Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Terrarium dla jeża pigmejskiego

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 floose

floose
  • Terrarysta
  • Z nami od: 988 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 06 wrzesień 2016 - 18:56

Hej,

ostatnio zaczęłam się zastanawiać nad kupnem jeża. Najpierw trzeba się jednak z tematem zapoznać, dokładnie. Spędziłam długie godziny nad przeszukiwaniem różnych stron i odpowiedzi na swoje pytanie znaleźć nie mogę.

Mieszkam w domu, ogrzewanym, myślę, że spełniam wszystkie warunki. Ponadto mam dwa koty, które na zewnątrz nie wychodzą, więc drzwi zawsze są zamknięte. Czytałam sporo na ten temat i wiele hodowców mówi, że ich jeże są "podłogowe". Nikt jednak nie pisze, czy mają terrarium, ale są wypuszczane, czy po prostu żyją "luzem". Jak to jest - mogę hodować jeża "luzem", bez terrarium? Oczywiście będzie miał kuwetę, jak i pudełko/dół od klatki (coś wysokiego i przytulnego, żeby miał "swoje miejsce") z domkiem, kołowrotkiem i miskami. 

Oczywiście będę go oswajać powoli - najpierw będzie mieszkał w jednym "głównym" pomieszczeniu i jak się zadomowi, otworzę drzwi, by mógł eksplorować dalsze tereny :)

Podobne tematy: Terrarium dla jeża pigmejskiego     x

#2 REKSIOO

REKSIOO
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1839 dni
  • Polska / Śląskie / Wodzisław Śląski

Napisany 07 wrzesień 2016 - 17:00

Jeż potrzebuje odpowiedniej temperatury, a w mieszkaniu może być trudno ja utrzymać na odpowiednim poziomie.  Można go oczywiście puszczać wolno , ale zawsze pod nadzorem by maluch nie zrobił sobie krzywdy.

Kuweta to kolejny dylemat :) to, że będzie w pokoju wcale nie oznacza, że jeż będzie się  tam załatwiał. Jedne jeże  potrafią się nauczyć czystości,ale większość robi to tam gdzie właśnie stoi, nawet w karuzeli :)

Sprzątanie codziennie rano  jego kupek z podłogi to raczej nie jest to co chce się robić przed śniadaniem  ;)

#3 Radagast

Radagast

Czarodziej jaszczurczy

• Koordynator działów
  • Z nami od: 1807 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 04 październik 2016 - 12:54

Przenoszę temat z "Początkujący terraryści i początkujący pozostałe grupy zwierząt" do forum właściwego "Jeże".

#4 Misia

Misia
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2703 dni
  • Polska / Śląskie

Napisany 08 październik 2016 - 12:57

Przyznam, że trudno mi ufać osobą które mówią o swoich jeżach jako podłogowych... Ok, jeżeli jeż ma do dyspozycji np. jeden stały zabezpieczony pokój ale nie cały dom. Kuweta na wielkich przestrzeniach przestaje istnieć - jeż załatwia się wszędzie i rozdeptuje 'to'. Poza tym wydaje mi się, iż każdy zwierz powinien mieć swoje miejsce gdzie będzie mógł się zaszyć i odpocząć a szczególnie taki samotnik jak jeż. 

Edytowany przez Misia, 08 październik 2016 - 12:59.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).