Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

* * * * - 7 głosów  
Luźne rozmowy o ptasznikach, skorpionach i innych pajęczakach.

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
878 odpowiedzi na ten temat

#11 P_murinus

P_murinus
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1778 dni
  • Polska / Pomorskie / Kwidzyn

Napisany 20 listopad 2014 - 22:45

U mnie z ciekawych to chyba jedynie  murinus, villosella i incei ;)

Podobne tematy: Luźne rozmowy o ptasznikach, skorpionach i innych pajęczakach.     x

#12 AbaddonBCN

AbaddonBCN

Moderator na działach pajęczarskich

• Moderator
  • Z nami od: 2580 dni
  • Polska / Świętokrzyskie / Kielce

Napisany 21 listopad 2014 - 04:40

Ja obecnie sie pozbywam... Bo trzeba zrobic terra dla horta kupic samca do jednego true zdjecie w profilowym ;D aaa ogolnie chce zaczac cos wiecej ze skorpionami ;D
Kurde czekam czekam i czekam az male regaliski beda biegaly po terra. Rozmnazal ktos cos ostatnio? Bo jak cie cos nadaje na grupowke chetnie kupie ;p
Jak robicie z kokonami? Obieracie i inkubujecie czy do konca samicy?

Ja ciągle coś rozmnażam :P Jeśli chodzi o to "co robię z kokonami" to u mnie jest to zależne od gatunku/rodzaju. U rodzajów takich jak Cyriocosmus, Hapalopus i innych które mają tendencje do zjadania kokonów to zabieram kokony po mniej więcej 5-9 dniach i inkubuje samodzielnie dalej. Natomiast u tych które nie mają takich zapędów do zjadania kulek to zostawiam na 4-5 tygodni i potem zabieram. 

Napisałeś, że interesowałoby Cię coś co nadaje się na grupówkę. Akurat mam rozmnożone Ischnothele caudata, w tej chwili wskoczyły na L2. Mimo, że nie są to ptaszniki to są z ptasznikami bardzo blisko spokrewnione, osiągają niewielkie rozmiary (max około 1,3cm DC), plotą niesamowite ilości pajęczyny i idealnie sprawują się w hodowli grupowej! Do grupówek ptaszników nie można porównać grupówki I. caudata, caudaty sprawują się duuuużo lepiej. Ryzyko kanibalizmu praktycznie nie występuje! Polują w grupach! To mnie najbardziej chyba u nich fascynuje jak w 10 sztuk rzucają się razem na małego karaczana tureckiego :D U żadnych ptaszników nigdy czegoś takiego nie widziałem, wspaniały widok. Do tego robią jedno wspólne gniazdo i żyją razem. Chyba nie znam innego gatunku (chodzi mi tu o ptaszniki i "ptaszniko-podobne") który jest tak wspaniały w hodowli grupowej. Spotkałem się też z opiniami, że I. caudata są padliwe - w żadnym wypadku się z tym nie zgadzam! Miałem wiele maluszków z tego gatunku, wiele z nich odchowałem do dorosłości i chyba tylko jedna sztuka mi padła w całym tym okresie. Jedynie trzeba uważać aby nie przesuszyć nadmiernie. Rosną bardzo szybko, dorastają (osiągają dojrzałość płciową) w ciągu 7-8 miesięcy przy temperaturze 28 stopni.

Jak ktoś chciałby mieć coś ciekawego w obserwacji przy hodowli grupowej to szczerze i uczciwie polecam te maluszki :)

Edytowany przez AbaddonBCN, 21 listopad 2014 - 04:41.

#13 Poetka

Poetka
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2441 dni
  • United Kingdom

Napisany 21 listopad 2014 - 07:31

Ja chce zostawic u p.regalis do konca i poczekac na rozwoj sytulacji ;p licze na minimum 50 szt ;d

#14 AbaddonBCN

AbaddonBCN

• Moderator

Napisany 21 listopad 2014 - 07:33

Mnie się nie chce potem wyłapywać młodych z terrarium samicy :P Już łapałem około 100 H. incei L1 jak zostawiłem samicy kokon do końca, za dużo roboty z tym miałem.

#15 Poetka

Poetka
  • Terrarysta
  • United Kingdom

Napisany 21 listopad 2014 - 07:40

Jak nikt nie kupi to robie grupowke z calego kokonu ;p chociaz licze na szybka sprzedaz razem z mamuska ;p

#16 LemoonScream

LemoonScream
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2008 dni
  • Polska / Warmińsko-mazurskie / Bisztynek

Napisany 21 listopad 2014 - 09:58

Długo wytrzymają w takiej grupówce? Czy przychodzi moment, że w końcu zjedzą się wzajemnie? : )

#17 Poetka

Poetka
  • Terrarysta
  • United Kingdom

Napisany 21 listopad 2014 - 10:40

Pytasz o poe

#18 LemoonScream

LemoonScream
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2008 dni
  • Polska / Warmińsko-mazurskie / Bisztynek

Napisany 21 listopad 2014 - 10:44

Incei

#19 Poetka

Poetka
  • Terrarysta
  • United Kingdom

Napisany 21 listopad 2014 - 10:48

Nie wiem jak w przypadku doroslych osobnikow ;p bo z mlodymi nie ma prkblemu

#20 AbaddonBCN

AbaddonBCN

• Moderator

Napisany 21 listopad 2014 - 22:33

H. incei czasem się zjadają, u mnie wrzuciłem 7 sztuk na grupówkę i mimo ciągłego dostępu do pokarmu na tą chwile zostały mi 4 sztuki z tej grupówki :) Jak chcesz coś co się na pewno nie zje na grupówce i do tego poluje wspólnie to popatrz kilka postów wyżej, opisałem tam I. caudata ;)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).