Jump to content

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


zdrowie

- - - - -  
Choroba, czy starość?




  • This topic is locked This topic is locked
13 replies to this topic

#1 Sasza286

Sasza286
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4420 dni
  • Poland / Opolskie / Nysa
  • Płeć: Kobieta

Posted 14 September 2013 - 00:40

Witam

Od około 2 lat posiadam dorosłego samca gatunku T,aoutii (krocionóg kenijski). Dzisiaj zauważyłam, iż jest on nadwyraz słaby, widziałam jak spaceruje po terrarium, jednak......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






Similar Topics: Choroba, czy starość?     x


#2 Sasza286

Sasza286
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4420 dni
  • Poland / Opolskie / Nysa
  • Płeć: Kobieta

Posted 14 September 2013 - 06:41

Nic z tego nie będzie... 

Aktualnie krocionóg nie ma siły, by przytrzymać przednią część ciała w górze, ledwo reaguje na dotyk.

 

Jeśli jednak ktoś wie,......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#3 Sasza286

Sasza286
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4420 dni
  • Poland / Opolskie / Nysa
  • Płeć: Kobieta

Posted 14 September 2013 - 15:41

Krociek dalej żyje, nawet udało mu się zwinąć w spiralę. Zaczął intensywniej reagować na manipulacje i dotyk.







#4 Weyland

Weyland
  • Oczekujący
  • Z nami od: 4116 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 14 September 2013 - 23:01

Z tego co czytałem i na logikę krocionogi potrzebują sproszkowanej sepii wapiennej w humusie, żeby mieć z czego "utrzymywać" swój pancerz. Nie jestem żadnym ekspertem......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#5 Agata

Agata
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4857 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Kobieta

Posted 15 September 2013 - 11:35

Z góry zaznaczam, że to tylko domysły - ale pierwsze co mi do głowy przyszło, to że wygląda to jak pogryzienie. Już wcześniej gdzieś tutaj......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


Edited by Agata, 15 September 2013 - 11:35.


#6 Sasza286

Sasza286
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4420 dni
  • Poland / Opolskie / Nysa
  • Płeć: Kobieta

Posted 15 September 2013 - 11:59

Sepia była podawana raz na 2 tyg w formie proszku wysypanego na korze.

 

Przeszło mi przez myśl poryzienie, jednak dziwi mnie, dlaczego tylko głowa?......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register







#7 Agata

Agata
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4857 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Kobieta

Posted 15 September 2013 - 12:55

Co do sepii - nie wiem na ile starczało podawanie raz na 2 tygodnie, ale ogólnie i Achatina i wijki powinny mieć do niej dostęp......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#8 czkot

czkot

    Terrarysta

  • Terrarysta
  • Z nami od: 4382 dni
  • Poland / Pomorskie / Gdańsk
  • Płeć: Kobieta

Posted 15 September 2013 - 20:43

Sepia była podawana raz na 2 tyg w formie proszku wysypanego na korze.

 

Nie wypowiem się......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



#9 Sasza286

Sasza286
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4420 dni
  • Poland / Opolskie / Nysa
  • Płeć: Kobieta

Posted 16 September 2013 - 15:24

Co do sepii to właśnie podaję tą "ptasią", ale nie tyle co zjadają na raz, tylko wysypuje całą kliszówkę zmielonej niekiedy dodaje skorupy z jajka......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


Edited by Sasza286, 16 September 2013 - 15:30.






#10 czkot

czkot

    Terrarysta

  • Terrarysta
  • Z nami od: 4382 dni
  • Poland / Pomorskie / Gdańsk
  • Płeć: Kobieta

Posted 16 September 2013 - 19:10

Odseparuj, ślimce mają w zwyczaju próbować wszystkiego i zjadać, jeśli mogą. Wrzuć mu też sepię (całą), bo braki wapnia są groźne dla funkcjonowania całego organizmu.......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register




0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users






© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.