Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

identyfikacja

- - - - -  
Identyfikacja płci oraz gatunku żółwi

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
113 odpowiedzi na ten temat

#21 leszeg

leszeg
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1829 dni
  • Polska / Świętokrzyskie / Sandomierz

Napisany 31 sierpień 2014 - 18:49

są gatunki i podgatunki :) był gdzies artyków ,miał w tytule cos "nowe wzorce..... " tam pisało sporo.

Podobne tematy: Identyfikacja płci oraz gatunku żółwi     x

#22 aguszbiczek23

aguszbiczek23
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 1813 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 31 sierpień 2014 - 18:52

Nie wiedzialam ze sa podgatunki ale czytalam ze tylko stepowe maja po 4 palce u kazdej lapki a greckie maja po 5 palcow...wiec to mnie myli czy to grecki czy stepowy wyglada identycznie jak stepowy a musze to wiedziec na 1000% bo jest roznica chyba w karmieniu ze grecki moze jest inne pozywienie jak stepowy ...

#23 leszeg

leszeg
  • Terrarysta

Napisany 31 sierpień 2014 - 19:11

jestem tu nowy i z żółwiem mam styczność dopiero miesiac ale ze swoim tez miałem problem typu "jaki". Tu niestety dowiedziałem sie jaka płeć. resztę wyszukałem w necie. Zrobiłem foty swojego żółwia i porównywałem.

tutaj jest ten wrzorzec http://www.tortoiseforum.org/threads/new-diagrams-t-h-boetteri-vs-t-h-hercegovinensis-vs-t-h-hermanni.5753/

#24 aguszbiczek23

aguszbiczek23
  • Nowy terrarysta

Napisany 31 sierpień 2014 - 19:19

Tez nie mam wielkiego doswiadczenia w zolwiach ale odgadniecie gatunku mojego zolwika jest bardzo wazne poniewaz stepowe i greckie nie moga miec tej samej diety Myslalam ze na tym fortum ktos mi pomoze bo weterynarze tez nie znaja sie...Najwyrazniej pozostanie mi szukanie w necie info dzieki i tak za chec pomocy Aga.

#25 leszeg

leszeg
  • Terrarysta

Napisany 31 sierpień 2014 - 19:25

Ja oparłem sie właśnie na tym artykule. Miałem łatwiej bo wiem gdzie mój żółw mieszkał zanim trafił do mnie. No cóż, nie ma na forum "eksperta dyżurnego" ;)

Czasem można zgłupieć czytając wiele wątków na podobny temat. Mysle ,ze podstawowa wiedza i intuicja rozwiąze wszytkie problemy. Fajna masz ta skorupę :) ,moja maleńka jeszcze ale wcina jak stara :D.

#26 joanna27 W hodowli

joanna27
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2639 dni
  • Polska / Małopolskie / Brzesko

Napisany 01 wrzesień 2014 - 10:34

Żółw grecki ma podzieloną tarczkę nadogonową, więc grek to raczej nie jest. Poza tym ogon greckich kończy się łuską dość charakterystyczną. 

#27 yowah76

yowah76
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4457 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 01 wrzesień 2014 - 14:29

stepowy samczyk

#28 aguszbiczek23

aguszbiczek23
  • Nowy terrarysta

Napisany 01 wrzesień 2014 - 15:48

A skad ta pewnosc , ze stepowy?? Tez mi sie tak wydaje ,ale musze wiedziec na 100% I wiesz moze co dokladnie moga jesc zolwie stepowe bo cos czytalam , ze szczawina typu salata , cykoria kategorycznie ODPADA  a moj wcina tylko cykorie lubi ja ale wiem ze jest zla dla niego nie wiem co moge dawac mu jesc i skad to zdobyc bo jakies babki czy mlecze nie mam skad wiec co ja moge mu dawac PROSZE POMOZCIE

(Joanna27) to nie jest raczej grecki a po za tym greckie NIE maja podzielonej tarczki nadogonowej tylko wrecz przeciwnie ,czyli tak jak u mojego, ale to raczej nie grecki .

#29 joanna27 W hodowli

joanna27
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2639 dni
  • Polska / Małopolskie / Brzesko

Napisany 01 wrzesień 2014 - 17:16

Testudo hermanni - żółw grecki ma podzieloną tarczkę nadogonową, zarówno samce jak i samice. Inną cechą szczególną jest kolec na końcu ogona.

#30 yowah76

yowah76
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4457 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 01 wrzesień 2014 - 17:31

stepowy bo stepowy. bo tak wyglada żółw stepowy, na litość ;) budowa i ubarwienie pancerza, kształt głowy, łap... o ile mozna miec watpliwości w rozróżnieniu miedzy greckim a T.graeca powiedzmy tak tu nie ma na nie miejsca. ładny stepek zreszta, tylko trzeba znalezc kogoś madrego do korekty dzioba zeby mu nie pogorszyc sprawy

joanna 27, tu nie ma co patrzec na tarczke jak on jest na 100% stepowy, stepy roznia sie od greków w kazdym szczególe poza byciem żółwiem i nie ma takiej opcji zeby sie pomylic...

co do ilosci pazurkow u greków to inna historia, bywaja i 4 i 5

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).