Witam. W niedzielę zakupiłem piękną samiczkę regiusa classica, CB 2015, około 65cm.. Terrarium miałem kupione nieco wcześniej, odpowiednio przygotowane. Torf rozrobiłem w piątek i do niedzieli w części wysechł ale wilgotny był. Przez co wilgoć utrzymuje się do teraz do 95% po prawej stronie i do 75% po lewej stronie. Jak tą wilgoć mogę zbić? Kupiłem dzisiaj mniejszy basenik na wodę, postawiłem go w chłodniejszej części terrarium, zamontowałem mały wentylator ze starego komputera który początkowo tą wilgoć wyciągał ale po jakimś czasie już kompletnie nic nie dawał, wilgoć była w granicach 85%. Dziś wyciągnąłem połowę torfu i wysuszyłem na dworze.....więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)
#1
Napisany 19 kwietnia 2016 - 21:09
Podobne tematy: Wilgotność w terrarium. x
Oddam
Oddam dorosła samice Davus pentaloris z terrariumQueenOfHearts |
|
|
|||
terrarium
Węże
Warunki terrarium dla węża mahoniowego - pytania amatoraAnDoni |
|
|
|||
![]() |
Sprzedam terraria, akcesoria, rośliny
Terrarium 120x40x40 (SPRZEDANE)Walkingbeer, 24 maj 2026 |
|
|
||
Sprzedam jaszczurki
Strona dla hodowli w zamian za gada z terrariumdrozdzik, 28 maj 2026 |
|
|
|||
Giełda
Strona dla hodowli w zamian za gada z terrariumdrozdzik, 28 maj 2026 |
|
|
#2
Napisany 19 kwietnia 2016 - 21:16
Następnym razem przesusz go przed włożeniem do terrarium?
Pierwsze pytanie...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)
#4
Napisany 19 kwietnia 2016 - 21:23
Terrarium ogrzewam tylko kablem grzewczym 50W, w terrarium są zaintalowane...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)
#5
Napisany 19 kwietnia 2016 - 21:32
Terrarium szklane czy drewniane (jeżeli drewniane to sprecyzuj, płyta meblowa,...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)
#6
Napisany 19 kwietnia 2016 - 21:36
A jaki masz higrometr?
#7
Napisany 19 kwietnia 2016 - 21:38
Terra z płyty meblowej, fakt - zapomniałem tego napisać ;)...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)
Edytowany przez Zbereznik, 19 kwietnia 2016 - 21:43.
#8
Napisany 19 kwietnia 2016 - 21:43
Sam laminat daje w miarę dobrą ochronę, jeżeli to nie...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)
#9
Napisany 19 kwietnia 2016 - 22:34
Też miałem cyfrowy i też przesadziłem z wilgotnością na początku...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)
Edytowany przez Piecuch95, 19 kwietnia 2016 - 22:35.
#10
Napisany 19 kwietnia 2016 - 22:55
Może się to jednak unormuje i nie trzeba będzie wiertać...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)
0 terrarystów przegląda to forum
0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów



