Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Terrarystyka w UK

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
17 odpowiedzi na ten temat

#1 pythonregius

pythonregius
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3463 dni
  • Polska / Łódzkie / Koluszki

Napisany 21 luty 2014 - 23:13

Witam. Moi drodzy, może wydać się Wam to sprawą trywialną ale chciałbym poznać Wasze opinie. Dotyczy to ogólnych aspektów hodowli dusicieli - oczywiście na przykładzie moich ulubionych regiusów vel royali. Mieszkam w UK i w tym kraju byłby to mój pierwszy zakup pytona. Zaznaczam, że nie jestem żółtodziobem w tej kwestii gdyż w Polsce miałem już przyjemność posiadania takowego węża więc znam ten gatunek bardzo dobrze. Chodzi mi jednak o kwestie preferencji hodowli a raczej jej wymuszenia - innymi słowy ja swojego rega w Polsce trzymałem w standardowym szklanym terrarium 100/40/50 ogrzewanym żarówką infra red 50W, + maty grzewcze exo terra. W UK natomiast spotkałem się z opiniami iż sklepy zoologiczne nawet specjalizujące się głównie w gadach preferują trzymanie gadów w terrariach drewnianych i ogrzewanie ich ceramicznymi emiterami ciepła wyłącznie od góry. Wiem, że co do tego, jak kto zwierzaka swojego hoduje zdania i opinie są różne, tym bardziej, że regi z powodzeniem można mnożyć w rackach ogrzewanych kablem grzewczym.

Co do trzymania regów w terrariach drewnianych mam mieszane odczucia głównie z powodu kłopotu z taką klatką w przypadku jakiegokolwiek kłopotu ze zdrowiem gada - roztocza, grzybica itd, albo po prostu utrzymanie wilgotności.

Tymczasem ww. sklepy wymuszają na kupującym węża trzymanie go w klatce drewnianej, twierdząc, że mogą odmówić sprzedaży jeśli takowej nie mam. Czyli reasumując - kupuję terrarium szklane, dogrzewam je kablem lub matą, żarówką np infra red, warunki ok, temperatura, wilgotność ok, po czym idę po węża, a tu zonk.

Głupie i dziwne to bo w sumie co komu do tego jak trzymam węża - mogę go trzymać nawet w racku - i będzie ok tak długo jeśli nie jest to "pudełko po butach" a wąż w nim dogorywa, prawda?

Kończąc post - sklepy oczywiście oferują też terraria szklane, ale po zapytaniu o cenę sprzedawca od razu zapytał mnie co zamierzam trzymać i kiedy usłyszał, że regiusa - zaczęła się dyskusja.

Jako bonus - wszyscy znamy charakter tych węży i ich problematykę żywieniową. W UK karmienie żywym pokarmem jest nielegalne więc sklepy oferują mrożonki. Dobra - węże są ponoć przyzwyczajone do jedzenia trupów, ale co jeśli wąż np preferuje żywe, bądź świeżo ubite gryzonie? Czy tzn, że jestem skazany na karmienie mrożonkami bo w tym wypadku łamię prawo?

Sorry za długi post.   

Podobne tematy: Terrarystyka w UK     x

#2 ZlotyM

ZlotyM
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2683 dni
  • Polska / Łódzkie / Pabianice

Napisany 22 luty 2014 - 00:47

Dziwny poscik kolego. Trzymaj weze w czym chcesz i karm czym chcesz. Czego oczekujesz ze Ci forumowicze powiedza? Ja moge Ci tylko powiedziec ze szklo jest slabe w hodowli bo przepuszcza cieplo i drewno jest lepsze. Racki nie sa zle. Sam ich uzywam do regów jak i inni. W szkle to bym rybki tylko trzymal i drinka. 

Ogarnij kogos kumatego na miejscu co ma weze i karmowke tez dostaniesz i zywa i mrozona. Łamac prawo mozesz tez palac papierosa na przystanku czy jadac za szybko ale badzmy normalni...

#3 AndalouChien

AndalouChien
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3748 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 22 luty 2014 - 20:43

kup od hodowcy w UK jest wielu dobrych hodowców,

to ludzie z doświadczeniem, więc nie będą mieli problemu jeśli będziesz trzymał rega w szkle. Prawdopodobnie trafiłeś na nadgorliwego sprzedawcę.

#4 Supermati

Supermati
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1940 dni
  • Polska / Świętokrzyskie / Kielce

Napisany 22 luty 2014 - 21:55

Ciekawe dlaczego ktos moj post usunął przecież był na temat nie będe drugi raz pisał napisałem na priv .

