Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

rozmnażanie

- - - - -  
Tłustogon afryański - brak młodych

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 Frozzzy

Frozzzy
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2721 dni
  • Polska / Śląskie

Napisany 07 kwiecień 2016 - 13:49

Mam problem z rozmnożeniem tłustogona, wydaje mi się że zwierzęta mają u mnie dobre warunki, jednak z jakiegoś powodu nie chcą się rozmnażać być może coś przegapiłem lub źle robię, więc proszę o rady. 

Gryzonie mają do dyspozycji: kąpiele w piasku, nory, tunele, kołowrotki, dietę z robalami i dodatkowo uzupełnianą w kocią karmę, gotowane jajo, warzywa i inne cuda. Temperatura utrzymuje się stale na poziomie 23 stopni. Każdy z tłustogonów mieszka osobno (wielkość mieszkania każdego to 50x47) łącze osobniki wpuszczając samicę do samca na 3-4 dni niestety później zaczyna się agresja w stosunku do samca i muszę rozdzielać. Niestety wszystkie próby łączenia skończyły się niepowodzeniem, zawyżyłem oczekiwanie na młode do 30 dni i tak już kilka miesięcy zleciało... Przeczytałem wszelakie porady ze stron nawet tych zagranicznych... Gdyby wreszcie szczęśliwie stado się powiększy mam zamiar zachować młode dla siebie i znajomych. 

Ostatnio nawet zważyłem je samiec ma 78g, samice 62g i 67g. Samiec jest najmłodszy z całego towarzystwa. 

Podobne tematy: Tłustogon afryański - brak młodych     x

#2 Igielnik

Igielnik
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1734 dni
  • Polska / Podkarpackie / Jasło

Napisany 07 kwiecień 2016 - 20:08

Jeśli warunki są w porządku to nie można wykluczyć tego, że samiec jest bezpłodny. Poza tym, gody u nich są dość spektakularne, może to "gra wstępna" a nie agresja?

#3 Frozzzy

Frozzzy
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2721 dni
  • Polska / Śląskie

Napisany 08 kwiecień 2016 - 12:12

To fakt po wpuszczeniu samicy od razu samiec zaczyna się nią interesować są piski i bicie po gębie "mini boks"- wygląda to komicznie :) ale po kilku dniach samica rani samca w ogon aż do krwi, boję się ryzykować i dłużej trzymać ich razem. Czytałem, że zdarzały się przypadki zagryzienia samca przez samicę... Może faktycznie z samcem jest coś nie tak... Spróbuję jeszcze raz a później chyba dam już spokój, szkoda bo to świetne zwierzaki, łagodne jak owieczki w stosunku do człowieka. 

Edytowany przez Frozzzy, 08 kwiecień 2016 - 12:13.

#4 Igielnik

Igielnik
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1734 dni
  • Polska / Podkarpackie / Jasło

Napisany 08 kwiecień 2016 - 16:40

Jeśli dochodzi do walk i pojawia się krew to faktycznie nie ma co czekać, bo to zbyt ryzykowne. Możliwe, że jednak samiec felerny. W każdym razie powodzenia życzę!

#5 lisianorka

lisianorka
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1010 dni

Napisany 13 grudzień 2016 - 13:33

A może przenieść samca z dala od samicy, żeby ona go nie wyczuwała cały czas ,ponieważ u niektórych zwierzaków , tak właśnie jest ze jeżeli sie wyczuwają mogą absolutnie sie nie zaakceptować. To tylko taka myśl ponieważ ja muszę to robić z żenetami ..

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).