Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

początkujący owady

- - - - -  
Świerszcze kubańskie.

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
33 odpowiedzi na ten temat

#21 Dark_Raptor W hodowli

Dark_Raptor

Miniony Koordynator w działach owadzich

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 5789 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 02 kwiecień 2013 - 11:32

Pisząc te słowa, wsłuchuję się właśnie w ciche, przerywane granie świerszczy bananowych, których małą hodowlę mam w pracy :D

Nie kojarzę "brzęczących" karaczanów, których kilkanaście gatunków już w hodowli miałem i mam. Niektóre co najwyżej syczą ;)

Z tego co wiem, można trzymać tajskie w takich samych warunkach jak pozostałe. Akurat tego gatunku nie hodowałem, ale w "Fabryce" (z tego co widziałem) trzymane są jak inne.

Edit:

Tu macie dźwięk G. sigillatus:

Dla porównania inne gatunki:

http://medullaoblongata.typepad.com/medulla_oblongata/cricketpage.html

Podobne tematy: Świerszcze kubańskie.     x

#22 asinski

asinski
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2422 dni
  • Polska / Pomorskie / Gdynia

Napisany 02 kwiecień 2013 - 12:21

A może świerszcze 3-7 mm nie grają. Karaczana natomiast słychać tylko jak się przejdzie obok pojemnika hodowlanego i te masowo zaczną się chować. No i madagaskary syczą. Ja hodowałem 5 gatunków karaczana i żaden nie grał, nie cykał ani nic z tych rzeczy. Są bezdźwięczne

#23 medilox

medilox
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4987 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 02 kwiecień 2013 - 13:59

Nie no, chłopy! Jakie latanie, jakie lot ślizgowe? Czy widzieliście kiedykolwiek coś takiego? Śmiem wątpić... Jak trochę czasu się zajmuję terrarystyką i w życiu nie widziałem latającego świerszcza... Ani szybującego... Szybującym owadem z karmówki jest szarańcza, i to jest lot ślizgowy, świerszcz może ewentualnie opadać i chyba to miał na myśli autor textu poniżej xP. Kubany i śródziemnomorskie mają takie cielska że ledwo łażą szczególnie w fazie imago kiedy im dopiero zaczynają wyrastać skrzydła, co dopiero mówić o lataniu xP Dorosłe świerszcze też wyłażą po sylikonie. Wszystkie świerszcze grają z podobną intonacją, zależy ile Ci się trafi samców w fazie godowej w danym pudełku. Poczytajcie troszkę, to jest pierwszy post jaki mi wyskoczył po wpisaniu w google.pl "latajace świerszcze"...

http://www.terrarium.com.pl/forum/archiwum/read.php?f=15&i=3066&t=3063&v=f

Raz czy dwa razy w życiu miałem okazję zobaczyć "latającego" świerszcza. Ale był to, co najwyżej, lot ślizogwy z wyskoku (tak jak pisał Trathim). Natomiast małe świerszcze potrafią wspinać się po silikonie i wyłażą z terrarium.

Baaa... Małe świerszcze czasem potrafią wyłazić po wilgotnej szybie. Część z nich się topi ale kilka zawsze wylezie xP

#24 Jachu18

Jachu18
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2384 dni

Napisany 02 kwiecień 2013 - 14:32

To ja się przy okazji spytam, żeby nie śmiecić kolejnymi tematami:

1. Mogę karmić Hierodulę w L3 małymi bananowymi (3-7mm)?

2. Do przechowywania świerszczy wystarczy pudełko 19x19x19?

#25 medilox

medilox
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4987 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 02 kwiecień 2013 - 15:31

1. Możesz karmić wszystkim co jej się do kleszczy zmieści. Większe sama rozerwie albo rozgryzie xD

2. Możesz trzymać świerszcze nawet w pudełku po kinder niespodziance jak się zmieszczą xP A tak serio to zależy ile ich masz. Zwiększyć powierzchnię życiową robala możesz poprzez wsadzanie wytłoczek na przykład wytłoczki po jajkach, ogólnie to wszystko co nie jest toksyczne a mogą się tam kitrać.

#26 a2

a2
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2651 dni
  • Polska / Łódzkie / Aleksandrów Łódzki

Napisany 02 kwiecień 2013 - 15:58

Przeciesz dźwięki wydają tylko imago, więc normalnością jest że świerszcze 3-7mm nie cykają.

#27 Jachu18

Jachu18
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2384 dni

Napisany 02 kwiecień 2013 - 16:35

No ja ich nie zamierzam hodować, tylko trzymać do karmienia, więc w takim razie pudełko 19x19x19 z wytłoczkami powinno wystarczyć. Dzięki.

#28 Dark_Raptor W hodowli

Dark_Raptor

• Moderator.nieaktywny

Napisany 02 kwiecień 2013 - 18:04

Nie no, chłopy! Jakie latanie, jakie lot ślizgowe? Czy widzieliście kiedykolwiek coś takiego? Śmiem wątpić... Jak trochę czasu się zajmuję terrarystyką i w życiu nie widziałem latającego świerszcza... Ani szybującego... (...) Kubany i śródziemnomorskie mają takie cielska że ledwo łażą szczególnie w fazie imago kiedy im dopiero zaczynają wyrastać skrzydła, co dopiero mówić o lataniu xP Dorosłe świerszcze też wyłażą po sylikonie. Wszystkie świerszcze grają z podobną intonacją, zależy ile Ci się trafi samców w fazie godowej w danym pudełku. Poczytajcie troszkę, to jest pierwszy post jaki mi wyskoczył po wpisaniu w google.pl "latajace świerszcze"...

Przeca chłopie piszę, że widziałem. Zaledwie kilka razy w życiu, ale widziałem. Osoby z którymi kiedyś prowadziłem obserwację naturalnej populacji świerszcza polnego (masywniejszego niż większość naszych świerszczy w hodowlach) też miały okazję zobaczyć to zjawisko. A świerszcza raczej z niczym nie pomylę :)  Jeśli nie wierzysz w latające świerszcze to wg, Twojego opisu taki turkuć podjadek powinien mieć jeszcze mniejsze szanse na lot... a potrafi :P

#29 asinski

asinski
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2422 dni
  • Polska / Pomorskie / Gdynia

Napisany 02 kwiecień 2013 - 18:14

Szybującym owadem z karmówki jest też Blaberus craniifer, samiec Blatta laterali i Panchlora nivea. Nie wiem czy samiec Blaptica dubia też czasem nie potrafi szybować

#30 Dark_Raptor W hodowli

Dark_Raptor

• Moderator.nieaktywny

Napisany 02 kwiecień 2013 - 18:22

A w przytoczonym linku z archiwum kilka osób wręcz potwierdza zdolność świerszczy do lotu, więc kłóci się to z czyjąś tezą...

Ok. Ale robi się offtop. W linku, który przytoczyłem, w poście na początkusą trzeciej strony wątku, są dźwięki wydawane przez kilkanaście gatunków świerszczy. A w tym linku jest kilka, które sam kiedyś nagrałem:

http://www.terrarium.com.pl/zobacz/gryllidae-swierszcze-992.html

Można sobie porównać.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).