Jump to content

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


terrarium - chemia wody

- - - - -  
Jak sobie radzicie z glonami?




  • This topic is locked This topic is locked
14 replies to this topic

#1 Ar

Ar
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5985 dni
  • Poland / Śląskie / Jaworzno
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 28 May 2008 - 19:40

Mam duże akwa (ok. 400l) w którym mam ponad 300 litrów wody. Do tego pokrywa ze świetlówką UV, oraz filtr samoróbka, częśc lądowa szklana wyklejona......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






Similar Topics: Jak sobie radzicie z glonami?     x


#2 Perseusz

Perseusz
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6028 dni
  • Poland / Mazowieckie / Nowy Dwór Mazowiecki
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 28 May 2008 - 23:17

Generalnie świetlówka powinna zatrzymywać rozwój m.in. glonów. U mnie nie było glonów odkąd kupiłem pokrywę ze świetlówką uvb, kiedy minął okres eksploatacji świetlówki (jakieś pół......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#3 gonarek

gonarek

    Terrarysta

  • Terrarysta
  • Z nami od: 6750 dni
  • Poland / Śląskie / Siemianowice Śląskie
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 29 May 2008 - 01:12

A skąd wogole pomysł, ze swietlówka UVB bedzie przeciwdziałać glonom? Jedynie okrzemki nie przepadają za intensywnym oświetleniem, a reszcie glonów w to graj.
......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






#4 Perseusz

Perseusz
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6028 dni
  • Poland / Mazowieckie / Nowy Dwór Mazowiecki
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 29 May 2008 - 08:13

Albo źle się wyraziłem albo źle zrozumiałem "lekcję" na temat promieniowania utlrafioletowego ;) Ale może to pomoże mi więcej zrozumieć - napisałem w odpowiedzi "generalnie......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#5 OleK

OleK
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6389 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 29 May 2008 - 11:46

Świetlówka emitująca fale optymalnej długości dla wzrostu roślin w akwarium powoduje, że rośliny intensywniej fotosyntetyzują i zużywają substraty potrzebne do rozwoju innych roślin jakimi są......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#6 gonarek

gonarek

    Terrarysta

  • Terrarysta
  • Z nami od: 6750 dni
  • Poland / Śląskie / Siemianowice Śląskie
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 29 May 2008 - 12:02

UVA, UVB i UVC to wszystko jak najbardziej zaliczamy do promieniowania UV, ale tylko ostatni z tych zakresów o długosci fali z przedziału 200-280 nm......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






#7 Perseusz

Perseusz
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6028 dni
  • Poland / Mazowieckie / Nowy Dwór Mazowiecki
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 29 May 2008 - 13:04

Dziękuję wam obu za wyjaśnienia :) Wstrzymam się następnym razem z odpowiadaniem innym użytkownikom na pytania za nim nie dowiem się wszystkiego z kilku źródeł......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#8 OleK

OleK
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6389 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 29 May 2008 - 18:01

[quote]. Jednak w tych okolicznościach to rosliny praktycznie zawsze wygrywaja w wyścigu po azot uniemozliwiając tym samym rozwój glonów. Ma sie rozumieć warunkiem koniecznym jest......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#9 Ar

Ar
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5985 dni
  • Poland / Śląskie / Jaworzno
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 30 May 2008 - 16:29

Nie wyraziłem się 100% jasno, mam świetlówkę UVB Repti-Glo 5.0.
Jak zdobędę jakieś fundusze to pokombinuję z tym sterylizatorem UVC. Czym kierowac się przy......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






#10 gonarek

gonarek

    Terrarysta

  • Terrarysta
  • Z nami od: 6750 dni
  • Poland / Śląskie / Siemianowice Śląskie
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 30 May 2008 - 17:29

To czy dana roslina bedzie zólwiowi smakowac mniej czy bardziej nie ma tu wiekszego znaczenia, bo nawet jak ktorejś nie zje to i tak ją......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users






© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.