Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

tematy ogólne

MRÓWA CAFE

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
84 odpowiedzi na ten temat

#21 dune

dune
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1269 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 03 luty 2017 - 21:32

A może trzeba się było tego dowiedzieć PRZED wyjazdem nav wczasy.....?
Rewelacyjne podejście....
Jak długo można nie karmić zanim padna z głodu....
No że tam kilka zdechnie to trudno
Wszak to tylko mrówki

Podobne tematy: MRÓWA CAFE     x

#22 bart12

bart12
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1114 dni
  • Polska / Podlaskie / Szczuczyn

Napisany 05 luty 2017 - 21:34

Odpowiedź do "dune".

Po pierwsze to nie były długie wczasy. Po drugie przed wyjazdem mrówki były dobrze nakarmione. Zapas wody też miały. Po trzecie mrówki mam już przez dłuższy czas i znam ich możliwości. Pytanie było tylko dla upewnienia się, czy wszystko będzie dobrze jak wrócę. I jakby co wróciłem  już w piątek i mrówki jak zostawiłem tak były. I dokładnie tego samego dnia, zostały już nakarmione za wszystkie dni mojej nieobecności. Może i masz rację co do tego bym zapytał się o to wcześniej. Ale wyjazd był trochę nie zapowiedziany. Ale przynajmniej się zapytałem. (kto pyta nie błądzi) I bardzo dziękuję za komplementy dotyczące mojego rewelacyjnego podejścia.  :mrgreen: 

#23 Kejor

Kejor
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1623 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Toruń

Napisany 07 czerwiec 2017 - 21:44

ja mam obecnie tylko żniwiary (Messor barbarus) I nie mam problemu ze wczasami, starczy porządnie nawodnić formikarium (aż do przesady - mam betonowe), wysypać zapas ziaren i spokojnie mogę je zostawić na 2 tygodnie ;)

#24 Wika1

Wika1
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1887 dni
  • Polska / Podkarpackie / Mielec

Napisany 24 lipiec 2017 - 11:48

mam pytanie, a nie chce zakładać nowego tematu, otóż złapałam ostatnio kilka królowych, by szybciej uzyskać większą liczbę jajek włożyłam po 2 do próbówek, jedna z królowych za głową ma takie czerwone coś w kształcie zbliżonym do elipsy, może trochę bardziej spłaszczone i zauważyłam, że to coś rośnie i teraz pytanie czy mam odseparować tę królową? nie chce żeby zagroziło to drugiej królowej lub jajkom :/ i od razu mówię, że nie mam jak wstawić zdj, ale może ktoś z was się z takim czymś spotkał? 

#25 mantiss111

mantiss111

Moderator w działach Modliszki, Owady, Początkujący terraryści

• Moderator
  • Z nami od: 2165 dni
  • Polska / Mazowieckie / Sochaczew

Napisany 24 lipiec 2017 - 12:25

@Wika1, podejrzewam młode roztocze, np. Trombidiidae. Usuń pensetą.

Poza tym moim zdaniem uzyskasz tyle samo jajek. Jakoś nie mogę się dopatrzeć większej różnicy, między probówce z dwoma królowymi i 10 jajkami, a dwiema probówkami w których siedzi po jednej królowej z 5 jajkami. Nie znam się dobrze na hodowli mrówek, ale uważam, że jeśli chcesz przyśpieszyć rozwój kolonii, to najlepiej jak dodasz im larwy w różnych stadiach oraz poczwarki. Powinny wszystkie przyjąć, moje Formica spp. i Tetramorium cf. caespitum nie miały oporów.

Edytowany przez mantiss111, 24 lipiec 2017 - 12:25.

#26 Kejor

Kejor
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1623 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Toruń

Napisany 24 lipiec 2017 - 12:47

Jaki gatunek Twoich mrow?

#27 Wika1

Wika1
  • Terrarysta

Napisany 24 lipiec 2017 - 20:04

dzięki mantiss111 :) Kejor to albo cinerea albo L. niger

#28 mantiss111

mantiss111

Moderator w działach Modliszki, Owady, Początkujący terraryści

• Moderator
  • Z nami od: 2165 dni
  • Polska / Mazowieckie / Sochaczew

Napisany 25 lipiec 2017 - 09:56

@Wika1, wstawisz fotkę? Dosyć łatwo rozpoznać je na oko.

#29 Ananas26 W hodowli

Ananas26
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1179 dni
  • Polska / Śląskie / Rybnik

Napisany 25 lipiec 2017 - 10:37

Spróbowałbym zdjąć pasożyta, ewentualnie odseparować królową i dorzucić poczwarek. Królowe zakładające wspólnie kolonię wprawdzie posiadają więcej jajeczek, ale w przypadku zwykłych "nigerek", które są monoginiczne, nadmiarowe królowe zostaną zamordowane. Podrzuć larwy lub poczwarki dla przyspieszenia rozwoju, łączenie królowych zwiększa początkowy rozmiar kolonii (obejrzyj "Imperium pustynnych mrówek", tam jest to opisane na M. mimicus). @mantiss111, samotna królowa odchowa na starcie bez podrzucania powiedzmy kilka robotnic, a kolonia z początkową ilością królowych powiedzmy 3 odchowa ich o wiele więcej. Taka większa kolonia jest przyjemniejsza do prowadzenia :). Może pisałem chaotycznie, wybaczcie, miałem dziś dużo rzeczy do roboty :)

#30 Wika1

Wika1
  • Terrarysta

Napisany 26 lipiec 2017 - 10:34

@mantiss111 niestety jak mówiłam nie mam jak wrzucić zdj, bo mój telefon jest zepsuty. @Ananas26 to "coś" już samo odpadło, więc jest ok, a jeśli znajdę gdzieś poczwarki to bardzo chętnie je dorzucę :) dzięki wszystkim za pomoc 

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).