Jump to content

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


terrarium - chemia wody

- - - - -  
Dziwna woda w akwarium z żółwiami




  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1 stroikstroik

stroikstroik
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4695 dni
  • Poland / Zachodniopomorskie / Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 22 June 2011 - 22:48

HEJ!!! Mam dziwny problem. (wcześniej nic takiego się nie działo a mam akwarium rok)
Od jakiegoś czasu woda w moim akwarium z żółwiami robi......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register





Similar Topics: Dziwna woda w akwarium z żółwiami     x


#2 Maichał1996

Maichał1996
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5297 dni
  • Poland / Opolskie / Głuchołazy
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 23 June 2011 - 11:06

Przyczyną mętności wody są pierwotniaki. Jest to normalne po całkowitej wymianie wody. Lepiej co jakiś czas podmienić więcej niż zwykle. Jest to niebezpieczne dla ryb,......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#3 Rainok

Rainok
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4840 dni
  • Poland / Małopolskie / Kraków
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 23 June 2011 - 11:22

[quote]Przyczyną mętności wody są pierwotniaki. Jest to normalne po całkowitej wymianie wody. Lepiej co jakiś czas podmienić więcej niż zwykle. Jest to niebezpieczne dla ryb,......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






#4 stroikstroik

stroikstroik
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4695 dni
  • Poland / Zachodniopomorskie / Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 23 June 2011 - 12:30

Woda zawsze jest odstana. W filtrze jedynie co jakiś czas wymieniam watę filtracyjną. Wiem że nie powinno się w restartować akwarium ale po dłuższym czasie......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#5 Maichał1996

Maichał1996
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5297 dni
  • Poland / Opolskie / Głuchołazy
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 24 June 2011 - 14:04

Tu nie chodzi o to, czy woda jest odstana czy nie, chociaż to też jest bardzo ważne. Chodzi o zakłóconą równowagę biologiczną w akwarium. Wkłady,......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#6 stroikstroik

stroikstroik
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4695 dni
  • Poland / Zachodniopomorskie / Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 25 June 2011 - 10:06

dobra dobra. Już mam odpowiedź. Zeolit w filtrze był zasyfiony. Opłukałem go zalałem wrzątkiem i woda przestała śmierdzieć i zaczęła się klarować. dzięki za pomoc.......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






#7 nitox

nitox
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4663 dni
  • Poland / Wielkopolskie / Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 25 July 2011 - 17:19

cześć
miałem podobny problem, drogą dedukcji doszedłem ze to wina wody i filtra, miałem filtr wewnetrzny z napowietrzaniem i bylo ok zmieniłem na filtr......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#8 stroikstroik

stroikstroik
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4695 dni
  • Poland / Zachodniopomorskie / Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 22 August 2011 - 23:00

Siemano. Problem został rozwiązany w dość proty sposób. Po pierwsze żyję sobie na prowincji i nasza woda nie posiada chloru. Jest pobierana ze źródeł podziemnych......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users






© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.