Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


- - - - -      

Avicularia minatrixStan prawny

Aneks UE: Nie jest w Aneksie UE
Ochrona w Polsce: Brak danych
Gatunek niebezpieczny: Nie
CITES: Nie jest na liście CITES
Gatunek inwazyjny w Polsce: Nie

Skale

Trudność: Gatunek umiarkowanie prosty w hodowli
Dostępność: Gatunek o ograniczonej dostępności
Siła jadu: Słaby jad
Załączony obraz: 1.jpg
0.
Załączony obraz: 2.jpg
1.

Gatunek

Nazwa gatunkowa: Avicularia minatrix (Pocock, 1903)
Nazwa angielska Venezuelan Redstripe
Długość życia Samice dożywają co najmniej 6-7 lat, chociaż niektóre źródła podają że dłużej, samce minimum pół roku po ostatniej wylince, choć w dobrych warunkach żyją znacznie dłużej.
Występowanie Brazylia, Wenezuela


Powiększenie mapy


Hodowla grupowa Hodujemy pojedynczo
Aktywność Nocna
Typ terrarium Terrarium tropikalne
Wielkość terrarium dla dorosłego 20x20x30 cm
Oświetlenie 12 godzin
UVB Niepotrzebne
Włoski parzące Typ II
Środowisko życia Gatunek nadrzewny
Informacje wstępne Gatunek ten ma liczne grono zwolenników, ceniących go przede wszystkim za ciekawe ubarwienie. Bardzo charakterystyczny gatunek. Wzór ubarwienia nie zmienia się w zasadzie przez całe życie pająka, delikatnie wahają się tylko kolory. Młode osobniki mają około 8 milimetrów długości ciała i są koloru jasnobeżowego, na odwłoku występuje czarno – czerwony wzór. Dorosłe samice beżowo - różowe, z mocnym czerwono – czarnym wzorem na odwłoku. U dorosłych samców ciemna plama na odwłoku większa niż u samic.
Wygląd samca Zazwyczaj poniżej 3 cm DC.
Wygląd samicy Dorosłe samice bardzo rzadko przekraczają 4,5 cm DC
Biotop W naturze zamieszkuje wyższe krzewy oraz rośliny z rodzaju Bromelia.
Temperatura Utrzymujemy temperaturę na poziomie 25–29°C, z nieznacznymi spadkami nocnymi (2-3°C). Ważne aby pająk miał możliwość wyboru najkorzystniejszego pod względem temperatury miejsca w terrarium.
Wilgotność Wilgotność na poziomie 75–85%. Raz na kilka dni zraszamy ścianki terrarium, Avicularia bardzo chętnie pobierają z nich wodę.
Terrarium W terrarium umieszczamy sztuczne, lub naturalne, ale wyłącznie niepleśniejące elementy wystroju takie jak liście i korzenie. Dbamy o dobrą wentylację terrarium zapobiegającą tworzeniu się pleśni.
Rozmnażanie Avicularia minatrix jest dość trudnym w rozmnażaniu pająkiem. Nie ma co prawda problemu z dobieraniem par do rozrodu i zachowaniem czystości gatunkowej, jednak wiele prób dopuszczania kończy się przyśpieszonym linieniem samic. Prawdopodobnie w naturze istotną rolę w procesie rozmnażania tego pająka odgrywa nie do końca poznany przez hodowców czynnik środowiskowy. Samica składa niewiele bo tylko 30-70 jaj.

Uwagi Młode osobniki tego gatunku są dość wrażliwe na wahania warunków panujących w zbiorniku, stąd polecane są raczej osobom które miały już kontakt z ptasznikami.
Odnośnik do opisu http://www.terrarium.com.pl/zobacz/avicularia-minatrix-407.html
Źródła informacji

Informacje

Dodano przez: Puti
Pomogli: Nook, docfaq,
Dodano: gru 10 2013 21:27
Aktualizowano: cze 09 2020 14:45
Wyświetlenia: 803
Komentarzy: 0


0 Komentarze© 2001-2021 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.