Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

linienie

Modliszka wylinka

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 marcin001

marcin001
  • Terrarysta
  • Z nami od: 38 dni

Napisany 07 maj 2018 - 07:49

Witam dziś zauważyłem że moja modliszka przeszła wylinkę. Niestety zaplątały się jej nogi w wylince przednia lewa i prawa tylna. Widać że z przedniej nie zeszła całkiem stara skóra a modliszka już się chce poruszac. Czy to jej jeszcze wylinieje do końca czy jest tu potrzebna moja interwencja?
Tutaj zdjęcie50dcb903292534dce23f2a82df20dbec.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Podobne tematy: Modliszka wylinka     x

#2 VisibleNoise Online W hodowli

VisibleNoise

Pomocna w działach początkujący

• Pomocny
  • Z nami od: 1744 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 07 maj 2018 - 09:27

Nie wylinieje i nie wiadomo czy przeżyje. Jeśli przednie kończyny nie wyliniały prawidłowo to może mieć problem z polowaniem i jedzeniem, nie będzie w stanie chodzić na tej nodze, a co się stanie jak dożyje do następnej wylinki to nie mam pojęcia bo jeszcze nie widziałam przypadku, który by przeżył z chwytakiem w wylince.

#3 docfaq W hodowli

docfaq
  • Terrarysta
  • Z nami od: 187 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 07 maj 2018 - 12:14

Możesz spróbować jej to delikatnie ściągnąć, może jej pomóc. Ale jest to dość delikatna sprawa, łatwo uszkodzić przy tym modliszkę. Na pewno pozbądź się tych elementów, z których wyliniała, żeby jej nie przeszkadzały. Jeżeli zmoczysz wylinkę, powinno być Ci łatwiej.
W tej sytuacji prawdopodobnie będziesz musiał własnoręcznie karmić modliszkę, choć jest szansa, że będzie w stanie samodzielnie polować.

Na przyszłość upewnij się, że w pojemniku panuje odpowiednia wilgotność. To przewrotna rzecz, czasem jej.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#4 marcin001

marcin001
  • Terrarysta

Napisany 07 maj 2018 - 13:01

Tragedia, z nogi jej już zdjelem skórę ale została na przedniej lewej łapie jeszcze. Spryskałem jej terrarium może to coś pomoże ale widzę że się męczy bidulka. Na zdjęciu widać wszystko proszę przybliżyć. Zostaje mi chyba tylko czekać do kolejnej wylinki?b4032d1e3197a298ace5e1a9603dc8df.jpgda363e7ea003765c2320fb6dd564fe94.jpg

#5 docfaq W hodowli

docfaq
  • Terrarysta
  • Z nami od: 187 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 07 maj 2018 - 13:14

Po następnej wylince jej sytuacja powinna się poprawić. Ale jeśli na lewej łapie zostanie trochę starego oskórka, to przy kolejnym linieniu będzie gorzej.

#6 marcin001

marcin001
  • Terrarysta

Napisany 07 maj 2018 - 20:45

Dziękuję za pomoc. Niestety na tej łapce zostało jej trochu starej skóry i jest na dodatek wygięta. Modliszka teraz siedzi u góry pojemnika i zwisa w dół. Jutro spróbuję ją nakarmić.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).