Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


* * * * *      

Kassina senegalensisStan prawny

Aneks UE: Nie jest w Aneksie UE
Ochrona w Polsce: Brak danych
Gatunek niebezpieczny: Nie
CITES: Nie jest na liście CITES
Gatunek inwazyjny w Polsce: Nie

Skale

Trudność: Gatunek umiarkowanie prosty w hodowli
Dostępność: Gatunek o ograniczonej dostępności
Siła jadu: Brak danych
Załączony obraz: 1_800.jpg
0. Kassina senegalensis

Gatunek

Nazwa gatunkowa: Kassina senegalensis (Dumeril & Bibron, 1841)
Synonimy Cassina angeli; Cassina argyreivittis; Cassina senegalensis; Cystignathus senegalensis; Hylambates senegalensis; Kassina argyreivittis; Kassina argyreivittis
Kassina benueana; Kassina deserticola;
Kassina modesta
Kassina senegalensis (Duméril & Bibron, 1841)
Nazwa polska Senegalska żaba biegająca (nazwa niepoprawna gdyż trójczłonowa)
Nazwa angielska Senegal Land Frog; Senegal Frog; Common Bubbling Kassina; Running Frog; Burbling Kassina; Senegal Kassina; Senegal Kassin's Frog; Bubbling Kassina; Senegal Running Frog
Hodowla grupowa Hodujemy w stadzie
Aktywność Nocna
Typ terrarium Terrarium umiarkowane
Wielkość terrarium dla dorosłego 45x45x60 cm
Oświetlenie 12 godzin
Dymorfizm płciowy Dymorfizm widoczny, patrz zakładka Wygląd samca oraz Wygląd samicy
Środowisko życia Gatunek nadrzewny
Informacje wstępne Kassina senegalensis to średniej wielkości żaba zamieszkująca sawanny oraz subtropikalne i tropikalne lasy Afryki. Ubarwienie szare, od kremowego po oliwkowe z ciemnymi pasami ciągnącymi się wzdłuż grzbietu i jaśniejszym podbrzuszem.
Wygląd samca Samiec dorasta do 2,5-3 cm. Odznacza się ciemniejszym podgardlem, ze względu na obecność rezonatora, oraz zdolnością do wydawania dźwięków.
Wygląd samicy Samica jest większa od samca, dorasta do 3-4 cm.
Biotop K. senegalensis zamieszkuje sawanny oraz tropikalne i subtropikalne lasy południowo-wschodniej Afryki. min. Senegalu (stąd nazwa).
Temperatura 22-28°C
Wilgotność 60-70%, okresowo 90%
Terrarium Mimo powszechnie panujących opinii, K. senegalensis jest gatunkiem nadrzewnym uwielbiającym się wspinać, dlatego też w terrarium należy umieścić sporo korzeni, gałęzi oraz roślin o mocnych liściach i łodygach, które będą służyć żabom jednocześnie jako kryjówka. Niezbędnym elementem wyposażenia jest też basen.
Żywienie Jak wszystkie płazy Kassina senegalensis jest drapieżnikiem. Żabom można podawać wszelkie gatunki karmówki odpowiadające wielkością, tj. nie większe niż odległość między oczami żaby, np. świerszcze, karaczany. Młode żabki karmimy codziennie, dorosłe co dwa dni. Niezbędna jest suplementacja, 2-3 razy w tygoniu.
Źródła informacji

Informacje

Dodano przez: Nestella
Pomogli: Nook,
Dodano: sie 04 2014 10:23
Aktualizowano: kwi 04 2018 23:36
Wyświetlenia: 1488
Komentarzy: 4


4 Komentarze

By: Marcin Poznański & Kamil Kowalski

 

Źródła - spishodowców.pl oraz amphibia.org.pl (forum)

 

Dziękuję za zamieszczenie, chociaż zostałem potraktowany raczej z małą ilością szacunku przez redakcję :P

 

 

Pozdrawiam,

Marcin Poznański "Grim FrogBreeder" 

Przykro mi, ale nie "by: Marcin Poznański & Kamil Kowalski". To mój tekst autorski, nie korzystałam z żadnej z wymienionych stron. Jeśli uważasz inaczej, proszę, podaj dowody - co tu jest niby plagiatem?

Po pierwsze, sama jeszcze nidawno pytałaś o Kassiny, więc skoro nie chciało Ci się szukać, wątpię, żebyś teraz pisała artykuł. Po drugie - dla czego teraz? Akurat po tym, jak wam podsyłałem, a wy i chamsko odpowiedzieliście, po czym BEZ MOJEJ ZGODY przerobiliście (do tego z błędami) i zamieściliście... Po trzecie - patrzyłem na te strony i się z nimi nie zgadza do końca. Mój artykuł jest, zdaniem specjalistów, po prostu lepszy. Na przykład Joanny Mazgajskiej - tej pani chyba nie zarzucisz kłamstwa i stronniczości? :P

 

"Mimo powszechnie panujących opinii, K. senegalensis jest gatunkiem nadrzewnym uwielbiającym się wspinać, dlatego też w terrarium należy umieścić sporo korzeni, gałęzi oraz roślin o mocnych liściach i łodygach, które będą służyć żabom jednocześnie jako kryjówka." - a to jest moja odpowiedź z tematu, w którym się pytałaś, a ja odpowiedziałem . Oczywiście, możesz mnie zbanować, ale co ci to da - nieuczciwość nie popłaca... nie możesz sobie przypisywać cudzych słów, nawet jeśli one były "od tak po prostu"...

