Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

* * * * * 1 głosów  
Hibernacja?

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 Ogi94

Ogi94
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1052 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Szczecinek

Napisany 08 listopad 2016 - 21:48

Witam..
Znów panikuje...
W pokoju mam stale 22-24 stopnie.. Zależy.. Wiadomo w terrarium ta temperatura jest podobna.. 23-25 stopni..
Ale dziś się zmartwilam :(
Mój jezyk nie jest jeszcze super oswojony.. Wiem że jest raczej typem zwiedzacza.. Dziś to wyjęłam i widzę poprawę.. Daje się pogłaskać je z ręki i mniej fuka.. Ale co mnie martwi.. Codziennie wyciągam go przed 20 daje jeść z ręki trochę posiedze z nim a później odkładam go do terrarium po tym zawsze zmyka do domku i wychodzi gdzieś koło 1 w nocy.. A dziś położyłam go na sobie tuż po tym jak dałam jeść i glaskalam a on trochę się pokrecil.. Później się położyłam i jezyka położyłam na klatce.. Pokrecil się troszkę wachal przepychal w końcu położył mi się w kroku i tak powolutku zamykał oczka i usypial.. Patrzyłam na niego.. Oddech miał taki spokojny.. I wpadłam w panikę czy to nie jest hibernacja ?? Jak tylko ruszylam się delikatnie po telefon by szukać inf Ogi się najezyl i fukal.. Sprawdziłam łapki i brzuszek tak jak kazali Ale nie były one zimne.. Nosek miał mokry jak zawsze.. Czy po prostu usnal ? Czy powinnam się martwić ?

Podobne tematy: Hibernacja?     x

#2 Anniittkkaaa

Anniittkkaaa
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2120 dni
  • Polska / Małopolskie / Tarnów

Napisany 11 listopad 2016 - 12:09

Jeżyki lubią ciepłe miejsca,najlepiej z jakimiś wygodnymi zakamarkami gdzie mogą się wcisnąć,więc jak go sobie tak wygodnie położyłaś na kolanach,to widocznie miał ochotę na drzemkę,. :-) Wg mnie nie ma reguły, nie musi codziennie dokładnie o tej samej porze zachowywać się tak samo, innego dnia być może będzie wariował i się bawił.Mój jeżyk ma tak samo, czasem nie usiedzi w jednym miejscu a innym razem może najzwyczajniej nie chce mu się spacerować, woli wygodnie leżakować.

Z tego co wiem o hibernacji, to na pewno mogłabyś mieć poważne obawy jeśli jeżyk miałby zimny brzuszek, był bardzo apatyczny, bez sił lub nie miałby ochoty jeść.

Więc obserwuj jak się zachowuje, ale chyba nie ma powodów do obaw.Tym bardziej,że utrzymujesz odpowiednią temperaturę,

PS.Od kiedy masz tego jeżyka?Pracuj nad oswajaniem,powinno być coraz lepiej.Aczkolwiek jak to co poniektórzy mówią,w głównej mierze to charakter..przerabiałam strasznego fukacza, a teraz mam ogromnego pieszczocha, więc różnica jest niesamowita.

#3 Ogi94

Ogi94
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1052 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Szczecinek

Napisany 11 listopad 2016 - 20:48

Pracuje ciągle :) Ale już nie mam nadzieji ze Bedzie to pieszczoch... Fuka jak się go wyciąga z domku.. Ale kładąc to na sobie ma lekko nastroszone igły.. Albo nie lubi albo się jeszcze boi.. Jak jest na mnie to rozgląda się gdzie by tu uciec... A jak nie ma wyjścia to pcha nos między moja rękę i leży :) chciałabym żeby był pieszczochem Ale cóż ;) próbowałam odwrócić go na plecy żeby pogłaskać po brzuchu.. Ale szybko się odwraca... Widzę poprawę w jego zachowaniu ;) codziennie jest pewniejszy a mam go od sierpnia.. Więc już kawałek czasu ;) na zachętę kupiłam mu robale.. Zobaczymy czy będzie milszy :)
A co do zdrowia faktycznie się martwilam bez potrzeby :) lata jak zwariowany.. Wczoraj udało mu się uciec z kojca co świadczy o tym że jest pełen energii ;)

1 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 1 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).