Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

średni priorytet

- - - - -  
Październik 2015 - Niedostępność, pełna skrzynka PW, tematy bez odpowiedzi, prawa kolumna zmiany, czat i inne

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
20 odpowiedzi na ten temat

#1 Nook

Nook

Nie mam czasu

• Koordynator
  • Z nami od: 12116 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 19 październik 2015 - 01:08

Witajcie,

doszły nowe opcje:

- Niedostępność - opcja ustawienia swojej niedostępności np z powodu wyjazdu (przydatne np na giełdzie kiedy ktoś handluje i nie tylko)

Opcja dostępna w ustawienia konta, następnie klikamy Niedostępność

- Pełna skrzynka PW - informacja dla terrarysty na całej stronie terrarium.pl o konieczności przeczyszczenia skrzynki PW, czasami bardzo przydatne, gdy nie można napisać PW do osoby która ma wyczerpany limit pojemności (dodatkowa przestrzeń)

- Tematy bez odpowiedzi - w końcu możemy sprawdzić który terrarysta nie otrzymał odpowiedzi, zatem nikt nie obejdzie się bez pomocy :) (dla giełdy wyłączone). Guzik obok wyszukiwarki będzie jeszcze przeniesiony a także dojdzie obok niego moja zawartość oraz nowa zawartość (to co jest obok guzika wylogowania)

- Ważne tematy przeszły do prawej kolumny zatem trochę strona główna lepiej wygląda

- Ankieta główna,  strona główna prawa kolumna, będzie można tam przeprowadzać ważne dla naszej społeczności ankiety w sprawach np rozwoju serwisu

- Najnowsze ogłoszenia giełdowe na stronie głównej prawa kolumna

- Terraryści na stronie głównej prawa kolumna, domyślnie widok najnowszych terrarystów (dla przypomnienia oczekujący to taka osoba która nie kliknęła emaila aktywującego czyli nie skończyła jeszcze rejestracji). Można sprawdzić kto napisał najwięcej tematów, postów, udzielił najlepszych odpowiedzi (funkcja oznaczania najlepszej odpowiedzi), terrarystów najczęściej rekomendowanych (tudzież z najczęściej przyznanym jaszczurem(?)),  a także tych którzy mają najwięcej wyświetleń profilu. Uwaga niektóre opcje jak Najpopularniejsi, najlepiej oceniani pokazuje wyniki nie z ostatnich 30 dni a całego okresu począwszy od rejestracji!

Dodatkowo....

- doszła informacja czy użytkownik jest na wersji mobilnej obok napisu ONLINE (na razie nie działa do końca poprawnie)

- pokazywanie dodatkowych grup w profilu (na razie nie działa do końca poprawnie)

- zapraszamy na czat, przypominamy że jest możliwość używania czata bezpośrednio z systemu Windows - aplikacja do ściągnięcia w dziale czat, dostępne są aplikacje na system Android oraz iOS (przy uruchamianiu trzeba wpisać kod 703) także czat może działać w telefonie / tablecie, a także doszła wersja pełno ekranowa flash, a także wersja pełnoekranowa bez flash (przydatne w przypadku problemów z flash. Działa również wersja bez flash na urządzeniach mobilnych. Do czata doszła też zakładka po kliknięciu w nazwę użytkownika, pt Gatunki hodowane. Zarejestrowani terraryści posiadający w profilu wpisane zwierzaki nie muszą już po 100 razy pisać innym terrarystom co hodują :)

- szybka odpowiedź dostępna dopiero po napisaniu 10 postów na forum

- ustawianie limitu uczestników na wydarzenia np może przydać się w przypadku organizowania np wykładu.

- komentarze wydarzeń - giełd, spotkań terrarystycznych, konferencji - dostępne w prawej kolumnie na stronie głównej

- terraryści z największą liczbą najlepszych odpowiedzi w prawej kolumnie na stronie głównej, tymczasowo ustawienie możliwości oznaczania najlepszych odpowiedzi wszystkim terrarystom (testowo)

- najlepsze odpowiedzi w profilach terrarystów

- powiązanie najlepszej odpowiedzi z rekomendacją(przyznaj jaszczura?) to znaczy oznaczając najlepszą odpowiedź, również rekomendujemy zarazem post (nie działa na odwrót).

- lista przeglądających dane forum na stronie głównej forum

Dodawane po publikacji pierwotnej tematu: 

+ znika możliwość rekomendowania na giełdzie

+ możliwość szybkiego śledzenia tematu z poziomu listy tematów

+ rekomendacje na liście tematów

+ guzik z rekomendacjami u góry po prawej jeszcze brzydki do poprawy

+ możliwość sortowania po rekomendacjach na danym forum - czyli znajdowania ciekawych tematów, zastanawiam się czy w przypadku odpowiedniego rekomendowania, jest potrzebna funkcja oceniania tematu ...

+ nowy dział nasz zespół, bardziej czytelny niż poprzedni http://www.terrarium...tats&do=leaders

............................................................

