczytaj coś o podłożach a nie wyskakuj z tekstem "mam boa od 3 lat na zrębkach do wędzenia".

W terrarystyce jako hobby powinniśmy się kierować przede wszystkim odpowiedzialnością, a odpowiedzialna terrarystyka to taka w której stwarzamy w zbiorniku optymalne warunki do bytowania w nim dla konkretnego gatunki, optymalne to znaczy też bezpieczne, powinniśmy unikać zagrożeń które mogą, uszkodzić zwierzaka, spowodować oparzenia, czy zaczopować zwierze. Zrębki wędzarnicze nie tylko mają ostre i kanciaste krawędzie ale i zjedzone nabierają wody, delikatnie się powiększając, w przewodzie pokarmowym potrafią zrobić roz*******, począwszy od uszkodzeń przełyku po rozerwanie jelita czy zablokowanie go i zaczopowanie. Naprawdę to forum ma pokaźną bazę, wiedzy wystarczy się wysilić i poczytać, zamiast się dąsać że ktoś Ci zwrócił uwagę że piszesz głupoty.

#15 piotrek2351

piotrek2351
  • Terrarysta

Napisany 05 luty 2019 - 21:57

Przepraszam nie doczytałem że to zrębki wędzarnicze. Mam na takich ale kupione normalnie w sklepie zoologicznym z opisem jako podłoże do terrarium. Skoro takie mi dali to chyba wiedzą na czym można trzymać węże. Dając królika do zjedzenia nie imaja sie jego sierści więc o połykaniu chyba nie ma mowy i nie musze się tym martwic. Regularnie po każdym króliki się wypróżnia i jest aktywny a w odchodach nigdy nie zauważyłem tych drewienek. Nie zauważyłem też żadnego zgrubiebia czy innych niepokojących zachowań.

Edytowany przez piotrek2351, 05 luty 2019 - 22:07.

#16 adamkraka W hodowli

adamkraka

• Koordynator działów

Napisany 05 luty 2019 - 23:10

Do czasu, mimo wszystko zachęcam do lektury.

Ps. w zoologu wcisną wszystko byle hajs się zgadzał i w 99% obsługa w zoologicznych to dramat.

#17 piotrek2351

piotrek2351
  • Terrarysta

Napisany 06 luty 2019 - 15:44

Co w takim razie proponujesz najlepiej dla dużego boa? Nie pisz tylko o papierach czy gazetach. Mam pięknie zrobione terra wiec papier czy gazety odpadają.

#18 adamkraka W hodowli

adamkraka

• Koordynator działów

Napisany 06 luty 2019 - 20:25

Własnoręcznie zrobione podłoże lub dla wygodnych trociny odpylone, sam boasa na nich trzymam, w terrarium wystawionym korzeniami wygląda to nie najgorzej.

https://www.terrarium.com.pl/26798-poczatkujacy-podloza-dla-wezy-zbozowka-lampro-regius/

#19 Katiusha

Katiusha
  • Terrarysta
  • Z nami od: 114 dni
  • Polska / Podlaskie / Białystok

Napisany 09 luty 2019 - 08:39

Czyli dorosła mysz wejdzie?
Dzieki za odpowiedz adamkraka ???? to terrarium jest stare i przenoszę tam zboża jak sprzątam terrarium w którym waż przebywa non stop i właśnie wtedy zrobiłem zdjęcia ???? w docelowym terra ma aspen. A możesz coś powiedzieć o jego kondycji?

Edytowany przez Katiusha, 09 luty 2019 - 08:43.

#20 adamkraka W hodowli

adamkraka

• Koordynator działów

Napisany 09 luty 2019 - 13:07

Sam wąż nie wygląda źle, pamiętaj tylko żeby nie mieć tendencji do przekarmiania, raz na jakiś czas możesz podać częściej, ale pamiętaj że to pupil a nie samica pod hodowlę, nie ma sensu przekarmiać, lepiej niech się cieszy bdobrą kondycją cały czas ;)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).