Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

identyfikacja

- - - - -  
Co to za białe robaki chodzace w karmówce

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
11 odpowiedzi na ten temat

#1 Agalvla

Agalvla
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2601 dni
  • Polska / Małopolskie / Myślenice

Napisany 01 marzec 2016 - 13:07

Witam czy wie ktos moze co to za robak biała kropeczka .

Kupiłem niedawno karmówke  mącznika i madagaskary po tygodniu zauważyłem takie robaki w madagaskarach .

Po kilku dniach musiałem wyrzucić wszystko wszędzie były w karmówce.

Co to jest ? Szkodzi komuś np pająkom ,jak się pozbyć ?

Załączone pliki

Podobne tematy: Co to za białe robaki chodzace w karmówce     x

#2 fortitera

fortitera

Miniona moderator w działach legwan zielony, modliszki, gekony, kameleony, początkujący

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 1593 dni
  • Polska / Podlaskie / Augustów

Napisany 01 marzec 2016 - 13:31

Roztocza, mogą się przenieść na pająki, jeśli chodziły po owadach to zapewne roztocza pasożytnicze.

#3 czkot

czkot

Terrarysta

• Terrarysta
  • Z nami od: 2670 dni
  • Polska / Pomorskie / Gdańsk

Napisany 01 marzec 2016 - 15:45

Jeśli nie wiesz, to nie siej paniki. :) Roztocze na zdjęciu to saprofity- nic nie zrobią ani karaczanom, ani pająkom. Karm karaczany na podstawce, zmniejsz wilgotność i wymieniaj pokarm codziennie, to będzie ich mniej.

#4 fortitera

fortitera

Miniona moderator w działach legwan zielony, modliszki, gekony, kameleony, początkujący

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 1593 dni
  • Polska / Podlaskie / Augustów

Napisany 01 marzec 2016 - 16:30

@czkot na roztoczach znam się słabo to fakt, ale nauczyłam się, że jak coś łazi po owadach/pająkach to zazwyczaj przy okazji na nim pasożytuje :P Ale za błąd przepraszam w takim razie ;)

#5 czkot

czkot

Terrarysta

• Terrarysta
  • Z nami od: 2670 dni
  • Polska / Pomorskie / Gdańsk

Napisany 01 marzec 2016 - 16:58

nauczyłam się, że jak coś łazi po owadach/pająkach to zazwyczaj przy okazji na nim pasożytuje

Mam dość dużo do czynienia z różnymi rodzajami roztoczy, nicieni, skoczogonków itd. Gdybyś widziała pasożytnicze roztocze na pająkach to na pewno byś je łatwo odróżniła od tych tutaj. Te konkretne zazwyczaj pojawiają się jako jedne z pierwszych organizmów w terrariach. Potrafią się objeść tak, że wyglądają jak małe kulki, i ledwo łażą.
Śmieciojady siłą rzeczy chodzą po zwierzętach i wystroju- zwłaszcza jeśli jest ich dużo- objadają resztki i brud, lub też zwyczajnie przemieszczają się z miejsca na miejsce. :) Osobiście uważam, że lepiej jest zostawiać tego typu zwierzątka w spokoju, jedynie ograniczając ich ilość do jakiś rozsądnych granic. W każdym razie nie ma co panikować, bo prędzej czy później jakieś "robaczki" na pewno się pojawią; grunt to wiedzieć, z czym się ma do czynienia, żeby się niepotrzebnie nie denerwować i oszczędzić sobie zachodu z przetrzepywaniem całej hodowli. Tak naprawdę dodatkowi lokatorzy występują powszechnie, a stosunkowo rzadko trafiają się wśród nich pasożyty.

#6 jacenty54

jacenty54
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1387 dni
  • Polska / Mazowieckie / Otwock

Napisany 07 maj 2016 - 21:09

Podepnę się pod temat   drapieżne roztocza H. Miles z sklepu  http://e-bazyliszek.pl/index.php?id_product=180&controller=product

Ktoś korzystał z tego?  zauważyłem w terrarium jakieś małe białe robaczki głównie w torfie na spodzie nie mam tego w karmówce oraz nie widzę żeby po jaszczurkach chodziło. Zastanawiam się co zrobić środków chemicznych trochę się obawiam.

#7 Kloss

Kloss
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1660 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 08 maj 2016 - 15:23

U mnie roztocza w hodowli karaczanów pojawiły się rok po jej założeniu. Chętnie bym skorzystał z tych drapieżników bo  białych paskud łażących po karaczanach z każdym tygodniem jest (chyba?) coraz więcej, mimo zmniejszenia wilgotności.

#8 RiddionEgo

RiddionEgo
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 19 dni
  • Polska / Śląskie / Racibórz

Napisany 05 sierpień 2019 - 11:15

Witam,

znalazłem dzisiaj wylęg dziwnych robaczków w mojej hodowli karaczanów podobnych do tych z pierwszego posta.

Zamieszczam film poniżej, niestety bez strefy makro gdyż mój telefon takowej nie posiada :(

Robaczki rozlazły się przez otwory wentylacyjne po znacznej części regału z pająkami i inną karmówką, zdarzyło mi się to pierwszy raz od tylu lat.

Link do filmu:

https://youtu.be/TLAquiqgy7g

1. Czy ktoś z Was wie co to jest?

2. Czy mogą one zagrozić pająkom?

3. Jak to coś wyeliminować bez narażania na szwank reszty zwierząt?

Pozdrawiam,

Rafał

#9 figo1976

figo1976
  • Terrarysta
  • Z nami od: 328 dni
  • Polska / Podkarpackie / Sędziszów Małopolski

Napisany 06 sierpień 2019 - 13:01

U moich turków też jest pełno takich samych robaków jak u kolegi RiddionEgo ktoś wie co to jest?

#10 Radagast

Radagast

Czarodziej jaszczurczy

• Koordynator działów
  • Z nami od: 1901 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 06 sierpień 2019 - 19:01

To są jakieś detrytofagi, saprofagi czy saprotrofy, czy jak kto woli.

Też je miałem wiele razy. Grunt to ograniczyć je do minimum, a w małej ilości będą wręcz niezauważalne.

Choć u mnie przy wielkiej pladze niektóre hodowle karmówki (muszek) poleciały do kosza. Przy karaczanach nie chciałem tego robić, bo miałem ich zbyt wiele, więc wszystko dobrze wyczyściłem, karaczany trafiły do nowych pojemników i problem zniknął. Tak radzę zrobić. Na pewno nie są szkodliwe dla zwierząt terraryjnych.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).