Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


- - - - -      

Avicularia geroldi (n. d.)*



Stan prawny

Aneks UE: Nie jest w Aneksie UE
Ochrona w Polsce: Brak danych
Gatunek niebezpieczny: Nie
CITES: Nie jest na liście CITES
Gatunek inwazyjny w Polsce: Nie

Skale

Trudność: Brak danych
Dostępność: Brak danych
Siła jadu: Słaby jad
Załączony obraz: 6.jpg
0.
Załączony obraz: 7.jpg
1.

Gatunek

Nazwa gatunkowa: Avicularia geroldi
Nazwa angielska Brazilian Bluegreen Bird Eater, Brazilian Blue Pink Toe Bird Eater
Występowanie Brazylia


Powiększenie mapy


Hodowla grupowa Hodujemy pojedynczo
Aktywność Nocna, O świcie
Typ terrarium Terrarium tropikalne
Wielkość terrarium dla dorosłego 20x20x30 cm
Oświetlenie 12 godzin
UVB Niepotrzebne
Środowisko życia Gatunek nadrzewny
Informacje wstępne (n. d.)* - nomen dubium - oznacza nazwę o nieznanym lub wątpliwym zastosowaniu; nie została ustalona przynależność gatunku.

Około 4 wylinki młode ciemnieją, natomiast około 6 mają już wyraźnie niebieski kolor, który utrzymuje się przez całe dorosłe życie pająka. Już od około 7- 8 wylinki kolor jednolicie niebieski na całym ciele, dłuższe włoski także koloru niebieskiego, w tym wieku brak czerwonawych włosków, czy białych zakończeń. Dorosłe samice czysto morskiego koloru (zielono – niebieskie), także wszystkie dłuższe włoski na ciele są dokładnie tego samego koloru, brak obrączek na odnóżach, stopy zakończone pomarańczowymi włoskami. U starszych samic mogą pojawić się czerwonawe włoski na dwóch ostatnich parach odnóży, kolor blednie, nie jest już tak uderzająco czysto – niebieski, włoski także stają się jaśniejsze. Dorosłe samce także niebieskie, lecz kolor jest już ciemniejszy, jaśniejsze tylko uda, na których dobrze widać typowy dla gatunku kolor.
Wygląd samca Zwykle do 5 cm, ale zdarzają się osobniki przekraczające nawet 6 cm DC.
Wygląd samicy Bardzo duży gatunek, samice dorastają do 7, a nawet 7,5 cm DC.
Biotop Las deszczowy.
Temperatura Utrzymujemy temperaturę na poziomie 25–29°C, z nieznacznymi spadkami nocnymi (2-3°C). Ważne aby pająk miał możliwość wyboru najkorzystniejszego pod względem temperatury miejsca w terrarium.
Wilgotność Wilgotność na poziomie 75–85%. Raz na kilka dni zraszamy ścianki terrarium, przedstawiciele rodzaju Avicularia bardzo chętnie pobierają z nich wodę.
Terrarium W środku umieszczamy sztuczne, lub naturalne,ale wyłącznie niepleśniejące elementy wystroju takie jak liście i korzenie.
Rozmnażanie Samice osiągają dojrzałość płciową około 10-11 wylinki, przy minimum 4,5 cm długości ciała, trzeba jednak pamiętać o tym że to bardzo duży gatunek i zbyt wczesna kopulacja może spowolnić a nawet zatrzymać wzrost samicy, w związku z tym nie zaleca się dopuszczania przed osiągnięciem przez samicę pełnych 5,5 cm długości ciała. Trwa to zwykle ponad 2 lata. Samce dojrzewają zwykle po około 9-10 wylince, co zajmuje im 1,5-2 lata. Samce posiadają haki na przednich odnóżach, którymi podnoszą samice podczas kopulacji. Napełnionego samca umieszczamy w terrarium samicy, kontrolując cały przebieg kopulacji i w razie potrzeby asekurując samca. Po zakończonej kopulacji samca przekładamy do osobnego pojemnika. Dopuszczanie powtarzamy 2-3 razy napełnionym samcem. Kokon budowany jest zwykle od 1,5 do 4 miesięcy po kopulacji i znajduje się w nim 70-200 jaj. Zostawiamy go z samicą na minimum 3,5 tygodnia, po czym odbieramy (po tym czasie w kokonie powinny być już nimfy II).

Uwagi Młode osobniki tego gatunku są dość wrażliwe na wahania warunków panujących w zbiorniku, stąd polecane są raczej osobom które miały już kontakt z ptasznikami.
Odnośnik do opisu http://www.terrarium.com.pl/zobacz/avicularia-geroldi-409.html
Źródła informacji

Informacje

Dodano przez: Puti
Pomogli: Nook, docfaq,
Dodano: gru 07 2013 14:58
Aktualizowano: kwi 27 2019 18:22
Wyświetlenia: 1329
Komentarzy: 0


0 Komentarze







© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.