Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

tematy ogólne

- - - - -  
Co zabrać ze sobą oraz jaki gatunki wybrać?

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
5 odpowiedzi na ten temat

#1 eukaliptus14

eukaliptus14
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1740 dni
  • Polska / Śląskie / Pszczyna

Napisany 14 marzec 2015 - 19:34

Witam. Z racji takiej, że zaczyna się wiosna to pomyślałem nad wycieczkami do pobliskiego lasu a jak się ociepli to mam nadzieję że uda się złapać jakiegoś pająka i mam teraz dylemat ponieważ nie wiem jakiego gatunku szukać (jakiś ciekawy w hodowli) oraz nie wiem jak się przygotować do tego wypadu.proszę o szybką odpowiedź

Podobne tematy: Co zabrać ze sobą oraz jaki gatunki wybrać?     x

#2 BlueSpider1999

BlueSpider1999
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1808 dni
  • Polska / Śląskie / Rybnik

Napisany 14 marzec 2015 - 22:16

Moim zdaniem najciekawsze do hodowli z polskich gat. są: krzeczek naziemny, darownik przedziwny, wszelkie gat. skakunów, spachacz zielonawy, oraz bagnik przybrzeżny ( tego musisz szukać przy stawach , jeziorach itp.). Jeśli chcesz coś co robi dużo pajęczyny to lejkowiec labiryntowy lub jego większy kuzyn kątnik domowy( tego musisz szukać raczej w piwnicy lub na strychu). Do złapania i hodowli pajączków polecam moczbox/sałatkobox. mam nadzieje że pomogłem :)

Edytowany przez BlueSpider1999, 14 marzec 2015 - 22:18.

#3 mantiss111

mantiss111

Moderator w działach Modliszki, Owady, Początkujący terraryści

• Moderator
  • Z nami od: 2016 dni
  • Polska / Mazowieckie / Sochaczew

Napisany 15 marzec 2015 - 10:40

http://www.entomo.pl/forum/viewtopic.php?p=207831#p207831

Przeglądaj od tego postu w dół, to zobaczysz co teraz jest. Jeśli masz w pobliżu kanał, to możesz znaleźć Pirata spp.! Wstawiłem tam zdjęcia tego pająka (choć szarych i czarnych osobników nie sfotografowałem), więc mam nadzieje że go rozpoznasz w terenie. Miałem z nim już do czynienia i wiem że podczas ucieczki potrafi znurkować, więc nie nałatwiej go złapać. Preferuje środowisko wodno-lądowe. Jeśli znajdziesz to opiszę Ci hodowlę.

A na ścianie mam sieć jakiegoś krzyżaka i są jeszcze Araniella spp.

Edytowany przez mantiss111, 15 marzec 2015 - 10:43.

#4 eukaliptus14

eukaliptus14
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1740 dni
  • Polska / Śląskie / Pszczyna

Napisany 15 marzec 2015 - 11:37

Moim zdaniem najciekawsze do hodowli z polskich gat. są: krzeczek naziemny, darownik przedziwny, wszelkie gat. skakunów, spachacz zielonawy, oraz bagnik przybrzeżny ( tego musisz szukać przy stawach , jeziorach itp.). Jeśli chcesz coś co robi dużo pajęczyny to lejkowiec labiryntowy lub jego większy kuzyn kątnik domowy( tego musisz szukać raczej w piwnicy lub na strychu). Do złapania i hodowli pajączków polecam moczbox/sałatkobox. mam nadzieje że pomogłem :)

właśnie chodzi mi o darownika lejkowce żyją o mnie w ogrodzie kątnika miałem ale był już stary i zdechł a co do darownika to mam pytanie gdzie go szukać???

Edytowany przez eukaliptus14, 15 marzec 2015 - 11:47.

#5 mantiss111

mantiss111

Moderator w działach Modliszki, Owady, Początkujący terraryści

• Moderator
  • Z nami od: 2016 dni
  • Polska / Mazowieckie / Sochaczew

Napisany 16 marzec 2015 - 15:21

Pisaura mirabilis żyje w środowisku wilgotnym nad wodami, w okolicach bagien i na podmokłych łąkach.

#6 Aneta_07

Aneta_07

Pomocna w dziale Owady

• Pomocny
  • Z nami od: 3350 dni
  • Polska / Łódzkie / Kutno

Napisany 17 marzec 2015 - 11:00

Pisaura mirabilis żyje w środowisku wilgotnym nad wodami, w okolicach bagien i na podmokłych łąkach.

Niekoniecznie. To pospoliciak, wystarcza mu odrobinę wilgotniejsze środowisko, więc można go spotkać i na nieprzesuszonych łąkach z wysoką trawą, i w ogródkach działkowych, i nawet na niekoszonych, zapuszczonych kawałkach trawników obok domów z ogrodami.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).