Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
temat powraca ;/

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
9 odpowiedzi na ten temat

#1 Anka18

Anka18
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5137 dni
  • Polska / Mazowieckie / Białobrzegi

Napisany 21 listopad 2005 - 18:18

temat powraca.....zółw nie chce jeść...;/ ...ma ciepłą wode....oświetloną wyspe...dostaje do jedzenia rybkę, suszone robaki, szpinak, robaki mrożone, wodzienie...a on nic nie je...nie wiem co mam jemu jeszcze dac....pomóżcie....

Podobne tematy: temat powraca ;/     x

#2 jegi

jegi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5053 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Jelenia Góra

Napisany 21 listopad 2005 - 19:17

a od jak dawna nie je?

#3 amps

amps
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5242 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 21 listopad 2005 - 19:25

Nie podawaj szpinaku!!!!!!! Jest niezdrowy dla żółwi.

#4 jegi

jegi
  • Terrarysta

Napisany 21 listopad 2005 - 19:36

jak to niezdrowy!?
W książce "Żółwie ozdobne" Fritza Fróhlich'a jest polecany jako roślinny składnik pożywienia.

#5 amps

amps
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5242 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 21 listopad 2005 - 21:02

Szpinak, tak samo jaki szczaw, zawiera dużo szczawianów, Które wyciągają wapń z organizmu. Wapń w diecie żółwia jest niezwykle ważny więc podawanie mu czegoś co go tego pozbawia mija się z celem. Nawet ludzie niepowinni jeść zbyt dużo szpinaku.

#6 Anka18

Anka18
  • Terrarysta

Napisany 21 listopad 2005 - 23:23

Żółw i tak nie lubi tego szpinaku....a nie je...od tygodnia gdzieś tak ;(...jakbym miała blisko weta, który by się znał na żółwiach to już pewnie bym ze dwa razy u niego była...a tak...ehh...na poczatku żółw lubił rybke....jadł tylko ją...więc podawałam mu ją często...teraz nic nie chce jeść...:(

#7 jegi

jegi
  • Terrarysta

Napisany 22 listopad 2005 - 15:56

jak nie je od tygodnia, to jeszcze chyba nie ma się czym martwić

#8 josetsu

josetsu
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5492 dni
  • Polska / Śląskie / Katowice

Napisany 22 listopad 2005 - 17:44

nie widze zeby ktos tu powiedzial w suie cos konkretnego wie c moze ja popytam przynajmniej:
- co to za zolw-nie patrzylem w profil ale zakladam ze jakis wodny bo podajesz rybki itd....
nie martw sie az tak bardzo przerwa tygodniowa to nie dramat zolwie o wiele dluzej moga nie jesc:0 spokojnie zrob mu diete-wykorzystaj to ze nie chce jesc i wyglodz go! sprawdzaj co kilka dni czy juz zaczyna wcinac-podaj maly kawaleczek i zobaczysz czy bedzie jadl czy nie!
zastosuj tez spacery-wyciagnij go z ody i niech pobiega po pokoju-wazne zeby w pokoju bylo cieplo bo inaczej zolwik zmarznie!!
jedna z [przyczyn moze byc rowniez chcez zowlia do przystapienia do snu zimowego-spada jego aktywnosc i mniej je! nie denerwuj sie wazne to spokoj u wlasciciela!1
jak mowie-glodz i podawaj co jakis czas i patrz czy zje maly kawaleczek, rob spacerki!
co do warunkow w terra to przeczytasz w opisie gatunku danego zolwia:)
jakby co pisz na gg!!!

#9 Anka18

Anka18
  • Terrarysta

Napisany 22 listopad 2005 - 18:40

Jest to żółw żółtolicy...Karapaks - u żółwi grzbietowa (wypukła) część pancerza składająca się z rogowej warstwy tarczek, które leżą na warstwie płytek kostnych. U stawonogów (owady, pajęczaki, skorupiaki) twarda grzbietowa powłoka zewnętrzna ciała.' class='bbc ipSeoAcronym'>karapaks 10 cm ...i tak zrobię :) poobserwuje go troszeczkę...i napewno coś się zmieni ...dzięki wielkie :)

#10 josetsu

josetsu
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5492 dni
  • Polska / Śląskie / Katowice

Napisany 22 listopad 2005 - 20:24

no to jeszcze aluszek wiec spokojnie:)
co do warunkow to nie wiem jakie masz ale zastosuj rowniez uvb-zauwazyle ze moje zowlie przejawiaja o wiele wiekszy aptyt i aktywnosc przy uvb choc niektorzy trzymaja bez uvb:)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).