Jump to content

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


zdrowie

- - - - -  
Agama brodata pasożyty




  • You cannot start a new topic
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 NomeRcy

NomeRcy
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1086 dni
  • Poland / Śląskie / Świętochłowice
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 24 June 2021 - 13:54

Witam po wynikach kału okazało się że moja Agamka ma pasożyty oocysty kokcydii. I chciałem się dowiedzieć czy po dezynfekcji myjka parowa mogę gada wrzucić......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register





Similar Topics: Agama brodata pasożyty     x


#2 k7l

k7l

    Moderator w działach jaszczurkowych

  • Moderator
  • Z nami od: 2539 dni
  • Poland / Śląskie / Ruda Śląska
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 24 June 2021 - 13:58

Dobrym pomysłem jest przeniesienie agamy do tymczasowego terrarium kwarantannowego (boxa) z minimalnym wystrojem i ręcznikami papierowymi jako podłoże do czasu pozbycia się robactwa. Inaczej będziesz......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#3 NomeRcy

NomeRcy
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1086 dni
  • Poland / Śląskie / Świętochłowice
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 24 June 2021 - 14:03

Aha no rozumiem ale co z swiatlem w docelowym terrarium bym musiał zakupić dodatkowo do tego małego wszystko






#4 k7l

k7l

    Moderator w działach jaszczurkowych

  • Moderator
  • Z nami od: 2539 dni
  • Poland / Śląskie / Ruda Śląska
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 24 June 2021 - 14:07

możesz przełożyć z docelowego. Duzo informacji znajdziesz tez na stronie https://www.pogona.pl/terrarium-kwarantannowe



#5 NomeRcy

NomeRcy
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1086 dni
  • Poland / Śląskie / Świętochłowice
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 24 June 2021 - 14:21

Nie przeloze bo mam świetlówkę duża 120 cm a poza tym długo się leczy takie pasożyty ? Dzisiaj dałem jej druga dawkę leku i za......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#6 k7l

k7l

    Moderator w działach jaszczurkowych

  • Moderator
  • Z nami od: 2539 dni
  • Poland / Śląskie / Ruda Śląska
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 24 June 2021 - 15:43

mysle ze mozna jak najbardziej, byleby siedziała w sterylnych warunkach. Kokcydia nie raz sa trudne do zwalczenia,  po podaniu wszystkich dawek musisz zrobic ponownie badania......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register







#7 docfaq

docfaq
  • Koordynator działów
  • Z nami od: 2357 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 24 June 2021 - 18:38

Informacji odnośnie dezynfekcji i leczenia powinien Ci przede wszystkim udzielić weterynarz, więc jeżeli masz taką możliwość, to dopytaj go. Ja proponuję terrarium spryskać środkiem Virkon......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


Edited by docfaq, 24 June 2021 - 22:03.


#8 NomeRcy

NomeRcy
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1086 dni
  • Poland / Śląskie / Świętochłowice
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 24 June 2021 - 20:19

Weterynarz mi zaproponował nobactel do dezynfekcji nie jest szkodliwy dla zwierząt dzisiaj wymylem wszytko myjka parowa bo jutro dopiero dostanę paczkę z nobactelem więc jutro......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#9 docfaq

docfaq
  • Koordynator działów
  • Z nami od: 2357 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 24 June 2021 - 22:09

Oocysty mogą wydostawać się tylko przez kloakę, więc najwięcej ich będzie właśnie w kale, ale nie tylko wtedy będą "wychodzić". Mogą być wszędzie, gdzie zostaną......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register







#10 NomeRcy

NomeRcy
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1086 dni
  • Poland / Śląskie / Świętochłowice
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 25 June 2021 - 05:54

Ok dzięki za info. A jeszcze ostatnie pytanko bo moja Agamka robi raz dziennie kupę rano po około 3 godzinach po przebudzeniu i jeśli będę......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register

Edited by NomeRcy, 25 June 2021 - 05:55.



0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users






© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.