Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

identyfikacja

* * * * - 4 głosów  
OZNACZANIE PŁCI MODLISZEK- TU UMIESZCZAMY ZDJĘCIA!

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
622 odpowiedzi na ten temat

#621 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Koordynator w działach początkujący

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2141 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 30 kwiecień 2019 - 23:20

@RevS Najlepiej zrób zdjęcie bardziej od tyłu i nie takie prześwietlone. Wygląda mi bardziej na samca, ale to może być kwestia światła.

Podobne tematy: OZNACZANIE PŁCI MODLISZEK- TU UMIESZCZAMY ZDJĘCIA!     x

#622 RevS

RevS
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 58 dni
  • Polska / Śląskie / Chorzów

Napisany 01 maj 2019 - 00:05

Te są najlepsze jakie udało mi się zrobić - mój aparat nie jest najnowszy...

A maluch strasznie nie lubi kiedy znajduję się za jego plecami i kładzie się wtedy płasko na ziemi...

Zobaczę co da się zrobić jutro przy świetle słonecznym z tym, że dzisiaj zjadł/zjadła muchę i odwłok jest nieco ciemniejszy i słabiej wszystko widać.

Do zrobienia tych zdjęć nakarmiłem larwą muchy żeby odwłok był jasny.

Mogę jeszcze zlinkować filmik z karmienia. Dałem dokładnie na moment gdzie dosyć dobrze widać odwłok od spodu.

Od razu też dodam - w pierwszej połowie modliszka jest bardzo chuda bo to pierwsze karmienie po wylince, a odmawiała jedzenia przez 6 dni przed samym linieniem (już się martwiłem, że jest chora).

Znalazłem jeszcze jedno zdjęcie z tamtej sesji gdzie IMO dokładnie widać sam koniuszek odwłoka.

XPZd0uS.jpg

I tak. Przy mniejszej ilości światła mój aparat po prostu nie łapie ostrości w makro. Sorry - te zdjęcia to najlepsze jakie jestem w stanie zrobić.

Mogę zaczekać aż przejdzie w L6 ale wtedy mogę mieć problem z wyhodowaniem na czas samicy jeśli to jest samiec.

@Kaperro

Właśnie jestem w stanie policzyć 6 segmentów, a potem jest ten koniuszek wyglądający pod lupą jak dwa maleńkie segmenty - dopiero z ostatniego rosną widełki.

Dlatego zadałem pytanie tutaj - nie jestem pewien czy to się liczy jako segmenty czy jest to może odbyt/narządy godowe.

Przynajmniej z mrówkami nie ma problemu z rozpoznaniem płci :)

Edytowany przez RevS, 01 maj 2019 - 16:29.

#623 Kaperro

Kaperro
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2362 dni
  • Polska / Małopolskie / Grybów

Napisany 01 maj 2019 - 15:46

Jeśli ostatni segment na odwłoku nie jest wielki i łopatowaty to będzie samiec, i na takiego mi wygląda ze zdjęcia

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).