Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

- - - - -  
Nowa wersja serwisu

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
37 odpowiedzi na ten temat

#31 IroNKapeL

IroNKapeL
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5480 dni
  • Iceland

Napisany 14 marzec 2015 - 16:39

No wlasnie zauwazylem, ze nie ma ani jednego mojego postu :) a jednak troche ich napisalem ;)

Podobne tematy: Nowa wersja serwisu     x

#32 Nook

Nook

Nie mam czasu

• Koordynator
  • Z nami od: 12052 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 14 marzec 2015 - 19:56

msyle ze sa tylk ow wyszukiwaniu w profilu jest ograniczenie wyswietlania, uzyj wyszukiwarki :]

#33 Fireon

Fireon
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5747 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 19 maj 2015 - 11:43

Hej,

Nie chcę nikomu robić wyrzutów w żaden sposób, ale przez ostatnie dwa lata TCP odwiedzałem baaardzo sporadycznie, raz na jakiś czas, zerknąć tylko na giełdę.

Nie powiem, głównym powodem takiego odejścia od społeczności była aktualizacja forum, która niestety wg. mnie (i nie tylko) nie wyszła na dobre.

Chciałem wrócić, znów stać się aktywnym użytkownikiem, działać razem z wami, ale już po pierwszych chwilach jestem... zniesmaczony.

Przez cały okres mojej nieobecności nie pojawiły się prawie żadne, merytoryczne tematy, dyskusje czy problemy, wraz z rozwiązaniami i spostrzeżeniami osób, którym za wiedzę i doświadczenie można by składać pokłony.

W działach wężowych (bo to moje główne tematy) nie widzę wypowiedzi starych użytkowników, ciągle pojawiają się te same pytania, co 10 lat temu. Różnica jest taka, że kiedyś próbowaliśmy problem rozwiązać, a dziś nikt nawet nie stara się pomóc. Średnia wieku użytkowników spadła? Za mało hodowców, a za dużo "trzymaczy"? Zła segregacja tematów i polityka ich podpinania? Nie wiem, co jest tego przyczyną, ale szczerze powiem, że miałem nadzieję na tony wiedzy do nadrobienia, nowych obserwacji, raportów hodowlanych... Nie wiem czy to nie są objawy wyczerpania tematu lub po prostu mało przyjaznej polityki serwisu... W każdym razie, jak dla mnie trzeba otwarcie wypowiedzieć się w tym temacie i otworzyć prawdziwą dyskusję w celu rozwiązania tego problemu :)... lub udawać, że problemu nie ma :>...

#34 MikeB

MikeB

Pomocny wszechkolwiek

• Pomocny
  • Z nami od: 3012 dni
  • Canada

Napisany 19 maj 2015 - 17:07

@Fireon

Wiesz troche jestem zaskoczony tym zniesmacznieniem, ale wszystkim niedogodzisz.  Piszesz, ze oczekiwales wiecej, a tu pudlo.

Super! Potrzeba nam ludzi z wizja - dokladnie taka jaka roztaczasz.  Wlacz sie w dzialalnosc a nie oczekuj , ze ktos zrobi to za ciebie. Chcesz zmian, stan sie ich katalizatorem.

Srednia wieku spadla - a to chyba dobrze, bo swiadczy to o tym, ze wiecej mlodziezy garnie sie do hobby.

Tematy sie powtarzaja - bo nowi terrarysci staja przed tymi samymi problemami przed ktorymi ty stawales pare lat temu. Nikt sie nie rodzi z wiedza, wiedze sie nabywa.

Sztuka trzymania gadow sie rozwija, wiec rozwiazania problemow sprzed kilku lat moga dzis byc nieaktualne, wiec ten sam temat dyskutowany dzisiaj moze dac nam nowe, byc moze lepsze rozwiazania.  Nowi terrarysci czasami potrzebuja pomocy natychmiast, a nie odsylania do zbioru tematow i przekopywaniu archiwum wposzukiwaniu odpowiedzi. 

Zamiast narzekac - pomoz nam swoja wiedza i doswiadczeniem, uwierz satysfakcja jest duza.

Popatrz na twoj post moze z innej strony. 

