Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

terrarium - pozostałe tematy

Ogrzewanie regału

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 Parker05

Parker05
  • Terrarysta
  • Z nami od: 317 dni
  • Polska / Pomorskie / Gdańsk

Napisany 10 kwiecień 2018 - 22:12

/* /*

Witam. Dziś zakończyłem robienie mojego pierwszego regału terrarystycznego. Mam kabel grzewczy 6M i termoregulator RT2. Pytanie mam co do sondy na kablu grzejnym i na regulatorze. Gdzie którą sondę dać aby w terrariach było 27 stopni? Pozdrawiam.

Podobne tematy: Ogrzewanie regału     x

#2 Skrzypol W hodowli

Skrzypol
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3197 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 11 kwiecień 2018 - 06:44

Jak umieszczony jest kabel? Ile terrariów ma ogrzać? Jak rozumiem moc 50W?

Jeżeli wszystko rozmieszczone jest symetrycznie, to czujnik regulatora najlepiej byłoby umieścić wewnątrz jednego z terra, kilka centymetrów nad podłożem i stosunkowo blisko ściany, która będzie dogrzewana kablem, dzięki temu wnętrze będzie delikatnie podzielone na strefy cieplejsze i chłodniejsze. Sam RT-2 lubi przekłamywać pomiar, więc dla pewności radzę również umieścić koło sondy termometr i porównać odczyty, bo często RT lubi przekłamać +/- 2.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 Parker05

Parker05
  • Terrarysta

Napisany 11 kwiecień 2018 - 16:55

/* /*

@[member='Skrzypol'] A jeśli chodzi o sonde od kabla grzewczego, to co z nią należy zrobić? Problem mam taki, że mam ustawiony regulator na 36 stopni, a w terra mam tylko 22,5 stopnia, a w pokoju stosunkowo ciepło, bo 20 stopni :/

#4 Skrzypol W hodowli

Skrzypol
  • Terrarysta

Napisany 11 kwiecień 2018 - 17:26

Pytanie jak umieszczony kabel, ile pojemników dogrzewa i gdzie kładziesz termometr do pomiaru.

Sonda od kabla - nie mam pojęcia, bo nigdy nie kupowałem kabla z sondą.

#5 filogrzybek2005

filogrzybek2005
  • Terrarysta
  • Z nami od: 438 dni

Napisany 11 kwiecień 2018 - 18:37

Zdjęcia wyślij najlepiej regału i miejsca kabla oraz gdzie leży termometr

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

#6 Parker05

Parker05
  • Terrarysta

Napisany 11 kwiecień 2018 - 19:13

/* /*

A więc tak. Na zdj 1 pokazana jest sonda od kabla grzewczego, której nie oklejałem. Sonda umieszczona jest po prostu tam gdzie kończy się kabel grzewczy na tylnej ściance regału. Na zdj 2 pokazana jest sonda od regulatora RT-2, która jest umieszczona między półką, a tylną ścianką regału nie daleko kabla grzewczego. Na zdj 3 po prosty termoregulator, który ustawiony jest na maksa. Na zdj 4 cały regał ( ten prostokoncik na górnej półce to.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

• Załączony plik  1.jpg   105,32K   12 pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   120,45K   12 pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   125,52K   10 pobrań
  • Załączony plik  4.jpg   97,19K   10 pobrań

Edytowany przez Parker05, 11 kwiecień 2018 - 19:15.

#7 Skrzypol W hodowli

Skrzypol
  • Terrarysta

Napisany 11 kwiecień 2018 - 19:32

Mogę się mylić, ale kabel nie ma żadnego czujnika, tylko na końcu ma zaślepkę. W wersji dwużyłowej tworzy się obieg w formie pętli, a tutaj masz jedną żyłę i na końcu masz zwykłe zakończenie, a nie żaden czujnik.

Co do ogrzania, jeżeli front regału nie jest zamknięty szybą, pleksi czy innym podobnym materiałem, to same półki nie będą nagrzane do podanej temperatury.

Jeżeli chcesz wiedzieć jak wydajny masz system, musisz najpierw wstawić terraria i.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Skrzypol, 11 kwiecień 2018 - 19:35.

#8 Parker05

Parker05
  • Terrarysta

Napisany 11 kwiecień 2018 - 19:50

@[member='Skrzypol'] Dzięki bardzo za pomoc. Ustawie terraria i zobaczę. Rozważałem juz zrobienie drzwi z pleksy na zawiasach. Dziękuję bardzo ;)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).