#5 Domino150

Domino150
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2048 dni
  • United Kingdom

Napisany 24 luty 2014 - 10:52

Witaj, sam mieszkam w UK I kupowalem rega w petsathome poniewaz w mojej okolicy adnego hodowcy nie znalazlem, w sklepie wywiadzik w stylu czy znam weza oczywiscie przeszedlem pozytywnie, musialem podac wymiary terra oraz czym ogrzewane itd. wszystko pozytywnie kopia dla sklepu I na tym sie skonczylo, wiec tak jak pizza wyzej musiales trafic na nadgorliwego sprzedawce. Co do karmienia zywym to pierwszy raz slysze ze nie mozna ale faktycznie zywej karmowki w sklepach nie widzialem, jedynie mrozonki. Co do tego ogrzewania to naprawde miales pecha z tym sprzedawca ;d ja kupilem mate I w sklepie tez mowilem ze mam mate to wszystko bylo ok. Nie wiem czemu kable tu nie sa popularne, jedynie maty. Ceny terrariow w sklepach sa kosmiczne. Pozdrawiam

#6 pythonregius

pythonregius
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3463 dni
  • Polska / Łódzkie / Koluszki

Napisany 24 luty 2014 - 12:00

W mojej okolicy jest Realm of Reptiles i nie powiem, sklep jak i sam asortyment jest piękny, a zwierzaki zadbane, więc nie czepiam się do tego, bo widać, że tam zwierzakom jest dobrze. Wybór regów też ok a nawet i lepiej jeśli chodzi o odmiany barwne. Mój post miał na celu ukazanie tego, że ktoś mi coś odgórnie narzuca i to wszystko. 

Zdziwiło mnie to, zwłaszcza, że jeśli zdecyduję się na zakup węża, to w UK będę zaczynał ze wszystkim od nowa, a chyba prościej i wygodniej wyposażyć się w duży rack niż zakupić całe terrarium nawet drewniane i je odpowiednio "wyczesać". Rack w tym wypadku jest wygodniejszy np podczas transportu czy przeprowadzki i łatwiej w nim utrzymać czystość. Jednak co profeska to profeska i pewnie przyjdzie mi kupić drewno. Śmieszne było też to, że mimo szerokiego asortymentu żarówek infra red, wszystkie gady ogrzewane są tam ceramicznymi i emiterami ciepła. Dla mnie to bez większej różnicy, ale brytole są "odtąd dotąd" i kropka. W Polsce opis żarówki infra red stanowi, że ogrzewa ona powietrze w całym terrarium, a nie punktowo, no ale angolowi nie przetłumaczysz. 

Edytowany przez pythonregius, 24 luty 2014 - 12:01.

#7 Domino150

Domino150
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2048 dni
  • United Kingdom

Napisany 24 luty 2014 - 14:33

w petsathome nie ma zbytnio wyboru odmian barwnych, jedynie normale w cenie 65f, czasami na stronie pojawia sie albinos po 450 I pinstripe chyba po 160. I w mlodym wieku wazne jest karmienie, oni 5- miesiecznego regiusa mieli 50cm I 60g wagi(zwazylem jak kupilem) obecnie waz ma u mnie jakies 60cm I ok. 170g wagi wiec jak na 8-9 miesiecznego weza to malutko. Jesli masz zamiar rozpoczynac hodowle regow to najlepiej rack od razu, a gdzie mieszkasz jesli mozna wiedziec? Pozdro

#8 Error_404

Error_404
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3090 dni
  • United Kingdom

Napisany 25 luty 2014 - 12:16

U mnie w petsathome jak chciałem rega kupić to kazali mi przynieść zdjęcie z temp jaka się znajduje w terra...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

#9 ZlotyM

ZlotyM
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2683 dni
  • Polska / Łódzkie / Pabianice

Napisany 25 luty 2014 - 13:37

Lol a jak sie tam chleb kupuje to tez trzeba fotke i szkic chlebaka przyniesc? Albo zaswiadczenie od lekarza kiedy chce sie jeansy kupic? Test z wiedzy z budowowy silnika przy tankowaniu? Na lek przeciwbolowy trzeba czytac ulotke na glos przy farmaceucie? To ja juz wole nasz grajdolek :-)

#10 Error_404

Error_404
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3090 dni
  • United Kingdom

Napisany 25 luty 2014 - 16:27

Jak chcesz tam rybki kupić to musisz im wode do zbadania przynieść w której będziesz je trzymał. Ogólnie najlepiej kupować gady i inne wszelkie kreatury od osób prywatnych

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).