Doswiadczony terrarysta loguje sie ponownie po dlugiej przerwie i co , jest zniesmaczony, no my w sumie tez. Logujesz sie po dlugiej przerwie i poza krytyka nie masz nic nowego do wniesienia. 

Good job my friend!

#35 Fireon

Fireon
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5747 dni

Napisany 19 maj 2015 - 20:58

@MikeB Hehe, źle mnie zrozumiałeś :). Nie chodzi o to, że przychodzę i krytykuję całą ekipę TCP za brak rozwoju forum. Bardziej mam tu na myśli smutek, jaki mnie opanował, że miejsce, które przez wiele lat było dla mnie jak kaplica, z której czerpałem wiedzę garściami i uczyłem się na błędach starszych terrarystów, w pewnym sensie się zatrzymało. Dzięki takim osobą jak Mordd, Evoker, Obywatel_Snejk i wielu innych wiem jak dbać o swoje zwierzęta i jak radzić sobie, gdy pojawiają się problemy. Nie widzę takich osób w chwili obecnej, ale na nikogo nie zrzucam za to winy - każdy ma swoje życie i idzie w swoim kierunku.

Nie, nie. Ja tak tego nie zostawię. Za dużo zawdzięczam TCP i za bardzo kocham zagadnienia terrarystyczne, aby to zostawić. Trudno, potrzebowałem dużo czasu, by to zrozumieć, ale mój poprzedni post miał za zadanie zwrócenie uwagi, że takie problemy występują i że ktoś, kto był tu prawie od początku, widzi to. Tak, chcę śledzić forum i wspomagać nowych w temacie tak, jak potrafię. Forum zacząłem przeglądać wczoraj wieczorem, więc za wiele nie mogłem do tej pory uczynić. Poziom merytoryczny spadł, ale z czasem mam nadzieję się go odbuduje, a ja chcę w tym pomóc. Chociażby aktywnością 8-) .

Hmm... Brzmi to trochę, jakbym miał zamiar iść na krucjatę, hehe. No sam za wiele i tak za wiele nie zrobię, ale chęci mam dobre :).

Edytowany przez Fireon, 19 maj 2015 - 21:24.

#36 MikeB

MikeB

Pomocny wszechkolwiek

• Pomocny
  • Z nami od: 3012 dni
  • Canada

Napisany 19 maj 2015 - 22:15

Ha, znaczy zle zrozumialem twoj post. Dobrze, ze sprostowales, :) Moja sytuacja jest bardzo podobna do twojej. Tez zniknalem na kilka lat z forum, ale niedawno  wrocilem i zaczalem sie bardziej udzielac. Nawet znaczek mam ;). Dla wielu poczatkujacych to forum to dobra baza wiedzy. Zobacz ile nowych tematow jest poruszanych codzienie. Ci bardziej zaawansowani pomagaja swierzakom,  Takze zapraszamy, pomoz innym, wrzuc swoj problem, jakos razem ogarniemy. 

#37 Nook

Nook

Nie mam czasu

• Koordynator
  • Z nami od: 12052 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 19 maj 2015 - 22:29

czytając takie odpowiedzi bez defetyzmu chce się działać ;) fakt faktem wiele rzeczy wymaga jeszcze poprawki. za ok 8 dni zaczniemy mam nadzieję znowu kolejny etap rozwoju. Chciałbym skończyć te bazy danych żeby działały jak trzeba to znaczy poprzez gatunki dało się ludzi znajdować, żeby działało wyświetlanie tematów zintegrowanych z gatunkami i milion innych opcji. Do dokończenia jeszcze nowa wersja TCP. Niestety wszystko to się ślimaczy niestety ostatnio z mojej winy.

#38 PMajdan

PMajdan
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5603 dni

Napisany 04 kwiecień 2017 - 07:53

Witajcie, po bardzo długiej przerwie (10-cio letniej) wróciłem z zamiarem wznowienia różnych hodowli i zaszczepienia tego hobby mojemu synowi :-) Pamiętam forum jeszcze jako terrarium.com.pl. Dziękuję administratorom, że nie pokasowali starych kont i wciąż są one aktywne. Aktualna wersja jest bardzo czytelna, podoba mi się klasyfikacja treści, artykułów i tematów. Do zobaczenia i miłego dnia.

Edytowany przez PMajdan, 04 kwiecień 2017 - 07:54.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).