Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


- - - - -  
Zachowanie szynszyli,kto mi to wytłumaczy.



  • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
4 odpowiedzi na ten temat

#1 strzelinianka

strzelinianka
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6675 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Strzelin
  • Płeć: Kobieta

Napisany 04 lutego 2012 - 19:36

Do niedawna byłam posiadaczką kilkumiesięcznego samczyka szynszyla.mieszkał w zupełnej zgodzie z świnką morską.Ale nie o to tu chodzi.Do samczyka dołączyły dzisiaj 2 zżyte ze sobą samiczki.Jedna kilkumiesięczna,druga ok. roczna. Puściłam razem i tu zaczął się młyn. Samiec chciał kryć starszą,starsza nie protestowała,teraz się ,,kłucą''.Ale najgorsze w tym wszystkim,że młodsza została zdominowana? Starsza zaczęła ją atakować,w końcu samiec też. Głownie starsza samiczka.Troszkę ją podgryzły.Taka sytuacja utrzymywała się jakiś czas. Teraz nie atakują młodszej,młodsza jakby ustąpiła.samiec i starsza samica nie walczą,ale ,,pyskują'' do siebie.Nie doczytałam.Kto rządzi w stadzie szynszyli.Samica czy samiec. Czy to co miało miejsce to była próba ustawienia stadka,kto jaką...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)





Podobne tematy: Zachowanie szynszyli,kto mi to wytłumaczy.     x


#2 Animaluki

Animaluki
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6022 dni
  • Polska / Śląskie / Chorzów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisany 04 lutego 2012 - 21:21

Szynszyle żyją w stadach, u nich hierarchia polega na tym...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)


#3 strzelinianka

strzelinianka
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6675 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Strzelin
  • Płeć: Kobieta

Napisany 06 lutego 2012 - 17:15

Już jest ok,ale wydaje mi się,że rządzi nie samiec -mam...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)






#4 Animaluki

Animaluki
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6022 dni
  • Polska / Śląskie / Chorzów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisany 06 lutego 2012 - 17:48

Ciesze się że wszystko jest ok.. Samica rządzi bo jest...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)


#5 aquaterraDanio

aquaterraDanio
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5177 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Bydgoszcz
  • Płeć: Mężczyzna

Napisany 15 maja 2012 - 20:21

Po pani poście wnioskuje ze trzyma pani świnkę morską i...więcej dla zalogowanych. Zaloguj się lub Zarejestruj się :)



0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów






© 2001-2026 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.