Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

początkujący owady

- - - - -  
Karaczany- hodowla niekarmowa-pytania

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
12 odpowiedzi na ten temat

#11 FTS2000

FTS2000
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2482 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 19 lipiec 2013 - 21:19

Są inne które też żyją długo ... ;)

Sam obserwuje z ciekawością ten temat , ale jak będą odpisywać sami amatorzy to nic z tego nie bedzie

Napisze do mojego guru w temacie może się coś dowiem  , wtedy na pewno pochwale się tutaj wiedzą , konkretną ... ;)

Podobne tematy: Karaczany- hodowla niekarmowa-pytania     x

#12 Weyland

Weyland
  • Oczekujący
  • Z nami od: 2429 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 20 lipiec 2013 - 07:45

czekam z niecierpliwością na kolejne info :)

#13 Smoczyca64

Smoczyca64

Moderator w dziale Warany

• Moderator
  • Z nami od: 2861 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 02 sierpień 2013 - 11:27

Hoduję karaczany wielkoskrzydłe ,dożywają do 10 lat , są duże ,masywne , Nie wymagają jakiś bardzo wysokich temperatur ,a ich wieczorne "tańce ":) są dość ciekawe i bardzo głośne. A kiedy je biorę na ręce to rozkładają skrzydełka i kawałek potrafią odlecieć.

I niesamowcie wyglądają w terrarium ,jak jest ich mnóstwo ,u  mnie się mnożą na potegę ,choć cały cykl rozwojowy to prawie rok. I nie zgodzę się z opisami niektórymi ,że larwy żyją w podłożu do czasu osiągnięcia dorosłości ,bo rozłażą się po całej powierzchni podłoża- nawet maluchy ,a większe nawet na ściankach siedzą ...ot co:)

Stwierdzę nawet więcej ,w zwiazku z ich zachowaniami ,że one rozpoznają zapach osoby,która ma z nimi kontakt.Kiedy je biorę na rekę nie uciekają ,nie zeskakują ,trochę drapią ,bo mają masywne odnóża ,ale jeśli ktoś inny je bierze ,to panika :)

Bardzo fajne karaczanki:)

opis gatunku :

http://www.terrarium.pl/cms/species/data/archimandrita-tesselata-karaczan-wielkoskrzydly-r372

Mam też karaczany ozdobne ,trochę mniejsze owady ,smuklejsze ,ale też ciekawe .Te akurat wymagają wyższej temperatury i wilgotności i dość szybko biegają .

Opis gatunku :

http://www.terrarium.com.pl/zobacz/eublaberus-distanti-karaczan-ozdobny-1161.html

Niestety sama tylko te hoduję- tak dla siebie -i bardzo tego żaluję ,bo karaczany to fascynujace owady,ale miejsca już mi brak:) 

Mam i argentyńskie ,ale te to jako jedzonko służą :)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).