Jump to content

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


żywienie

- - - - -  
Jedna agamka gryzie skałke z gipsu




  • This topic is locked This topic is locked
22 replies to this topic

#1 annabela

annabela
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3718 dni
  • Poland / Świętokrzyskie / Kielce
  • Płeć: Kobieta

Posted 04 April 2014 - 11:07

Witam, proszę o poradę. Jedna z moich agamek sporadycznie gryzie skałkę z gipsu. Tylko w jednym miejscu i sporadycznie ale jednak. Nie wiem dlaczego. Wapń......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register





Similar Topics: Jedna agamka gryzie skałke z gipsu     x


#2 Malkit

Malkit
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3934 dni
  • Poland / Podlaskie / Łapy
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 04 April 2014 - 11:26

może ma jakąś wadę uzębienia



#3 Makto

Makto

    Miniony Moderator na agama brodata i karłowata.

  • Terrarysta
  • Z nami od: 4246 dni
  • Japan
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 04 April 2014 - 11:35

Mój też się mścił nad fragmentem ścianki i też w jednym miejscu tylko:-) Zakryłem to miejsce sztuczną rośliną i odpuścił:-).
Przy okazji ogranicz marchew......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






#4 tribolonotus

tribolonotus
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4227 dni
  • Poland / Śląskie / Katowice
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 04 April 2014 - 11:41

Malkit- brawo najlepszy komentarz dzisiejszego dnia jaki przeczytałem :-) . Brakuje jej wapna w organizmie. Dlatego podgryza skalę gipsowa. Połóż dodatkowo w terrarium pojemnik z......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#5 annabela

annabela
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3718 dni
  • Poland / Świętokrzyskie / Kielce
  • Płeć: Kobieta

Posted 04 April 2014 - 12:13

Ograniczę marchew i pietruszkę, nie wiedziałam, że zaburza to gospodarkę wapniem. Dodam też pojemniczek z sepią. Dziekuję za rady :)


#6 kalinka

kalinka

    Była moderator oraz współautorka pogona.pl

  • Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 4490 dni
  • Poland / Małopolskie / Kraków
  • Płeć: Kobieta

Posted 04 April 2014 - 12:15

Nie podawaj agamom pietruszki - zawiera dużo szczawianów i to w jakimś stopniu może się wiązać z tym problemem ;) Żeby wyjaśnić dokładnie o co......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register







#7 annabela

annabela
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3718 dni
  • Poland / Świętokrzyskie / Kielce
  • Płeć: Kobieta

Posted 04 April 2014 - 12:36

Kierowałam się pogona.pl, gdzie pisze żeby ograniczyć natkę pietruszki (nie podawałam wcale) ale pisze tam również że można podawać marchew i pietruszkę korzeń i tak......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#8 kalinka

kalinka

    Była moderator oraz współautorka pogona.pl

  • Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 4490 dni
  • Poland / Małopolskie / Kraków
  • Płeć: Kobieta

Posted 04 April 2014 - 12:49

Tzn tak dla ścisłości to na pogonie o pietruszce (o korzeniu w sensie) jest tylko tutaj (podana inf. o szczawianach) http://pogona.pl/artykuly_46_dieta-roslinna.html ale to już......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#9 annabela

annabela
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3718 dni
  • Poland / Świętokrzyskie / Kielce
  • Płeć: Kobieta

Posted 04 April 2014 - 13:06

Kalinka, przepraszam oczywiście masz rację, sprawdziłam jeszcze raz. O marchewce i pietruszce pisze na stronce pogona vitticeps adres www.marbo........ nie pamiętam dalej. Wasze tabele są......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






#10 kalinka

kalinka

    Była moderator oraz współautorka pogona.pl

  • Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 4490 dni
  • Poland / Małopolskie / Kraków
  • Płeć: Kobieta

Posted 04 April 2014 - 13:10

Spoko ;) ale i tak pewnie je troszkę przerobimy, żeby łatwiej z nich korzystać ;)




1 user(s) are browsing this forum

0 members, 1 guests, 0 anonymous users






© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.