Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

początkujący owady

* - - - - 2 głosów  
Liśćce jesienne.

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
38 odpowiedzi na ten temat

#1 Magi00

Magi00

Pomocna w dziale jaszczurki

• Terrarysta
  • Z nami od: 2430 dni
  • Polska / Świętokrzyskie / Skarżysko Kamienna

Napisany 24 marzec 2014 - 12:26

Cześć. Kupiłam wczoraj 3 liśćce jesienne. Zgaduję, że są L6, bo mają zalążki skrzydeł (sprzedawca mówił, że dzieli ich jedno linienie do dorosłości). Siedzą w terra kostka 25cm, mają jeżynę, na podłoże są ręczniki papierowe. Gdy spryskałam zlizywały wodę ze ścianek. Teraz siedzą w jednym miejscu, nie ciągnie ich do jedzenia, ani do chodzenia. Są to moje pierwsze straszyki, więc może nie znam ich zachowań. Wszystkie są "szerokie" więc sądzę, że to samice. A, zapomniałam temp.to 25*C. Może nikt tu nie widzi pytania, ale chodzi mi o zachowanie. Czy takie powinno być? Proszę o jakieś rady co do hodowli. Czytałam opis gatunku. Jak często spryskiwać, raz, dwa razy dziennie?

Podobne tematy: Liśćce jesienne.     x

#2 Zoolog9

Zoolog9
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2023 dni
  • Polska / Mazowieckie / Garwolin

Napisany 24 marzec 2014 - 14:58

Nigdy nie miałem liśćców, ale wydaje mi się , że to raczej normalne. Chodzący "liść"  w biały dzień przyciąga uwagę drapieżników co "liściowi" nie jest na rękę  :wink: 

Bezpieczniej poruszać się w nocy gdy jest ciemno.

#3 Kaperro

Kaperro
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2447 dni
  • Polska / Małopolskie / Grybów

Napisany 24 marzec 2014 - 15:13

Dokładnie, liśćce siedzą w dzień w jednym miejscu, wieczorem zaczynają wędrówki.

#4 JJacek W hodowli

JJacek

Miniony Moderator w działach Agama brodata i Początkujący hodowcy jaszczurek

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 2477 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 24 marzec 2014 - 15:37

W dzień liśćce i inne straszyki są w stanie katelepsji.

Oznacza to że (tak najprościej mówiąc) są po prostu zdrętwiałe i "śpią" ;) To normalne zachowanie nie masz się czym martwić ;)

W naturze dzięki temu nie zwracają uwagi drapieżników na siebie ;).

Edytowany przez jjacek, 24 marzec 2014 - 15:38.

#5 Magi00

Magi00

• Terrarysta

Napisany 24 marzec 2014 - 16:36

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)

#6 Gavrilo_P

Gavrilo_P
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2256 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 24 marzec 2014 - 20:04

Z tą katalepsją to bym nie przesadzał, katalepsja to całkowite odrętwienie. W moich terrariach z liśćcami w dzień jest na co patrzeć. Co innego straszyki - te faktycznie leniuchują cały dzień, a w nocy drepczą.

Jeszcze inna sprawa, że jeśli spowodujesz jakieś drgania, trzaśniesz drzwiami, nawet głośniej się odezwiesz - liśćce zaczynają się po swojemu trząść. Czasami robią to nawet same z siebie, trzęsą się chwilę będąc w zupełnie cichym i spokojnym pokoju, teoretycznie bez żadnych bodźców.

Co do spryskiwania to zależnie od potrzeb - każdy ma terrarium w trochę innych warunkach. Jeśli masz jeszcze włączone ogrzewanie (centralne, "farelki", co tam jeszcze), to wilgoć będzie Ci szybciej uciekała i trzeba będzie pryskać co chwilę. U mnie od paru dni kaloryfery chodzą tak o tyle o ile - od razu widać poprawę i musze pryskać tylko raz dziennie, żeby u młodych było te 70-80 na wszelki wypadek, żeby liniały w wilgotnym a nie suchym środowisku. Przedtem obfite pryskanie 3x dziennie nie wystarczało.

Edytowany przez Gavrilo_P, 24 marzec 2014 - 20:07.

#7 Magi00

Magi00

• Terrarysta

Napisany 24 marzec 2014 - 20:39

@Gavrilo_P czyli skoro moje nie łażą w dzień to źle? <br>
Heheh to trzęsienie jest fajne, lekko się na nie dmuchnie, a one "udawają liścia" :P<br>
To lepiej wyłączyć ogrzewanie? Mam w domu 21-22*C, a w nocy do 19*C spada czasem. Ogrzewam żarówką.

#8 piter11

piter11
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2580 dni
  • Polska / Lubelskie / Bychawa

Napisany 24 marzec 2014 - 20:43

Heheh to trzęsienie jest fajne, lekko się na nie dmuchnie, a one "udawają liścia" :P

W końcu ich wygląd do czegoś zobowiązuje ;)

#9 Gavrilo_P

Gavrilo_P
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2256 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 24 marzec 2014 - 22:02

@Magi00 nie wiem czy źle, raz drepczą, raz tylko sobie siedzą. Nawet ludzie nie każdego dnia mają ochotę na aktywność fizyczną, imprezy czy co tam ;)

Ogrzewanie domowe jest ok, o ile nie masz maty/kabla/innego źródła ciepła. Ważne, żeby przy ogrzewaniu trzymać wilgotność. Mnie np. nie ma w domu od 7 do 17 i wtedy przy grzaniu wilgoć strasznie ucieka, ale jak możesz częściej spryskać to problem odpada. Pomaga zaklejenie części wentylacji terrarium zwykłą taśmą klejącą - mniej wilgoci ucieka na zewnątrz zbiornika, a jak masz mimo wszystko dobry przepływ powietrza w mieszkaniu, to i tak uchronisz się przed pleśnią. Jeśli powietrze stoi - będzie kłopot.

Nocne spadki temperatury są w porządku, w naturze przecież jest podobnie.

#10 Magi00

Magi00

• Terrarysta

Napisany 25 marzec 2014 - 20:19

Tylko martwię się jednym, odkąd są u mnie nie zauważyłam, aby coś zjadły... :/ czy mam się przejmować? Ile one jedzą około?

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).