Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

- - - - -  
Zgon blondyneczki

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
11 odpowiedzi na ten temat

#1 ArturLisu

ArturLisu
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4658 dni
  • Polska / Świętokrzyskie / Suchedniów

Napisany 17 grudzień 2006 - 22:55

Mam pytanie dotyczące śmierci pająka Theraphosa blondi. Był to L5. Niedługo po swojej ostatnie ostatniej wylince próbował mnie ukąsić. Odruchowo zrzuciłem go na ziemię (eeeh zawsze się obawiałem, że zrobię swoim pająkom krzywdę a nie odwrotnie). Wyglądało na to, że nic mu się nie stało. Ale 2 miesiące później (co mniej więcej daje czas kolejnej wylinki) skulił się i wydzielał jakąś ciemną substancję z otworu gębowego. Męczył się jakieś pół dnia i padł. Jakieś sugestie co do zgonu?

#2 Decapitated

Decapitated
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4951 dni
  • Polska / Podkarpackie / Brzozów

Napisany 18 grudzień 2006 - 13:27

Hmm. A dlaczego i skąd ci spadł? Brałeś go na ręce?

#3 ArturLisu

ArturLisu
  • Terrarysta

Napisany 18 grudzień 2006 - 17:09

Tak. Zaczął wbijać swoje kły w moją rękę i odruchowo go zrzuciłem. Chyba wolałbym, żeby dokończył wbijanie...ale odruch był niekontrolowany.

#4 Decapitated

Decapitated
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4951 dni
  • Polska / Podkarpackie / Brzozów

Napisany 19 grudzień 2006 - 00:33

Aha. Jeżeli to wywołało jakieś uszkodzenia mechaniczne i ptasznik padł z tego powodu, to niestety zawiniła tu twoja lekkomyślność. Wiadomo, że T. blondi to pająk agresywny i nerwowy, więc branie go na ręce praktycznie mija się z celem(w przypadku innych ptaszników oczywiście też ;)). Ale jeżeli objawy wystąpiły dopiero po dwóch miesiacach, to jest to conajmniej dziwne... Może po prostu wydawało ci się, że ten płyn jest ciemny? Może był to jad? Ptaszniki często, ż etak powiem "puszczają pianę z pyska" więc możliwe, że był to jad. Chyba, że była to limfa. Po tym wypadku sprawdzałeś czy pająk doznał jakichś obrażeń zewnętrznych?

#5 ArturLisu

ArturLisu
  • Terrarysta

Napisany 19 grudzień 2006 - 12:32

Nic nie zauważyłem. Jadła potem bardzo dobrze. Przytyła bardzo dużo. Miała się właśnie linić...może uszkodzenia wewnętrzne jej nie pozwoliły? Co do brania na rękę to lubię, dlatego większość moich pająków to spokojne pająki. Blondi i Geniculata to najgroźniejsze.

#6 Nardi

Nardi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4899 dni
  • Polska / Śląskie / Cieszyn

Napisany 19 grudzień 2006 - 12:52

Pająk to NIE ZABAWKA! jak chcesz brać na ręce to kup sobie kotka

Pozdro :)

#7 L3wTaczeK---

L3wTaczeK---
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4681 dni
  • Polska / Mazowieckie / Radom

Napisany 19 grudzień 2006 - 15:17

Blondi na ręce? wow

#8 ArturLisu

ArturLisu
  • Terrarysta

Napisany 19 grudzień 2006 - 17:17

Przypominam, że pająk był dopiero L5.

#9 Johnnyp

Johnnyp
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5006 dni
  • Polska / Śląskie / Dąbrowa Górnicza

Napisany 21 grudzień 2006 - 23:07

Chyba wiedziales jakie moga byc skutki brania pajczka na rece.Mozliwe ze nie padla w zwiazku z tym ze ja zrzuciles ,moze byl jakis inny powod,jesli normalnie jadla i wszystko bylo ok.

#10 GniazdoSquad

GniazdoSquad
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4641 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 10 styczeń 2007 - 14:28

najprawdopodobniej urazenia ktorych pajak doznal podczas zrzucania skory np. skrzep gdzie pod skora w odwloku lbu gdzies w moiejscu skory podczas wylinki sie zerwal i rana zosala na nowo otwarta tylko juz z grozniejszym skutkiem bo jak wiadomo pajak po wylince i wczasie wylinki jest narazony na najwieksze urazy.rana otwarta i dosl.wylew i urazy wnetrznosci.zapewne z zerwaniem tego skrzepu lub strupa pajak wyrwal sobie kawalek wnetrznosci i padl...uff niefortunny przypadek.miej swiadomosc ze jesli niejestes uczulony to blondi jak cie uzre to najwyzej spuchnie ci reka...a pajak bedzie caly...wiec lepiej w sytuacjach z pajakami niegroznymi ratuj pajaka a nie siebie...:P

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).