Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

Dziwna reakcja łapek muchołówki

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

#1 sandrawn933

sandrawn933
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1030 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Stargard Szczeciński

Napisany 18 wrzesień 2016 - 20:15

/* /*

Witam! Jakiś czas temu stojąca na parapecie muchołówka schwytała aż 5 owadów. Po kilku dniach łapki (jedna po drugiej) zaczęły się otwierać i marnieć,  co niektóre czernieją. :?  Czego może być to efekt? Roślinka podlewana jest wodą destylowaną, rośnie w glebie o odpowiednim zakwaszeniu (odczyn był sprawdzany).

Podobne tematy: Dziwna reakcja łapek muchołówki     x

#2 Papja

Papja

Miniony moderator w działach: Płazy, Aksolotle

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 1909 dni
  • Polska / Łódzkie / Zduńska Wola

Napisany 19 wrzesień 2016 - 16:47

Przenoszę temat z "[url='http://www.terrarium.pl/index.php?showforum=37']Płazy[/url]" do forum właściwego "[url='http://www.terrarium.pl/index.php?showforum=30']Rośliny owadożerne[/url]".

#3 anka123

anka123
  • Terrarysta
  • Z nami od: 944 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 21 wrzesień 2016 - 15:18

/* /*

Myślę że to normalny objaw. Należy pamiętać że pułapki nie są wiecznie aktywne i po schwytaniu kolejnego owada tracą zdolność do zamykania się (liczba zamknięć jest różna, od kilku do kilkunastu), po tym liście pełnią funkcję tylko asymilacyjną lub obumierają. Innym powodem takich objawów mogło być schwytanie za dużych ofiar, wtedy też pułapki mogą czernieć i obumrzeć. 

Generalnie trzeba trochę poczekać i jeśli muchol zacznie puszczać nowe, zdrowe liście z pułapkami to jest w porządku,.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#4 Mellivora_Capensis W hodowli

Mellivora_Capensis

Moderator w dziale Rośliny owadożerne i Ogłoszenia

• Moderator
  • Z nami od: 1921 dni
  • Polska / Lubelskie / Puławy

Napisany 21 wrzesień 2016 - 19:35

W jakich warunkach rośnie. Od tego zacznijmy.

#5 sandrawn933

sandrawn933
  • Terrarysta

Napisany 24 wrzesień 2016 - 12:58

Roślinka stoi na parapecie, w miejscu dobrze naslonecznionym, rośnie w mieszance kwasnego torfu z perlitem, podlewana jest woda destylowana jak pisałam wyżej.

#6 Mellivora_Capensis W hodowli

Mellivora_Capensis

Moderator w dziale Rośliny owadożerne i Ogłoszenia

• Moderator
  • Z nami od: 1921 dni
  • Polska / Lubelskie / Puławy

Napisany 26 wrzesień 2016 - 16:45

/* /*

cały czas stoi w wodzie czy okresowo?

dużo osób popełnia błąd trzymając je cały czas w wodzie co jest jedną z przyczyn obumierania pułapek.roślina lubi wode,ale to nie rzęsa.

z drugiej strony jak muchołówka się "przejje"to też może tracić pułapki.

zresztą od założenia tematu trochę czasu minęło.jak ona teraz wygląda?

#7 sandrawn933

sandrawn933
  • Terrarysta

Napisany 27 wrzesień 2016 - 14:50

Bez wody zdarza jej się być raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu. Nie wiem na ile i czy w ogóle jest to prawidłowe postępowanie z mojej strony co do podlewania. Po otwarciu się łapek delikatnie pousuwałam owady, tak samo jak mocniej "zniszczone" części rośliny. Obecnie muchol jest w takiej kondycji.

Załączone pliki

Edytowany przez sandrawn933, 27 wrzesień 2016 - 15:52.

#8 anka123

anka123
  • Terrarysta
  • Z nami od: 944 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 23 maj 2017 - 22:22

Witajcie swoją muchałówkę mam już od dwóch lat , po tej zimie ostro dostała po dupie tzn są tylko dwie łapki i 3 listki bez tak jakoś na dziko poszła . Wie ktoś coś dlaczego ?

Witaj.

Przydało by się założyć nowy temat (ten wątek jest z ubiegłego roku i dotyczy zupełnie innego przypadku), po wejściu w dział rośliny owadożerne, zarówno nad jak i pod listą tematów,.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#9 Aerim

Aerim
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1269 dni
  • Polska / Warmińsko-mazurskie / Iława

Napisany 03 czerwiec 2017 - 22:00

/* /*

To normalne. Moje rzadko kiedy same coś złapią. Mam muchołówki już od 2 lub nawet 3 lat (czas szybko leci) i pamiętam, że na samym początku przekarmiałem je, w każdej pułapce była mucha - liście obumierały. Jestem amatorem, ale myślę, że jest to spowodowane zbyt dużą ilością azotu - roślina wariuje. Jeśli sama łapie wiele owadów - trudno, nie będziesz jej raczej chował pod moskitierą!  :E

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).