Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


warunki hodowli

- - - - -  
Jak przygotowujecie darń do terrarium




  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

#1 agiagniesia

agiagniesia
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3318 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Szczecin
  • Płeć: Kobieta

Napisany 10 października 2016 - 10:27

Witam, 

od niedawna jestem w posiadaniu samiczki żółwika greckiego. Przygotowując dla niej terrarium wyłożyłam je w połowie darnią z ogrodu oraz drewienkami bukowymi i piaskowcem, aby mogła sobie ścierać pazurki. Wszystko super wygląda bardzo się już zadomowiła. Ale niestety dziś zaobserwowałam w terrarium małe żółtawe mróweczki- tylko w podłożu, nie wychodzą na trawę.

I teraz mam takie pytanie, jak przygotowujecie darń do terrarium, aby pozbyć się nieproszonych gości w postaci mrówek (oraz może innych zwierzątek)- ponieważ nie chciałabym, aby rozprzestrzeniły mi się w domu- bo jak wiadomo to jest jednak duży potem problem.

Pozdrawiam

Agnieszka 

 






Podobne tematy: Jak przygotowujecie darń do terrarium     x


#2 doru

doru
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4132 dni
  • Polska / Lubelskie / Lublin
  • Płeć: Kobieta

Napisany 10 października 2016 - 16:04

Darni się nie przygotowuje bo i jak? Trzeba uważnie patrzeć...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)



#3 Rzufik

Rzufik
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3429 dni
  • Polska / Pomorskie / Gdańsk
  • Płeć: Kobieta

Napisany 10 października 2016 - 16:58

Można też ewentualnie przesiać darń przez sito - chociaż uważam,...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)






#4 doru

doru
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4132 dni
  • Polska / Lubelskie / Lublin
  • Płeć: Kobieta

Napisany 10 października 2016 - 17:35

I wtedy do już nie będzie darń, bo osypie się...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)



#5 Rzufik

Rzufik
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3429 dni
  • Polska / Pomorskie / Gdańsk
  • Płeć: Kobieta

Napisany 10 października 2016 - 20:08

Masz rację - jednak według mnie to jeden z niewielu...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)


#6 agiagniesia

agiagniesia
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3318 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Szczecin
  • Płeć: Kobieta

Napisany 10 października 2016 - 21:15

Rozumiem, czyli nie ma jakiś sposobów domowych nie szkodzących żółwią,...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)







#7 Robak560

Robak560
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4330 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisany 11 października 2016 - 21:34

Możesz zasadzić sobie trawę w terrarium na przesianej ziemi. Step...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)



#8 doru

doru
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4132 dni
  • Polska / Lubelskie / Lublin
  • Płeć: Kobieta

Napisany 11 października 2016 - 21:43

Niestety nawet jak nie będzie chciał zeżreć to trawa w...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)


#9 Kloss

Kloss
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3924 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław
  • Płeć: Mężczyzna

Napisany 14 października 2016 - 12:11

Ludzie na głowach stają żeby polne gatunki mrówek (czyli w...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)








0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów






© 2001-2025 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.