Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

początkujący owady

- - - - -  
czy to wylinka ? kilka pytań do bardziej zaawansowanych ;)

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
13 odpowiedzi na ten temat

#1 kiritov18

kiritov18
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1303 dni
  • Polska / Śląskie / Katowice

Napisany 23 luty 2016 - 18:57

Witam serdecznie mam pytanie gdyż od 2 dni widze u swoich straszyków tak jakby odchodzące płatki skóry pomimo tego skóra im lekko jakby się zmarszczyła a kolor nie jest aż tak aksamitny. Pomyślałem że to może wylinka lecz obserwowałem je uważnie i zobaczyłem że chyba od początku ich hodowli czyli około 7 dni nić nie jadły. Mam lekkie obawy a nie wiem kogo się zapytać wiec pisze tutaj więc z góry już dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam  

Podobne tematy: czy to wylinka ? kilka pytań do bardziej zaawansowanych ;)     x

#2 Raist

Raist

Moderator: Straszyki

• Moderator
  • Z nami od: 4315 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Wolin

Napisany 23 luty 2016 - 20:36

Czym karmisz owady?

Najlepiej byłoby, gdybyś wrzucił zdjęcia. Nie ma mowy o czymś takim, jak "odchodzenie skóry płatami", gdyż straszyki przechodzą linienie, zrzucając oskórek w całości.

Gdyby nie jadły od 7 dni, to prawdopodobnie padłyby już z głodu.

#3 Donnie

Donnie

Miniony Moderator na straszykach, owadach, modliszkach

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 2334 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 23 luty 2016 - 20:47

Rozumiem, że w terrarium nie ma odchodów? Jeśli są młode to niekoniecznie może być widać jak zgryzają liście.

#4 kiritov18

kiritov18
  • Terrarysta

Napisany 23 luty 2016 - 21:41

zdjęcia dodam jutro lecz odpowiadając na pytanie czym karmie to podaje im bazylie trzymam je w terrarium razem z patyczakami rogatymi

#5 Raist

Raist

• Moderator

Napisany 23 luty 2016 - 22:17

P. schultei z rogatymi? Karmisz bazylią? Gratuluję.

Długo nie pociągną, padną z głodu albo z powodu zbyt wysokiej wilgotności, prędzej to pierwsze, gdyż bazylii nie ruszą. Jeżeli nie jedzą 7 dni, to niewiele im już zostało.

Radzę jutro poszukać ligustru.

#6 kiritov18

kiritov18
  • Terrarysta

Napisany 23 luty 2016 - 22:25

raist dziekuje za szybka  odpowiedz jutro sprobuje to naprawic ale to znaczy ze nie moge ich trzymac razem w pojemniku ? i czy patyczaki moge karmic bazylia czy nie ?

#7 Raist

Raist

• Moderator

Napisany 23 luty 2016 - 22:36

Nie, nie można, z uwagi na odmienne preferencje środowiskowe (P. schultei są sucholubne) i żywieniowe (ligustr, bez lilak, forsycja).

M. extradentata od biedy można tę bazylię podawać w momentach krytycznych, bo to polifagi, co nie znaczy, że jest to pokarm odpowiedni, tak więc w dalszej perspektywie warto rozejrzeć się za np. jeżyną.

#8 Orlica103

Orlica103
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1348 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Rawicz

Napisany 24 luty 2016 - 11:36

Może być to wylinka straszyki przed wylinką nic nie jedzą i zmieniają kolor skóry , straszyków podczas wylinki nie można dotykać jeśli podczas zrucania skóry spadnie to umrze po wylince też nie powinno się dotykać straszyka dopiero po dni od zrzucania skóry możesz go zabrać na ręce (: na razie zostaw je w spokoju ale nie mam pewności że to jest wylinka . Możesz pokazać zdjęcie wtedy ci powiem co to może być (:

#9 kiritov18

kiritov18
  • Terrarysta

Napisany 24 luty 2016 - 18:11

więc tak ja obiecałem wrzucam zdjęcia tego straszyka dziekuje za szybka odpowiedz ;)

Załączone pliki

#10 Raist

Raist

• Moderator

Napisany 24 luty 2016 - 18:14

Nie ma tu nic niepokojącego, poza wspomnianym już brakiem odpowiedniego pokarmu.

Może i jest odrobinę matowy, a zalążki skrzydeł są nieco "wyostrzone", co zwiastować może linienie, stąd lepiej zostawić owady w spokoju, przynajmniej na razie (i dołożyć ligustr).

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).