Jump to content

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


terrarium - oświetlenie

- - - - -  
Zarówka czy swietlowka UVB??




  • This topic is locked This topic is locked
9 replies to this topic

#1 tod13

tod13
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5920 dni
  • Poland / Pomorskie / Tczew
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 10 April 2008 - 19:59

Zastanawiam się nad sprezentowanie sztucznego słońca mojemu stopowcowi. I tu pytanie. bo na allegro znalazlem zarowke:
 

http://www.allegro.pl/item339898604_zarowka_compaktowa_repti_glo_10_0_uvb_26_w.html

oraz swietlowke:

......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register
					





Similar Topics: Zarówka czy swietlowka UVB??     x


#2 Rozacki

Rozacki
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5935 dni
  • Poland / Śląskie / Gliwice
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 10 April 2008 - 20:31

Druga... ale dlatego, że pierwsza ma zbyt silne promieniowanie uvb dla stepowca... nie mam pojęcia co to za firma ale z opisu na niej wydaje......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#3 Ania

Ania

    Miniona moderator: Żółwie

  • Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 6818 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Kobieta

Posted 10 April 2008 - 20:35

Ja tak tylko wtrącę, ze teraz to chyba już słoneczko naturalne będzie dostępne, więc sztuczne na jesieni :)






#4 gonarek

gonarek

    Terrarysta

  • Terrarysta
  • Z nami od: 6745 dni
  • Poland / Śląskie / Siemianowice Śląskie
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 11 April 2008 - 03:15

Zarowka kompaktowa bedzie lepsza do małego terrarium (intensywna emisja UVB, ale na małym obszarze), natomiast swietlówka lepiej sie sprawdzi w terrariach o dł. 60 cm......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#5 Joolia

Joolia
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5898 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Kobieta

Posted 11 April 2008 - 11:13

Dołączę do tego tematu moje pytanie - muszę kupić świetlówkę 10% 60 cm, ale pojęcia nie mam, czy 20W czy 30W? Terrarium ma wymiary 100......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#6 Onsen

Onsen
  • Terrarysta
  • Z nami od: 6891 dni
  • Poland / Dolnośląskie / Wrocław
  • Płeć: Kobieta

Posted 11 April 2008 - 11:38

Moim zdaniem wszystko jest zależne od:
terrarium - otwarte czy zamknięte?
temperatury w pomieszczeniu, gdzie będzie żółw- zimno czy ciepło?
Ja......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






#7 gonarek

gonarek

    Terrarysta

  • Terrarysta
  • Z nami od: 6745 dni
  • Poland / Śląskie / Siemianowice Śląskie
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 11 April 2008 - 21:14

Jesli chcesz kupic świetlowke 60cm to nie ma innej mozliwosci jak 18W (lub 20W wg. innej normy). Moc swietlówki liniowej jest scisle powiazana z jej......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#8 Joolia

Joolia
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5898 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Kobieta

Posted 14 April 2008 - 10:22

Hmm, ciekawe. Weterynarz powiedział, że żółw nie powinien być ciągle narażony na promieniowanie, musi mieć możliwość ucieczki. Do zimniejszej części terrarium promienie ze świetlówki nie......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register


#9 gonarek

gonarek

    Terrarysta

  • Terrarysta
  • Z nami od: 6745 dni
  • Poland / Śląskie / Siemianowice Śląskie
  • Płeć: Mężczyzna

Posted 14 April 2008 - 22:22

[quote]Hmm, ciekawe. Weterynarz powiedział, że żółw nie powinien być ciągle narażony na promieniowanie, musi mieć możliwość ucieczki. Do zimniejszej części terrarium promienie ze świetlówki nie......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register






#10 Joolia

Joolia
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5898 dni
  • Poland / Mazowieckie / Warszawa
  • Płeć: Kobieta

Posted 17 April 2008 - 21:28

Nie, to był zalecenie weterynarza - światło i promienie mają obejmować 3/4 powierchni terrarium. Po prostu co za dużo, to niezbyt zdrowo. Żółw też może......................for more text you need to be logged in. Please login to read the post, or register



0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users






© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.