Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


* * * * * 2 głosów

Nowa odsłona forum serwisu terrarium.com.pl

Napisany przez Nook, w terrarium.com.pl 14 października 2012 · 3 996 wyświetleń

Serdecznie witamy na nowej (w ciągłej budowie:)) odsłonie serwisu Dodany obrazek

W chwili obecnej oddajemy do Waszej dyspozycji nowe (w przygotowaniu kolejne aplikacje):

Dodany obrazek Forum Dodany obrazekBlogi Dodany obrazekCzat Dodany obrazekGalerięDodany obrazekDział z filmami Dodany obrazekKalendarz terrarystyczny Dodany obrazekMapę terrarystów (uwaga zepsuta w tej chwili :-( ) Dodany obrazekNowy tymczasowy spis terrarystów


Przypominamy iż zmieniliśmy wszystkim loginy - teraz są po prostu nazwą wyświetlaną użytkownika! Jeśli będą jakiekolwiek problemy z zalogowaniem się wystarczy skorzystać ze strony "Przypominanie hasła" na stronie Zaloguj się. W emailu który dojdzie na zarejestrowany z użytkownikiem adres email, zostanie zawarta informacja nt. aktualnego loginu. Od teraz można logować się również E-mailem zarejestrowanym wraz z kontem na stronie! Jeśli mimo to będą problemy z zalogowaniem prosimy o pisanie na adres serwis@terrarium.pl

Przenieśliśmy Wasze konta, posty oraz tematy, planujemy również przywrócić notatki blogowe, gatunki oraz zdjęcia dodane do galerii - w bliżej nieokreślonej przyszłości.
Wrócić mają również ikonki obok nazw użytkownika jednak w nieco innym aspekcie.

Specjalnie dla Was bardzo krótki skrót nowych możliwości:

Zmiany obejmujące cały serwis:

Nowy panel zarządzania funkcjami forum:
Po kliknięciu na nazwę własna użytkownika na samej górze strony po lewej stronie pojawiają się w oknie wszystkie opcje zarządzania aplikacjami / funkcjami forum -> zapraszamy do przetestowania.

Wszechobecne subskrypcje i powiadomienia:
Wszędzie dostępna możliwość subskrypcji działów, kategorii, poszczególnych elementów tak że nic Wam nie powinno teraz umknąć [problem z powiadomieniami w poprzedniej wersji znika]. Powiadomienia można dowolnie skonfigurować w Moje ustawienia -> Ustawienia powiadomień i Twoje powiadomienia.

Nowy edytor tekstowy:
Oprócz eleganckiego funkcjonowania, nowych opcji edycji tekstu, wracamy uwagę przede wszystkim na guzik Moje media, opcja ta pozwala dodawać skrót do zamieszczonych na serwisie informacji z własnego konta (pozwala np dodać zdjęcia z Galerii - podobna do starej funkcjonalność pt "Kliknij jeśli chcesz dodać zdjęcie ze swojej galerii", skrót do tematu, załącznika itd.).

Komunikator:
Nowy komunikator umożliwiający wymienianie wiadomości między użytkownikami na serwisie (poprzednia nazwa: Prywatne wiadomości). Wyszukiwarka wiadomości, możliwość wymieniania wiadomości z kilkoma osobami na raz, możliwość odkładania wiadomości w folderach, wielowątkowa komunikacja to tylko niektóre z usprawnień Prywatnych wiadomości ze starego terrarium.com.pl.

Avatary:
Możliwość wyświetlania obok nazwy użytkownika avatarów. Mamy świadomość że nie wszyscy lubią avatary dlatego można je wyłączyć w Ustawieniach profilu w opcji Ustawienia 'ignorowania'.

Znikają żółte i czerwone kartki:
Przyznajemy że rozwiązanie które wymyśliliśmy wcześniej tzn mechanizm kartek, nie sprawdził się (do tego często przestawał działać prawidłowo), dlatego przepraszamy za to rozwiązanie i wprowadzamy wielostopniowy system ostrzeżeń, który powinien być znaczniej liberalny niż poprzedni.

Reputacje:
Od teraz można przyznawać zarówno punkty dodatnie Dodany obrazek w różnych działach aktywności użytkowników (forum, blogi, galerie, itd.) w związku z czym budowana jest reputacja danego użytkownika na forum.

Forum:

Zmienione wyświetlanie domyślne tematów na forum, od teraz tematy sortowane są po ostatnim poście w tematach (poprzednio chronologiczne, po dacie napisania tematu). Sortowanie można zmienić.

