Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

biotop

Duża, chuda, tropikalna modliszka

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
12 odpowiedzi na ten temat

#1 Bakq

Bakq
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3652 dni
  • Polska / Mazowieckie / Otwock

Napisany 25 lipiec 2016 - 23:55

Szukam gatunku modliszki, które spełnia te kryteria. Musi być: 

1. duża - powyżej 10 cm 

2. szczupłej budowy, tzn niepolująca na duże ofiary, coś w stylu Heterochaeta, Solygia  

3. preferująca tropikalny biotop  

Dobrze jakby też była w miarę dostępna. Heterochaeta niestety preferuje suchszy biotop więc odpada. 

Istnieć takie gatunki istnieją, przykładowo Toxodery, jednak dostać je trudno. Nie przychodzi mi żadna inna do głowy, więc może ktoś coś jest w stanie doradzić.  

.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Duża, chuda, tropikalna modliszka     x

#2 mantiss111

mantiss111

Moderator w działach Modliszki, Owady, Początkujący terraryści

• Moderator
  • Z nami od: 1805 dni
  • Polska / Mazowieckie / Sochaczew

Napisany 26 lipiec 2016 - 15:31

Niestety o takie trudno...

Ale jest jedna osoba, która sprowadzała ostatnio ze dwie długie i patyczakowate modlichy. Kupowanie jest ryzykowne, ale akurat w moim wypadku nie było jeszcze strasznie źle.

Poszukaj: http://www.exo-factory.pl/pl/poradnik.

#3 Bakq

Bakq
  • Terrarysta

Napisany 26 lipiec 2016 - 17:41

Patrzyłem i z tych większych znalazłem jeszcze Schizocephala bicornis, jednak ta wymaga 50 - 70% wilgotności, więc niestety to nie tropiki. 

Widziałem na alledrogo że exo sprzedawał jeszcze inną sporą patyczakowatą modliszkę, z tym że aukcja zniknęła i nie pamiętam jak się nazywała.  

To że kupowanie jest ryzykowne to prawda, mnie już oszukał więc u niego nie zamierzam kupować. Też tragedii nie było bo zamówiłem trzy i dostałem trzy, ale nie tego co kupiłem......................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Bakq, 26 lipiec 2016 - 17:45.

#4 Trudnarzecztanazwa

Trudnarzecztanazwa
  • Terrarysta
  • Z nami od: 999 dni
  • Polska / Śląskie / Wojkowice

Napisany 28 lipiec 2016 - 09:43

G.gongylodes czy jakoś tak? Mantis ją chciał pamiętam.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

#5 mantiss111

mantiss111

• Moderator

Napisany 28 lipiec 2016 - 10:13

@[member='Trudnarzecztanazwa'], niestety nie przekracza 10 cm i bardziej liściowata, niż patyczakowata oraz lubi raczej sucho...

#6 Bakq

Bakq
  • Terrarysta

Napisany 28 lipiec 2016 - 16:18

Z G. gongylodes jest właśnie taki problem, że, wymaga suchszego biotopu. 

Nawet nie chodzi koniecznie o to by była patyczakowata, po prostu musi preferować mniejsze ofiary, co jest raczej domeną tych drobniejszych gatunków. 

Będę próbował zrobić terrarium kilkugatunkowe, duże straszyki Heteropteryx dilatata, parę karaczanów madagaskarskich, może jakiś wij, i do tego modliszka. 

Póki co trzymam ze straszykami samca Polyspilota griffini i jest wszystko w porządku. Socjalizacja straszyków z samicą nie przyniosła efektu. 

Dlatego jestem ciekaw.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#7 mantiss111

mantiss111

• Moderator

Napisany 29 lipiec 2016 - 19:50

Więc chyba będziesz musiał używać samców ;).

[...]

Dobrze jakby też była w miarę dostępna. Heterochaeta niestety preferuje suchszy biotop więc odpada. 

Istnieć takie gatunki istnieją, przykładowo Toxodery, jednak dostać je trudno. Nie przychodzi mi żadna inna do głowy, więc może ktoś coś jest w stanie doradzić.  

Bo nikt Toxodery nie hoduje.

#8 Bakq

Bakq
  • Terrarysta

Napisany 04 sierpień 2016 - 12:29

No nic, coś może się w końcu znajdzie. 

Swoją drogą - coś takiego tzn terrarium kilkugatunkowe z drapieżnikiem w środku wygląda super, polecam.  

#9 fortitera W hodowli

fortitera

Miniona moderator w działach legwan zielony, modliszki, gekony, kameleony, początkujący

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 1258 dni
  • Polska / Podlaskie / Augustów

Napisany 04 sierpień 2016 - 13:18

@[member='Bakq'] modliszki z rodzaju Toxodera są praktycznie niemożliwe do hodowli domowej, jednak nie bardzo wiadomo czemu. Musiałbyś odwzorować kropka w krope warunki w naturze, a i tak nie masz pewności, że ci nie padnie bez powodu. O ile mi wiadomo ktoś zdołał hodować Toxodere przez 5 miesięcy i jest to rekord jeśli chodzi o życie tych modliszek w warunkach sztucznych. 

Generalnie rzecz biorąc modliszki to w większości sucholubne owady i raczej żadna nie będzie.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#10 Bakq

Bakq
  • Terrarysta

Napisany 06 sierpień 2016 - 15:24

Toxoderę podawałem bardziej jako przykład, że istnieją duże modliszki lubiące wyższą wilgotność. A to, że nie da się ich dostać, a w dodatku trudno utrzymać przy życiu, to druga sprawa. 

Może nie chodziło mi dokładnie o klimat jak w lesie deszczowym, ale pewne modliszki lubią podwyższoną wilgotność, powiedzmy 70%. Ale to fakt, że większość preferuje suchszy klimat, zgadzam się.  

Spróbuję może od drugiej strony - skoro dostanie modliszki lubiącej przeciętną wilgotność nie jest takie.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).