Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

identyfikacja

- - - - -  
Płeć legwana

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6 odpowiedzi na ten temat

#1 Ania3334

Ania3334
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 1305 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 03 czerwiec 2015 - 15:35

W dalekich ( jeszcze ) planach mam zakup legwana zielonego. Czy polecacie zakup samca czy samiczki? Z jakich powodów? Jak odróżnić samca od samicy gdy legwan jest jeszcze mały?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :-P

* napisałam, że w dalekich planach ponieważ nie mam jeszcze odpowiedniej wiedzy i warunków. Bardzo jednak pasjonują mnie jaszczurki i mam nadzieję, ze kiedyś dorobię się własnej :-D

Edytowany przez Ania3334, 03 czerwiec 2015 - 15:39.

Podobne tematy: Płeć legwana     x

#2 fortitera

fortitera

Miniona moderator w działach legwan zielony, modliszki, gekony, kameleony, początkujący

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 1345 dni
  • Polska / Podlaskie / Augustów

Napisany 03 czerwiec 2015 - 19:01

Samce bywają dużo bardziej agresywne niż samice, zwłaszcza w okresie godowym dodatkowo zwykle rosną większe, ale to nie jest reguła.

#3 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2318 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 03 czerwiec 2015 - 21:34

Ja mam chłopaka i jest bardzo zrównoważony i spokojny, choć ostatni sezon godowy był ciężki. Wiem, że trafił mi się wyjątkowo spokojny osobnik - wielu ludzi nie umie/ nie ma czasu lub nie chce poznać legwana i wtedy zaczynają się problemy z neurotycznym/ agresywnym legwanem. Płci nie rozpoznasz, jeśli kupisz/ zaadoptujesz małego. Zdecydowanie nie polecam jako pierwszej jaszczurki. Przede wszystkim dla jej dobra.

#4 fortitera

fortitera

Miniona moderator w działach legwan zielony, modliszki, gekony, kameleony, początkujący

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 1345 dni
  • Polska / Podlaskie / Augustów

Napisany 03 czerwiec 2015 - 21:41

@[member='Jaguś'] ja sobie poradziłam z legwanem jako pierwsza jaszczurka, więc sądze, że jeśli się odpowiednio dużo wcześniej dowie i będzie mieć twarde nerwy oraz głowe na karku to da radę z legwanem ;)

#5 Ania3334

Ania3334
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 1305 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 03 czerwiec 2015 - 22:16

Dziękuję za odpowiedzi ;) Ja mimo wszystko wolę zacząć od czegoś mniejszego i łatwiejszego w hodowli. Jak pisałam, podobają mi się te jaszczurki ale wiem, że są wymagające. Legwana sprawię sobie gdy będę mieć odpowiednie warunki i wszystkie informacje  :-P

#6 Filip_Stadnik

Filip_Stadnik

Moderator na agama brodata i karłowata oraz legwan zielony.

• Moderator
  • Z nami od: 3070 dni
  • Polska / Lubelskie / Lublin

Napisany 03 czerwiec 2015 - 23:03

Wybór płci to już preferencje właściciela. Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że dana płeć ma swoje specyficzne cechy i wymagania związane z opieką np. samce w okresie godowym mogą stać się agresywniejsze (choć samice również), a samice będą składać jaja, co może wiązać się z wieloma komplikacjami. Co do szczególnych zachowań to reguły nie ma. Legwany to bardzo osobnicze zwierzęta i każdy z nich jest inny i niepowtarzalny. Może nam się trafić duży samiec.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#7 qwertyu

qwertyu
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3876 dni
  • Polska / Lubelskie / Biała Podlaska

Napisany 02 lipiec 2015 - 17:28

Sondowanie u malucha to pomyłka, żaden poważny hodowca i wet się na to nie zgodzi w obawie o uszkodzenie gada ;)

Edytowany przez qwertyu, 02 lipiec 2015 - 17:29.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).