Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zachowania

Pomocy! Mój Waran Ma zaparcie i prawie włóczy nogi za sobą

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
20 odpowiedzi na ten temat

#11 Stig41

Stig41
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2638 dni
  • Polska / Śląskie / Bielsko-Biała

Napisany 27 październik 2015 - 13:10

Witam,
Z Heniem jest lepiej, okazalo sie ze prawdopodobnie paraliż tylnych konczyn wywołany był uciskiem na nerw kulszowy, ucisk spowodowaly,zdaniem lekarza opuchniete nerki. pomiedzy nerkami a kręgosłupem przebiega nerw kulszowy i jeżeli nerki sa opuchniete to uciskają na niego i to powoduje niedawład konczyn. Henio z moczem wydala teraz cos z wygladu przypominajace wapno, to ponoc zchodzi mu z nerek i zaczal juz lepiej stąpać na tylnych kończynach. Nie wiem dlaczego tak sie stalo, zaznaczam, że Pani doktor po badaniach krwi stwierdziła że Heniowi nie brakuje żadnych witamin i że jest naprawde w dobrej kondycji, oczywiście gdyby nie ta przypadłość.
Nadal co drugi dzień jeżdze na jakieś zastrzyki.

Podobne tematy: Pomocy! Mój Waran Ma zaparcie i prawie włóczy nogi za sobą     x

#12 Smoczyca64

Smoczyca64

Moderator w dziale Warany

• Moderator
  • Z nami od: 2769 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 28 październik 2015 - 06:57

a badanie krwi jakie stężenie kwasu moczowego wykazało ? witaminy - ich dostatek czy też brak nie ma nic wspólnego z hiperurykemią i jest malutkim problemem w porównaniu z chorobą nerek ,a w konsekwencji jej - dną moczanową .

Nie chcę nikogo straszyć , ani wywoływać "wilka z lasu " ,ale proszę poczytać :

http://www.terrarium.com.pl/zobacz/dna-moczanowa-jako-konsekwencja-uszkodzenia-nerek-u-gadow-2651.html

Od kiedy "otworzyły " mi się oczy na problem waranów stepowych , na to w jakich warunkach - pozornie zgodnych z większością opisów gatunku trzymane są nasze warany w terrariach jestem przerażona .

Napisałeś "  Nie wiem dlaczego tak sie stalo " i wiele osób nie wie dlaczego ich warany , pozornie mające dobre warunki nie dożywają 5,6 lat , dlaczego tyle waranów choruje na nerki , na problemy z drogami oddechowymi .

Wystarczy sobie poczytać :

http://savannahmonitor.co/

a już szczególnie historię Chomper :(

Może jadąc na kolejne zastrzyki pokaż pani dr artykuł dr Łukasza Skomorucha , zapytaj dokładnie jakie zastrzyki Henio dostaje , czy jest to np Allupol czy coś zamiennego ?

wiemy o wielu przypadkach większej zawartości kwasu moczowego w organizmie i obciążeniu pracy nerek ,a właśnie Allupol dosłownie postawił gada na nogi .

I tego też bardzo Heniowi życzę !

#13 Stig41

Stig41
  • Terrarysta

Napisany 28 październik 2015 - 13:40

Dziękuje za podsunięcie lektóry :-)

Tak na marginesie odczytałem z wyników że wartosc Kwasu moczowego  to 8.1 to wynik Prawidłowy, Tak usłyszałem

#14 Smoczyca64

Smoczyca64

• Moderator

Napisany 28 październik 2015 - 22:30

kurcze , mam tylko normy amerykańskie :) , jutro postaram się wypytać laborantów u mnie :)

#15 Stig41

Stig41
  • Terrarysta

Napisany 29 październik 2015 - 07:08

Jest jeszcze jeden istotny problem, Henio nie moze sie wypróżnić :-( ( już 2 tygodnie ), Ma apetyt choc daje mu oczywiscie mniej bo jego brzuszek robi sie jak balon, ale nie jest twardy. Podawaną miał parafine ale nie pomogło. Dziś jade do lecznicy, to poprosze żeby go przeswietlili jeszcze raz jeżeli można tak czesto.
Jak sie nie da rady wypróżnic to pewnie jakiś zabieg by pomógł, tylko nie wiem czy w Bielsku robią takie zabiegi?

#16 Stig41

Stig41
  • Terrarysta

Napisany 29 październik 2015 - 17:35

:-(

Edytowany przez Stig41, 29 październik 2015 - 18:51.

#17 Smoczyca64

Smoczyca64

• Moderator

Napisany 03 listopad 2015 - 10:26

co się stało ?

#18 Stig41

Stig41
  • Terrarysta

Napisany 03 listopad 2015 - 11:41

Po Prawie 3 tygodniach Heniu zrobił w końcu jakąś kupkę, ale chyba przy parciu wychodzi mu na zewnatrz jego meski narząd i potem ma słaby odruch żeby go wciągnać do wewnątrz i trzeba mu w tym pomagać. A kiedy z nim spaceruje jak go nie schowie to tak go sobie podrażnia że puchnie mu on strasznie.

Edytowany przez Stig41, 03 listopad 2015 - 22:24.

#19 Elko

Elko
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3239 dni
  • Polska / Mazowieckie / Pruszków

Napisany 08 listopad 2015 - 12:47

A próbowałeś masaży i długich kąpieli? Powinny pomóc przy problemie z wypróżnianiem.

#20 Stig41

Stig41
  • Terrarysta

Napisany 09 listopad 2015 - 16:49

Tak kąpie go już ze 3 tygodnie prawie codziennie, uwielbia sie pławić i wygrzewać w wodzie ale porzadnej kupy jeszcze nie zrobił, ostatnio tak odrobinke

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).