 

Co do błędów, bo pewnie jesteś (nie)ciekawa, gdzie są - dymorfizm płciowy, bo samice są podobnej wielkości, tylko grubsze i masywniejsze... po drugie, to nie terrarium umiarkowane, tylko ciepłe - ja mam moje w tropikalnym, inni w bardziej odpowiadających sawannie, bo zasięg występowania jest dość duży :P Po trzecie, basen jest niezbędny, ale tylko w porze deszczowej, kiedy to przenosimy dorosłe osobniki do komory deszczowej...

 

A dowody mam - mam screeny z korespondencji zarówno przez pocztę e-mail jak i facebook'a. Mam też zdjęcia i nagrania swoich żab. Jeśli chodzi o Kassiny, to są raczej dla zaawansowanych, ze względu na problemy z mnożeniem...

 

Nie obraź się, ale dorośnij. Takich rzeczy po prostu nie robi dorosły, cywilizowany człowiek (żeby nie ubliżać tym mniej "cywilizowanym" bo oni często wiedzą o uczciwości więcej od nas) ;)

To ty powinieneś dorosnąć... do poziomu cywilizowanych ludzi.

Zaatakowałeś mnie - grzecznie odpisałam, ZAPYTAŁAM, gdzie jest niby plagiat. Wskazałeś zdanie, które napisałam z pamięci. Wygląda na to, że mam pamięć fotograficzną, skoro kropka w kropkę je dogapiłam od ciebie. Nie wydaje mi się bym czytała twój artykuł, więc może on być nawet nominowany do Nobla, ja o tym nie wiem, ale nie upieram się - już cię prosiłam, podaj link do niego. Gwarantuję ci, że jeśli dasz mi dowód, że coś jest tak samo, nie pominę cię, bo po co? Nie jestem złośliwa, w przeciwieństwie do ciebie. Dlatego też, mimo twojej wyraźnej chęci, nie zbanuję cię, nie czerpię satysfakcji z czegoś takiego. Wolałabym nasz konflikt rozwiązać jak cywilizowani ludzie.

Napisałam ten artykuł sama, bo jak mogłam przerobić twój, którego nie widziałam? Pochwal się nim. A może jednak, drogą telepatii?

Terrarium tropikalne - czepiasz się, że napisałam, że jest odpowiednie, a w końcu wychodzi, że sam masz je w terrarium tropikalnym, więc o co ci człowieku chodzi?

Screeny z korespondencji - nie przypominam sobie, bym z tabą korespondowała, no, ale dobrze. Poza tym, mam facebooka od raptem kilku dni, prawie go nie używam, i rozmawiałam przez niego tylko z jedną osobą, i to nie byłeś ty.

Co do Kassin - że są dla zaawansowanych - nie każdy musi rozmnażać zwierzęta, nie wszyscy prowadzimy hodowle.

 

Nie wiem czy pytałam kiedyś konktetnie o Kassiny, może. Nie pamietam każdej swojej aktywności w internecie. Od tego czasu szukałam o nich informacji.

Wątpisz że napisałam artykuł - jasne, bo ja tego nie nazywam artykułem. To kilka podstawowych informacji. No ale, zapomniałam. Przerobiłam twój super artykuł na kilka zdań. Twój super artykuł, którego nie czytałam.


"Owszem,wykorzystają. One kochają się wspinać. Nie ogarniam, czemu ludzie piszą, że to "typowo naziemne płazy" - moje 4 K. senegalensis uwielbiają się wspinać :) To są bardzo aktywne żabki - skaczą, biegają, wspinają się po gładkich powierzchniach.."

 

To twój tekst z tematu o płazach, jak ty twierdzisz, o Kassinach. Innego nie zakładałam.

 

"Mimo powszechnie panujących opinii, K. senegalensis jest gatunkiem nadrzewnym uwielbiającym się wspinać, dlatego też w terrarium należy umieścić sporo korzeni, gałęzi oraz roślin o mocnych liściach i łodygach, które będą służyć żabom jednocześnie jako kryjówka."

 

TO jest plagiat? Niedługo okaże się, że jeśli napiszę, że paletki potrzebują ciepłej wody, to to będzie plagiat, bo ktoś już kiedyś stwierdził, że paletki potrzebują ciepłej wody...

 

O to ci chodziło? Mam cię nazywać autorem tekstu, bo napisałeś to? Może zmienię fragment, że uwielbiają się wspinać, i napiszę, że "lubią się wspinać"? To też będzie plagiat?


© 2001-2021 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).