Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zimowanie

- - - - -  
Gekon - zimowanie?

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 MarcinPE

MarcinPE
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1977 dni
  • Polska / Pomorskie / Nowy Dwór Gdański

Napisany 20 styczeń 2015 - 18:03

Witam

Czytałem, że gekony "zimują", czyli robią się ospałe, strasznie zamulone i w ogóle jakby miały depresję. Nie mam pełnego zaufania, do rzeczy przeczytanych w internecie, dlatego postanowiłem upewnić się tutaj. 

Dodam, że gekon zmienił miejsce przesiadywania na chłodną część terra (siedzi na mokrej kryjówce, wychodzi tylko na nią, potem wraca, nigdzie więcej nie chodzi). Nie zmieniłem mu zbytnio warunków, czas oświetlania i temperatura ta sama, w nocy temp. spada do 21/20*C, ale gekon i tak siedzi w mokrej kryjówce, w której na pewno nie ma 20*C nawet gdy mam włączoną żarówkę grzewczą(w okresie letnim było tak samo, tyle, że często wychodził się nagrzać, a teraz nie). 

Gekon nie je normalnie, czyli też nie wydala normalnie, jednak jak mu pomacham świerszczem na pęsecie (nie karmie pęsetą, gekon "poluje", a ja tylko świerszcza trzymam i "uciekam"), to zje chętnie nawet 3 spore świerszcze, jednak na odchody i tak muszę czekać kilka dni. To chyba wskazuje na mocne spowolnienie metabolizmu, co tak jakby potwierdza tezę, że gekon zimuje, ale pewności nie mam.