Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zachowania

Płochliwa, mega zestresowana zbożówka

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Englavern

Englavern
  • Terrarysta
  • Z nami od: 266 dni
  • Polska / Małopolskie / Bochnia

Napisany 13 lipiec 2018 - 17:42

/* /*

Witam, posiadam 8 miesięczną zbożówkę, która od samego początku jest mega, ale to mega płochliwa, nie mam pojęcia jaka płeć ponieważ brat zamawiając nie sprawdził co było napisane na pudełku i od razu się tego pudełka pozbył, a ja nie jestem w stanie tego stwierdzić. Wracając do sedna sprawy, od momentu dostania tego węża, jest on strasznie płochliwy, miesiąc zajęło zaaklimatyzowanie w terrarium, karmiony mrożonym pokarmem w osobnym pojemniku, do jego pierwszej wylinki minęły.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Płochliwa, mega zestresowana zbożówka     x

#2 WojtekB

WojtekB
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4659 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 13 lipiec 2018 - 19:46

Wracając do sedna sprawy, od momentu dostania tego węża, jest on strasznie płochliwy, miesiąc zajęło zaaklimatyzowanie w terrarium

Węże, szczególnie te młode, są stworzeniami raczej skrytymi. Co masz na myśli pisząc, że miesiąc zajęło mu zaaklimatyzowanie się? Czy w tym okresie wąż miał spokój, brak dotykania czy wyciągania z terraium?  Zmiana właściciela, a co za tym idzie środowiska wiąże się dla gada ze sporym stresem więc trzeba dać im czas oswojenie się z nową.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 Englavern

Englavern
  • Terrarysta
  • Z nami od: 266 dni
  • Polska / Małopolskie / Bochnia

Napisany 13 lipiec 2018 - 20:10

/* /*

Generalnie przez pierwsze jego 2 tygodnie u mnie kompletnie nic z nim nie robiłem, tyle co wymieniałem wode - za każdym razem jak poruszałem się po pokoju i jak tylko ujrzał jakiś ruch to chował się do kryjówki. Po tych 2 tygodniach próbowałem go nakarmić, ale bez skutku - możliwe że aż przesadnie bo codziennie próbowałem go wyciągnąć i nakarmić, potem dałem mu spokój na pare dni i w końcu coś ruszył. Jako tako wyciągać.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#4 adamkraka W hodowli

adamkraka

Koordynator w działach wężowych

• Koordynator
  • Z nami od: 1955 dni
  • Polska / Opolskie / Opole

Napisany 13 lipiec 2018 - 21:08

Jakie ma warunki, najlepiej załącz foto, miałem takie sztuki które luzowały dopiero po wstawieniu dobrze dopasowanych kryjówek, ogólnie słabe warunki utrzymaniowe, zła temp, ogrzewanie żarówką, źle dopasowane kryjówki, zbyt duża powierzchnia itd nie sprzyjają i potrafią powodować taki stan. Czasem też tak poprostu ma i jest "panikarzem"

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).