Jump to content

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


tematy ogólne

- - - - -  
świetlówka liniowa




  • This topic is locked This topic is locked
10 replies to this topic

#1 Kasperek1985

Kasperek1985
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3304 dni
  • Poland / Lubuskie / Nowa Sól
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 09 June 2016 - 21:58

Witam, chciałbym spytać się o świetlówkę TRIXIE, ŚWIETLOWKA TROPIC UVB 6.0. Do tej pory używałem reptiglo ale tą znalazłem w atrakcyjnej cenie (prawie połowę tańsza).......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






Similar Topics: świetlówka liniowa     x


#2 idylla

idylla
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3232 dni
  • Poland / Śląskie / Częstochowa
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 10 June 2016 - 05:17

Sądzę że to jeden pies czy zoomed czy exoterra czy sera czy tx bo wszystko made in china przez jedną firmę dla poszczególnych kontrahentów( z......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#3 Kasperek1985

Kasperek1985
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3304 dni
  • Poland / Lubuskie / Nowa Sól
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 10 June 2016 - 09:28

Aha, tak myślałem. Dzięki za odpowiedź, czyli biorę tańszą ;)







#4 Rasta_Gecko

Rasta_Gecko

    Nieaktywny Koordynator w działach jaszczurkowych

  • Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 6621 dni
  • Poland / Wielkopolskie / Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 13 June 2016 - 21:08

Jest różnica czy to zoomed czy exo terra, świetlówki Zoomedu przez długi czas były uważane przy T8 za najbardziej wydajne świetlówki. Pomiarów Trixie nie znam......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#5 Kasperek1985

Kasperek1985
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3304 dni
  • Poland / Lubuskie / Nowa Sól
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 13 June 2016 - 21:34

Ok rozumiem. Właśnie nie mogłem znaleźć żadnych pomiarów czy nawet wnoszących opinii na temat świetlówki Trixie ale tak czy siak już kupiłem i wymieniłem. Wymieniam......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#6 Rasta_Gecko

Rasta_Gecko

    Nieaktywny Koordynator w działach jaszczurkowych

  • Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 6621 dni
  • Poland / Wielkopolskie / Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 13 June 2016 - 21:51

Producent tak podaje ale nie dodaje że przy użyciu odbłyśnika. Tak jak napisałem Trixie pomiarów nie znam żadnych stron. Pomiary zoomedu i exo-terry są do......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register







#7 Kasperek1985

Kasperek1985
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3304 dni
  • Poland / Lubuskie / Nowa Sól
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 13 June 2016 - 22:08

Jaskrawo białe, odbłyśnik również posiadam ale jak świetlówka słabnie to wydaje mi się, że odbłyśnik niewiele się zda. Z logicznego puntu odbłyśnik odbije promienie które......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


Edited by Kasperek1985, 13 June 2016 - 22:12.


#8 Rasta_Gecko

Rasta_Gecko

    Nieaktywny Koordynator w działach jaszczurkowych

  • Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 6621 dni
  • Poland / Wielkopolskie / Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 13 June 2016 - 22:19

Nie, o barwę pytam z ciekawości, teraz te nowsze T8 maja sensowną barwę która też trochę doświetli terrarium, a nie to niebieskawe nieprzyjemne dla oka......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#9 Kasperek1985

Kasperek1985
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3304 dni
  • Poland / Lubuskie / Nowa Sól
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 13 June 2016 - 22:33

Źle się wyraziłem, nie chodziło mi o długość fali w danym zakresie UVB tylko o odległość na jaką dociera. Oczywiście mogę się mylić, nie jestem......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register







#10 Rasta_Gecko

Rasta_Gecko

    Nieaktywny Koordynator w działach jaszczurkowych

  • Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 6621 dni
  • Poland / Wielkopolskie / Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 14 June 2016 - 10:42

Odbłyśnik powoduje że UVB dociera na dalszą odległość, jesli masz świetlówkę t8 bez odbłyśnika 5-6% to na 30 cm będzie powiedzmy 15 jednostek jeśli dasz......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register




0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users






© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.