Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
G.sulcata . brak przybierania na.wadze

Najlepsza odpowiedź doru, 27 maj 2015 - 20:07

Nie wiem jak powinny przybierać na wadze sulcaty ale 300 g dla 5,5 cm żółwia i tak wydaje się dużo. Zmiękczenie skorupy to zazwyczaj niedobór wapnia, a skoro jest podawany - zaburzenia przyswajania. Proponuję dobrego weterynarza.
Czy lekarz przy... Idź do najlepszej odpowiedzi w tym temacie

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6 odpowiedzi na ten temat

#1 Nabuchodonozor

Nabuchodonozor
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3959 dni
  • Polska / Śląskie / Czerwionka-Leszczyny

Napisany 27 maj 2015 - 17:07

GATUNEK, (nazwa łacińska i dodatkowo potoczna jeśli istnieje):Geochelone sulcata żółw pustynny
WIEK (w miesiącach lub latach):okolo 6 mięsiecy u mnie od 3 mięsie y
POCHODZENIE (WC/CB/FB**): hodowla węgierska
DŁUGOŚĆ CIAŁA : plastron 5,5 cm
WAGA (w gramach): 44
LICZBA SZTUK W TERRARIUM : 1
PŁEĆ (danego osobnika i towarzyszących mu w zbiorniku):
WIELKOŚĆ TERRARIUM (w centymetrach szerokość/głębokość/wysokość): 50/40/40
TEMPERATURA DZIEŃ/NOC (uwzględniając wyspy ciepła i chłodu): od 32 do 22
RODZAJ STOSOWANEGO OŚWIETLENIA %UVB, dzienna liczba godzin użytkowania : Uvb 10.0 13 godzin dziennie
SUPLEMENTY (opcjonalnie, podajemy nazwę suplementu i producenta):wapno wczesniej co.drugi dzien a od.tygodnia wapno.codziennie i witaminy co.drugi dzien bez D3
DIETA (rodzaj pokarmu, ilość, wielkość, częstotliwość podawania):głównie trawa a takze mlecze stokrotki wyka fiolki krwawnik przenica żyto bazylia rukola
BADANIE KAŁU/WYNIK (data wykonania i diagnoza postawiona przez lekarza weterynarii): na pasozyty wynik ujemny
ZDJĘCIA :
OPIS PROBLEMU : zolw je normalnie lecz nje przybiera.na wadze ktora wacha sie od 48 do 44 (teraz aktualnie ma.najznizsza.czyli 44) ruchliwy , ostatnio zmieknal mu plastron i skorupa z boku. Prosze o pomoc wedle opisów gatunkowych powinien.miec juz.z.300.gram

Podobne tematy: G.sulcata . brak przybierania na.wadze     x

#2 fortitera

fortitera

Miniona moderator w działach legwan zielony, modliszki, gekony, kameleony, początkujący

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 1469 dni
  • Polska / Podlaskie / Augustów

Napisany 27 maj 2015 - 17:15

Brzmi jakby miał pasożyty, a zwłaszcza tasiemca.

#3 Nabuchodonozor

Nabuchodonozor
  • Terrarysta

Napisany 27 maj 2015 - 19:11

Pasozytow nie ma bo byl badany

#4 doru

doru
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1744 dni
  • Polska / Lubelskie / Lublin

Napisany 27 maj 2015 - 20:07   Najlepsza odpowiedź

Nie wiem jak powinny przybierać na wadze sulcaty ale 300 g dla 5,5 cm żółwia i tak wydaje się dużo. Zmiękczenie skorupy to zazwyczaj niedobór wapnia, a skoro jest podawany - zaburzenia przyswajania. Proponuję dobrego weterynarza.
Czy lekarz przy badaniu kału brał pod uwagę również pierwotniaki? Inna sprawa że nie w każdej próbce są widoczne pasożyty pomimo ich obecności.

Edytowany przez doru, 27 maj 2015 - 20:10.

#5 Nabuchodonozor

Nabuchodonozor
  • Terrarysta

Napisany 27 maj 2015 - 20:51

No w opisie pisze ze 4 miesieczny zolw.pustynny powinien miec juz 200.gram a roczny kilogram.lecz nie pisali.jakiej dlugosci skorupy powinien byc lecz te wymiary i waga pasują do.dopiero.co.wyklutego.zolwia.a.on ma okolo pol.roku

Zaburzenie.przyswajania wapna.czy.to.da.sie.wyleczyc.czy jest spisany na.straty ?

Nie.znam.sie zlecilem badanie kau na obecnosc pasorzytow...

#6 fortitera

fortitera

Miniona moderator w działach legwan zielony, modliszki, gekony, kameleony, początkujący

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 1469 dni
  • Polska / Podlaskie / Augustów

Napisany 27 maj 2015 - 20:55

Ja bym spróbowała wykonać badanie jeszcze raz, tyle że w klinice, która zna się na tego typu zwierzętach.

#7 czeplin79

czeplin79

Moderator w działach: Żółwie

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 2074 dni
  • Polska / Mazowieckie / Jabłonna

Napisany 28 maj 2015 - 09:11

Ja swojemu wodnolądowemu robie badania 2 razy w roku mimo tego , że 70 % pożywienia dla niego hoduję sam , przezorny zawsze ubezpieczony .

Nie znam się na lądowcach , ale wydaje mi się , że każdy żółw inaczej trawi , ma inną przemianę materii , przy czym osobniki mają rożne wagi.   

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).