Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

identyfikacja

- - - - -  
Identyfikacja Steatoda, ucieczka Poe

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 Manokin

Manokin
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1361 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 03 styczeń 2016 - 22:56

Cześć. Dzień przed Sylwestrem uciekła mi Poecilotheria striata l6. Spryskiwanie terra, chwila nieuwagi, no i. Znalazłem ją w sobotę. Przeszukując mieszkanie znalazłem innego pająka do którego przejdę dalej. Pomyślałem że opowiem jakie kroki podjąłem, dlatego że okazały się skuteczne.

Sam szukałem tu porad co mam robić. Większość osób pisze żeby rozstawić talerze z torfem i tam może przyjść. Jednak Poe to pająk nadrzewny i rzadko widuje się go w terrarium siedzącego na podłożu. Zależało mi żeby pająk nie uciekł do innego pomieszczenia. Wiadomo to ciepłolubne zwierzaki, więc w pokoju w którym doszło do ucieczki nastawiłem grzejnik na full a w pokojach sąsiednich przestałem grzać, na początku otworzyłem okna. Tuby korkowe ustawiłem w zacienionych ciepłych miejscach i spryskałem wewnątrz wodą. Co chwilę sprawdzałem tuby i wszystkie zakamarki w pokoju. W sobotę wieczorem znalazłem uciekiniera w tubie za telewizorem blisko grzejnika. Żeby sobie ułatwić szukanie pająka warto zakroić obszar poszukiwań.

Przechodzę do klu. Szukając Poe zajrzałem pod kanapę i znalazłem takiego oto pajączka. Wzór na spodzie odwłoka przypomina uśmiechniętą buźkę. Wydaje mi się że to Steatoda castanea. Czy to to? Warto hodować tego pająka?

Załączone pliki

Podobne tematy: Identyfikacja Steatoda, ucieczka Poe     x

#2 Aneta_07

Aneta_07

Pomocna w dziale Owady

• Pomocny
  • Z nami od: 3408 dni
  • Polska / Łódzkie / Kutno

Napisany 04 styczeń 2016 - 10:26

Wydaje mi się że to Steatoda castanea. Czy to to?

Zgadza się.

#3 KonradPrzywodcaModliszek

KonradPrzywodcaModliszek
  • Terrarysta
  • Polska

Napisany 30 styczeń 2016 - 09:33

@Manokin Pająki z rodzaju Steatoda sp,  to pająki określane mianem ''fałszywej czarnej wdowy'', hoduje sie się tak samo jak wdowy, i zachowania również podobne posiadają nie są jednak aż tak jadowite.

#4 Manokin

Manokin
  • Terrarysta
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 30 styczeń 2016 - 15:18

Wiem, wiem już doczytałem, ale dzięki. Ten grubas na zdjęciu to samica. Mam ją w pudełku na sałatkę. Zapajęczynowała całą gałązkę a wewnątrz konstrukcji umieściła kokon. Po złożeniu kokonu stała się malutka. Teraz czekam aż maluchy wyjdą.

#5 mantiss111

mantiss111

Moderator w działach Modliszki, Owady, Początkujący terraryści

• Moderator
  • Z nami od: 2074 dni
  • Polska / Mazowieckie / Sochaczew

Napisany 30 styczeń 2016 - 18:05

[...] Po złożeniu kokonu stała się malutka. [...]

Powinna jeszcze utyć :). Moja przedstawicielka Theridiidae (Cryptachaea riparia, jeśli się nie mylę) po złożeniu kokonu dalej polowała, zjadła skórnika oraz coś jeszcze i odwłok z powrotem się powiększył.

I miałem widowisko: mucha, którą - delikatnie pstrykniętą wcześniej - postawiłem pod siecią przeszła kilka kroków i zaczepiła się o pionową nitkę, ta była napięta, więc odkleiła się od podłoża, wtedy mucha podskoczyła na niej i zawisła 1,5 cm nad parapetem (potem oczywiście przyszedł pajączek). Kiedyś oglądałem polowania jakiegoś Latrodectusa (chyba) na filmie, ale dopiero nie dawno udało mi się samemu przetestować ten mechanizm.

Edytowany przez mantiss111, 30 styczeń 2016 - 18:06.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).