Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

- - - - -  
jez potrzebne zabiegi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Supergonzo

Supergonzo
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2726 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 08 lipiec 2012 - 01:31

witam.. wiem, ze dowiedzialbym sie wszystkiego u weterynarza, ale chcialbym zapytac najpierw tu (jeszcze nie pytalem czy bylo cos z mlodymi robione) cena 100 zl, wiec sadze, ze nie.. no ale chcialbym sie dowiedziec ile odrobaczanie (jesli konieczne) i ile szczepienie? I czy to wszystko co trzeba na dzien dobry?

Podobne tematy: jez potrzebne zabiegi     x

#2 jezpigmejski

jezpigmejski
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2717 dni
  • Polska / Opolskie / Opole

Napisany 08 lipiec 2012 - 16:39

Żadnych szczepień. Szczepienia jeży to nieporozumienie, nie wiem skąd to się wzięło, ale jest plaga... W wyniku konsultacji z weterynarzami (więcej niż jednym) śmiało mogę twierdzić, że szczepienie jeży nie ma sensu.
Profilaktyczne odrobaczanie - podobnie. Tu jednak warto wziąć raz na jakiś czas kupę do weterynarza (również na dzień dobry w tym przypadku) i zapłacić ok 10zł za badanie kału. Jeśli weterynarz stwierdzi robaki - odrobaczać.

#3 Supergonzo

Supergonzo
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2726 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 09 lipiec 2012 - 01:36

wlasnie tak mi sie cos wydawalo, ze to chyba nie u tych zwierzat, bo przeciez trzymane od poczatku w domu nie maja kontaktu z chorobami, przez ktore trzeba byloby to robic.. no ale dzieki za potpowiedx, zrobie jak mowisz i z pierwsza kupka pojde, a potem co jakis czas.. pozdrawiam

#4 Marta_Marciniak

Marta_Marciniak

Lekarz weterynarii - Specjalista Chorób Zwierząt Nieudomowionych

• Lekarz weterynarii.nieaktywny
  • Z nami od: 2938 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 09 lipiec 2012 - 08:19

Warto zbadać kał w kierunku pasożytów wewnętrznych, jak również wykonać zeskrobinę ze skóry w celu wykluczenia pasożytów zewnętrznych (świerzb nie jest taki rzadki u jezy hodowlanych), jeżeli jest takie wskazanie. Jeży nie szczepi się ani na choroby zakażne, ani na wściekliznę (wścieklizna też jest oczywiście zakażna, ale my, weci mamy takie wewnetrzne rozgraniczenie). Jeż jako zwierzę domowe nie ma szans złapać wścieklizny, bo niby skąd. A pomysł tych szczepień wynika być może z dostępnej literatury.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).