Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

początkujący owady

- - - - -  
S.Viridis L1 - kilka pytań

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
16 odpowiedzi na ten temat

#1 Vampirr

Vampirr
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2342 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Gniezno

Napisany 10 czerwiec 2013 - 20:16

Witam ! Za kilka dni będę szczęśliwym nabywcą modliszki S.Viridis L1

L1 - jedzą muszki owocówki , więc pytanie do was jak je najszybciej  zdobyć własnoręcznie i jak je podawać modliszką (te muszki mają po kilka mm). A może wiecie jaką karmówkę dla tych modliszek złapię w Polsce (oprócz muszek :D)

?

Edytowany przez Vampirr, 10 czerwiec 2013 - 20:45.

Podobne tematy: S.Viridis L1 - kilka pytań     x

#2 Schlapatzjenc

Schlapatzjenc
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2491 dni
  • Polska / Mazowieckie / Nowy Dwór Mazowiecki

Napisany 10 czerwiec 2013 - 23:38

Cześć, gratuluję rozpoczęcia przygody ^^

Własnoręcznie możesz założyć hodowlę karmówki, aczkolwiek będzie Ci pewnie zależało na 'bezskrzydłych' muszkach ( Drosophila melanogaster i hydei)które to polecam nabyć w internecie. Szczegółowy poradnik domowej hodowli własnej roboty znajdziesz tutaj: 

http://www.terrarium.pl/topic/30497-hodowla-muszki-owocowki-krok-po-kroku/

Jeżeli chodzi o podawanie, to po prostu wpuść je do pojemnika hodowlanego. Jeżeli jest odpowiednich rozmiarów, to modliszki nie powinny mieć problemów z upolowaniem ich. Gdyby jednak tak się stało, pokarm możesz spróbować podać przy użyciu szpilki.

Co do łapania karmówki, to na etapie L1 raczej nic nie znajdziesz, a dla podrośniętych nie poleca się pokarmu z odłowu, bo może zawierać pasożyty.

#3 Vampirr

Vampirr
  • Terrarysta

Napisany 11 czerwiec 2013 - 15:07

@Schlapatzjenc  Dzięki :D Ale jeszcze pytanko , ponieważ modliszką dałem po jednej muszce (takiej malutkiej , ktora latala po pokoju) i zjadly , lecz jesli kupie te muszki owocowki to dosyc szybko je dostane ? Czy nie zdechna mi modliszki ?

Dodam , że odbyły podróż (w pn były wysłane , i dzisiaj je dostalem)

Edytowany przez Vampirr, 11 czerwiec 2013 - 15:08.

#4 Schlapatzjenc

Schlapatzjenc
  • Terrarysta

Napisany 11 czerwiec 2013 - 15:59

Jeżeli modliszki już coś przekąsiły, to powinny dotrzeć na czas. O ile się orientuję, to bez jedzenia dają radę ok. 3 dni (w żadnym razie nie należy tego tak przeciągać bez potrzeby), więc muszki powinny dojechać. Jeżeli w międzyczasie złapiesz jakieś w domu, to możesz spróbować je podać, żeby uniknąć kanibalizmu, bo S.virdisy chyba nie są aż tak spokojne, jak np. moje liściogłówki, ale ogólnie nie powinieneś mieć większych problemów.

#5 Vampirr

Vampirr
  • Terrarysta

Napisany 11 czerwiec 2013 - 17:30

@Schlapatzjenc sęk w tym , że wystawiłem na dwór pomidora i jeszcze na nim nie ma ani jednego owada :( A muszki dopiera wysyłają w następny poniedziałek ;((((((((((((((((((((( HELP ! CO PODAC W ZASTEPSTWiE ? A moze biale robaki (mady) ?

#6 Schlapatzjenc

Schlapatzjenc
  • Terrarysta

Napisany 11 czerwiec 2013 - 19:26

Wolę się nie wypowiadać co do alternatywnego pokarmu dla maluchów, bo zwyczajnie go nie potrzebowałem, ale białe robaki nie wydają mi się dobrym pomysłem. Owady przylecą, prędzej, czy później, cierpliwości. Jeżeli tak się nie stanie, to rozejrzyj się uważnie, ktoś ze znajomych albo rodziny może mieć z nimi problem. W dramatycznych sytuacjach możesz spróbować czegoś równie filigranowego, jak coś w rodzaju meszek latających tu i ówdzie chmarami, mnie się zdarzyło i skutków ubocznych nie zauważyłem.

Karmówkę powinno się zamawiać z wyprzedzeniem, zapamiętaj na przyszłość. 

Swoją drogą jeżeli masz więcej niż jedną modliszkę, to pamiętaj, że kanibalizm jest u tego gatunku niczym nadzwyczajnym, więc musisz uważać.

#7 Unknown

Unknown
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2335 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Łobez

Napisany 11 czerwiec 2013 - 20:41

Gdzieś kiedyś czytałem, że jak już nie ma co dać modliszce do jedzenia, to można jej podać miód. Nabierasz miód na wykałaczkę i delikatnie "brudzisz" ją, aby zjadła miód czyszcząc się (chyba że sama je). Wypróbowałem to i mojej modliszce nic się nie stało, więc myślę że możesz spróbować :) Ale następnym razem zadbaj o karmówkę przed kupnem.

[edit]

O, tu czytałem.

Edytowany przez Unknown, 11 czerwiec 2013 - 20:46.

#8 Vampirr

Vampirr
  • Terrarysta

Napisany 12 czerwiec 2013 - 12:23

@Schlapatzjenc wpuściłem jej coś muszko podobnego , i nie je , siedzi na suficie mocz boxa @Unknown proboje z miodem lecz ucieka od wykalaczki :(

#9 Schlapatzjenc

Schlapatzjenc
  • Terrarysta

Napisany 12 czerwiec 2013 - 13:16

Jak wygląda jej odwłok? Jest raczej napęczniały, czy płaski? Możliwe, że po prostu nie chce jeść, głodówki się zdarzają...

#10 Vampirr

Vampirr
  • Terrarysta

Napisany 12 czerwiec 2013 - 13:22

@Schlapatzjenc  Mi się wydaje , że jest grubszy przy koncu , acha i sprzedawca mowil ze wpuscil jej do pudelka przy wysylce 3 larwy [ nie pamietam czego ;/ sorki , czegoś BANANOWEGO , taka była końcówka ;/ ] więc może nie jest jeszcze głodna , paczke wyslal w pn a przyszla w wtorek 

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).