Szybki dostęp do głównych działów forum poprzez nowy adres forum www.terrarium.pl

@nick użytkownika powoduje wysłanie powiadomienia o wspomnieniu użytkownika w poście/temacie (popularna funkcja np. w serwisach społecznościowych)

Możliwość szybkiego podglądu pierwszego i ostatniego wątku bezpośrednio z listy tematów

Prefixy i tagowanie - ułatwienie poszukiwania informacji na forach dzięki ich wprowadzeniu.

Automatyczne scalanie wiadomości napisanych kolejno post pod postem w ciągu 15 minut (czegoś zapomnisz w ciągu 15 min, pisząc posta kolejnego w tym czasie, połączy Ci z poprzednim)

Logowanie z popularnym serwisem społecznościowym FaceBook - ułatwienie logowania dla użytkowników tego serwisu oraz integracja zakładanych tematów z tym serwisem

Filmy:

Od teraz możecie dodawać filmy z serwisu YouTube, Vimeo (i inne) i katalogować je w naszym dziale filmowym. Serdecznie zapraszamy do dodawania zarówno własnych jak i ciekawych filmów innych użytkowników!

Galeria:

Nowa galeria wyświetlająca zdjęcia w bardziej przyjazny sposób. Możliwość oceniania i komentowania zdjęć. Uwaga nowa galeria wymaga przed dodaniem zdjęć, założenie najpierw albumu zdjęć (dzięki temu rozwiązaniu powinien być większy porządek w galerii).

Kalendarz:

Wydarzenia terrarystyczne, możliwość zapisywania się na nie bezpośrednio w kalendarzu. Opcja ta pozwala śledzenie imprezy i otrzymywanie informacji o zmianach. Można również śledzić cały kalendarz (opcja Śledź ten kalendarz) i dostawać powiadomienia o nowym wydarzeniu.

Blog:

Możliwość prowadzenia bloga, bardzo łatwo można zmienić układ wyświetlania, dodawać zdjęcia, zapraszamy do korzystania i blogowania. W przygotowaniu wyróżnione blogi naszych wybitnych użytkowników.

Chat:

Po długiej nieobecności wraca czat w nowej odsłonie! Od Waszej frekwencji na czacie zależy czy w przyszłości będziemy organizowali jak dawniej spotkania z fachowcami oraz spotkania cotygodniowe!

Mamy nadzieję że spodobają się Wam nowe funkcjonalności. To tylko niektóre o których wspomnieliśmy na następne trzeba będzie poczekać do kolejnego wpisu na blogu.

Zapewne niektórzy zauważyli zmianę adresu - od tej pory na terrarium.com.pl pozostaną artykuły, opisy, generalnie informacje (czyli portal informacyjny), natomiast na terrarium.pl powstaje Społeczność terrarystów. Mamy nadzieję że w miarę szybko wszyscy przyzwyczają się do zmienionego adresu forum.

Prosimy o informowanie o wszelkich niedociągnięciach (również językowych) na forum Propozycje, Sugestie.

Zapowiedzi: Konta PRO (więcej możliwości, brak reklam), nowa giełda z komentarzami, katalog firm i wiele innych.
Proszę o usunięcie konta " Rafi15" . Założyłem nowe konto bo z telefonu nie mogłem się zalogować , a obecnie tylko w ten sposób bede mógł korzystać z forum . Chce , żeby było wszystko w porządku i bez niedomówień , ze posiadam dwa konta , więc stąd moja prośba .

Będę wdzięczny za pozytywne załatwienie .

 

 

Pozdrawiam " machina "

O wiele lepiej forum teraz wygląda ;).
@michmin nad tym będziemy działać!
przydało by sie przenieść na nową wersję bo stara nie pasuje wizualnie do nowej
Pantherophis
paź 19 2012 14:08
czyli nie będziecie wogłle przenosić na nową wersję ?!?
Pantherophis
paź 18 2012 18:56
A będziecie przenosić stare, czy można ewentualnie napisać
nowy opis gatunku ??

Świetnie to teraz wygląda jest OK :) jeszcze tylko brak mi opisów ptaszników itp???


są na www.terrarium.com.pl ;-)
Świetnie to teraz wygląda jest OK :) jeszcze tylko brak mi opisów ptaszników itp???
Wreszcie można wygodnie czytać forum.

© 2001-2022 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.