Wkrótce

• Decyzja co z przyznaj jaszczura... umieszczenie rekomendacji / przyznaj jaszczura nad sygnaturką - większa widoczność
  • Przeniesienie oceniania tematów w bardziej widoczne miejsce, tak abyście oceniali tematy, tak aby potem jakość można było sobie sortować filtrem [np ktoś będzie chciał same super tematy to przefiltruje forum po np 4-5 gwiazdkach)
  • Podpięcie u góry otrzymanych od innych rekomendacji oraz powiadomienie terrarysty kto mu przyznał rekomendację (powiadomienie liniowe)

#2 Lisu__

Lisu__
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2326 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 19 październik 2015 - 08:42

MOIM ZDANIEM:

"Najnowsze tematy" powinny być jako pierwsze,

"Ankieta" jako druga, jeżeli nie będzie wisieć pół roku jedno pytanie (obecny temat zaczął się 14 marca). Jeżeli się rozwiąże, opcja powinna znikać, żeby nie było że ktoś się obudzi miesiąc po głosowaniu i będzie zabierał głos,

"Tematy bez odpowiedzi" powinny pojawić się po prawej. 5 najnowszych wystarczy.

"Nadchodzące wydarzenia" dałbym 3 najnowsze, a nie 1,

"Najnowsze ogłoszenia giełdowe" powinno być 5, a nie 10,

"Ważne tematy" częstotliwość ich dodawania jest taka, że powinny wystarczyć 3 najnowsze

"Najnowsze zmiany statusów" osobiście nigdy tego nie czytałem,

"Najnowsze wpisy na blogu",

"Najnowsze filmy",

"Najnowsze firmy",

"Terraryści" ciekawa opcja, ale na samym dole.

"Najlepsze odpowiedzi w liczbach" - zbędne

"Komentarze wydarzeń" - zbędne

Opcja ze zmianą na jaszczura - beznadziejna.

#3 Nook

Nook

Nie mam czasu

• Koordynator

Napisany 19 październik 2015 - 10:15

z tym jaszczurem to coś chyba sonda nie widoczna była dlatego jeszcze tam wstawiłem ale rekomenduje myślę ze wkrótce przestawię na bardziej widoczne miejsce tzn nad sygnaturkę

no to ofert mniej 5..

no to wydarzeń więcej tylko było mało bo po prostu jest mało niestety jest na 30 dni do przodu. Brakuje uzupełniania mniej popularnych eventów np st polten, snakeday, czeskich giełd w mniejszych miastach.. można dodawać :)

co do ważne tematy jest tyle ile jest ustawionych za ważne

komentarze wydarzeń uważam za potrzebne bo coś mało ludzi zagląda;) komentarz Petra odnośnie giełdy i błędu w dacie, odkryłem dzięki temu;)

myślę jeszcze nad zmianą wydarzenia na imprezy może będzie brzmiało bardziej przyjaźnie ...będziemy działać. ejszcze te najlepsze odpowiedzi w oczy dają... zrobię coś z tym.

edit: doszło jeszcze w profilu wyświetlanie kto co robi na stronie jeśli nie zalogowany anonimowo i inne rzeczy o których zapomniałem :)

edit2: Najlepsze odpowiedzi upgrade - ładniej, spróbuję jeszce poprawić wyglądy tych z giełdy tematów najnowszych itp

#4 Foxy5666 W hodowli

Foxy5666
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1669 dni
  • Polska / Warmińsko-mazurskie

Napisany 19 październik 2015 - 14:59

@Lisu__ dobrze prawi. Można by jeszcze dodać, aby użytkownik sam zadecydował co chce mieć jako pierwsze, drugie, itp. :)

#5 Rasta_Gecko

Rasta_Gecko

Nieaktywny Koordynator w działach jaszczurkowych

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 4876 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 19 październik 2015 - 15:12

U mnie te tematy bez odpowiedzi na chromie pokazuja się za wysoko tak jakby brakowało wyśrodkowania na tym panelu.

#6 Lisu__

Lisu__
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2326 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 19 październik 2015 - 17:11

Mozilla:

Załączone pliki

Edytowany przez Lisu__, 19 październik 2015 - 17:11.

#7 Nook

Nook

Nie mam czasu

• Koordynator

Napisany 19 październik 2015 - 21:05

z kolumnami to z tego co pamiętam można ukrywać nie interesujące kolumny x'em

#8 Nook

Nook

Nie mam czasu

• Koordynator

Napisany 19 październik 2015 - 22:17

+ znikają rekomendacje z giełdy i działu posty

#9 Nook

Nook

Nie mam czasu

• Koordynator

Napisany 19 październik 2015 - 23:59

+ możliwość szybkiego śledzenia tematu z poziomu listy tematów

+ rekomendacje na liście tematów

+ guzik z rekomendacjami u góry po prawej jeszcze brzydki do poprawy

+ możliwość sortowania po rekomendacjach na danym forum - czyli znajdowania ciekawych tematów, zastanawiam się czy w przypadku odpowiedniego rekomendowania, jest potrzebna funkcja oceniania tematu ...

Z najnowszymi tematami.. tam jest trochę pokomplikowane z ustawianiem kolejności a pomyślałem do tego że jak nie będzie na wierzchu to każdy bedzie miał motywacje zjechać w dół i jeszcze inne przy okazji zobaczyć :)

#10 knypol

knypol

The Amel's King

• Terrarysta
  • Z nami od: 2236 dni
  • Polska / Śląskie / Tychy

Napisany 20 październik 2015 - 06:44

A ten czas spędzony jest zliczany z jakiego okresu? Tygodnia, że mam tylko 8 h? :D

edit: błędy jakieś:

Fatal error: Call to a member function userHoverCard() on a non-object in /var/www/clients/client2/web1/web/admin/sources/base/ipsMember.php on line 164

dla tematu:

http://www.terrarium.pl/topic/467993-karmowka-dla-wezy-problem/

dla innych też mi to wyskakiwało.

kolejny:

http://www.terrarium.pl/topic/468020-znow-podloze/

@Nook

Edytowany przez knypol, 20 październik 2015 - 06:50.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).