Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Wymiary woliery zewnętrznej dla burunduka

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 mproniewska

mproniewska
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1198 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 03 lipiec 2016 - 16:06

Cześć wszystkim,

Ojciec przywiózł wczoraj ze sobą młodą samiczkę(?) burunduka i chwilowo zamieszkała w dużej klatce po papugach. Jako stałe rozwiązanie zastanawiamy się nad budową woliery przy domu. Czy będzie to dla niej najlepsze rozwiązanie? Biegania po domu nie będzie miała nieograniczonego, mamy terriera.  :? Jeśli tak,to jakie wymiary są optymalne dla jednego osobnika?  Widziałam gdzieś 6x3x3m, ale zrozumiałam to jako minimum. Dodatkowo jeszcze, czy mała nie musi dorosnąć, żeby zamieszkać na dworze bez uszczerbku dla zdrowia?

Z góry dziękuje dla odpowiedź. :)

Podobne tematy: Wymiary woliery zewnętrznej dla burunduka     x

#2 Igielnik

Igielnik
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1735 dni
  • Polska / Podkarpackie / Jasło

Napisany 04 lipiec 2016 - 10:42

Minimalna klatka według mnie to 100cm*50cm*50cm, przy zapewnieniu regularnych wybiegów i kołowrotka. Jednak najlepiej, żeby była większa. Woliera zewnętrzna im większa tym lepsza. 6m*3m*3m to całkiem sporo miejsca na jedną wiewiórę. Na pewno będzie szczęśliwa.

Podejrzewam, że mała pochodzi z woliery zewnętrznej, biorąc pod uwagę fakt, że ciężko kupić burunduka z domowej hodowli. Spokojnie może zamieszkać na zewnątrz. Jest przecież lato, zdąży się przyzwyczaić do jesiennych czy zimowych chłodów. Zimą jednak będziesz musiała zapewnić dobrze ocieplony domek. Nie wiem jak rozwiązuje się problem zamarzniętej wody czy jedzenia zimą -możesz zapytać kogoś, kto hoduje burunduki na zewnątrz.

Tylko nie licz na jakieś szczególne przywiązanie do ludzi, wiewiórka na zewnątrz będzie na 99% dzikusem ze względu na znikomy kontakt z człowiekiem.

Edytowany przez Igielnik, 04 lipiec 2016 - 10:54.

#3 Warns

Warns
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1903 dni
  • Polska / Świętokrzyskie / Końskie

Napisany 04 lipiec 2016 - 15:53

Według mnie będzie to bardzo dobre rozwiązanie wiewiórki to bardzo energiczne gryzonie i dobrze jeżeli mają dużo miejsca do wspinaczek i zabawy. Woliera nie musi być bardzo szeroka i długa, najlepiej żeby była wysoka bo wiewiórki większość czasu spędzają u góry na gałązkach. Myślę ,że to idealna pora na przyzwyczajanie jej do woliery zewnętrznej ze względu na ciepłe dni.

Na zimę dobrze by było zabierać ją do domu jakiegoś pomieszczenia gospodarczego itp. ze względu na zimno

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).